Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Macron azzal kampányol hogy...

Macron azzal kampányol hogy szankciókat fog kezdeményezni Lengyelország és Magyarország ellen, mi ez ha nem az EU szétverése?

Figyelt kérdés
És mindezt a Whirlpool döntése kapcsán, miszerint áttelepitenek egy üzemet Franciaországból Lengyelbe. Egy komcsi soros-pincsi lehet a következő francia elnök.

2017. ápr. 28. 18:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10:

Valós érvek hiján az ostobaságaidat egy kis személyeskedéssel toldottad meg, úgy látszik hogy ez a primitiv trollkodás mostanában nagyon menő nálatok. Egyébként a "többség dönt" elve pont hogy az EU-ban korlátozottan érvényes, lévén ez nem az Európai Egyesült Államok, hanem egy szövetség-féle.

2017. ápr. 28. 20:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Csinálja ha ettől jobban érzi magát! :D


A saját francia problémákkal kellene foglalkoznia, de hát a mostani úniónak eleve a szétesés a sorsa.

2017. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%

#7, azt mondod egypártrendszer van magyarországon, de én nem vagyok tisztában alapvető dolgokkal. Annyit mondok: nincs egypártrendszer, hanem mihaszna ellenzék van.

#8 :) Az eu kritizálható. Orbán egy miniszterelnök. Egyik ország nem nyomhatja le erőből a másikat. Ezek meg kijelentő mondatok.

2017. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a hapsi azzal érvel: az EU értékeit be kell tartania. De az EU értékei között van számon tartva a piac szabadsága, tehát ha egy üzem egy másik EU-tagállamba települ át, az miért lenne az "EU értékeinek semmibe vétele"? A munkaerő, a tőke szabad áramlása csak akkor EU-érték, ha Franciaország felé történik?

Másfelől meglepődtem, hogy egy tagállam elnökjelöltje mire fel kezdeményez EU-szankciókat.

2017. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8%

Macronnak engedelmes gyarmatok kellenek és nem feltörekvő potenciális konkurrencia.


Meg kellene érteni, hogy az egész EU nem élhet német színvonalon, de még francián se.


Ez az alap és ez alapján kell "egységes" EU-ról ábrándozni.

MINDENKI a saját pecsenyéjét sütögeti, és nekünk is annyi jut, amennyit ki tudunk harcolni.

A franciáknak meg a németeknek meg nem éri meg keménykedni, mert Magyarország meg Lengyelország elvesztésével komoly piactól esnek el, amit nem engedhetnek meg maguknak ebben a szoros gazdasági klímában.

2017. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon helyes. Mutassa meg Orbánnak hogy ki üzen kinek. Sorosozhatsz drágám de a franciáknál ez nem megy úgy mint a bir... Akarom mondani a magyaroknál. :-)

Mi köze azoknak a jobboldali politikusoknak akik annak idején az EU létrehozásán fáradoztak , azokhoz a jobboldaliakhoz akik ma szétcseszni akarják?

Vagy másik idő síkon mi köze Antall József miniszterelnökhöz aki Európai csatlakozást és együttműködését szorgalmazta, ahhoz az Orbán Viktorhoz aki ma, üzenget brüsszelnek, megállítgatja Brüsszelt, és nem létező kvótákról tart népszavazást? Semmi. És ha ezt Macronnak kell rendbe tennie a fejekben akkor Macron fogja rendbe tenni. Elmaradt a nagy libsik elleni lázadás amiről beszélt a miniszterelnök. Elmehet a p-be. :-) Nem mindenhol vevők a demagóg hatalmaskodásra. Eu-n belül gyakorlatilag nincs szövetségese Le Penben sem, a Néppárt megunta a fejét, várjuk ki a végét.

2017. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!