Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Összeomlik-e az Európai Unió?

Összeomlik-e az Európai Unió?

Figyelt kérdés
A mostani görög válság kapcsán a kérdés. Sokan amellett foglalnak állást, hogy az integráció tovább mélyül - szakértők állítják eleve hiba volt fiskális és/vagy politikai unió nélkül a monetáris unió - vannak viszont akik arra esküdnek, hogy a bomlás tanúi vagyunk. A kérdés adott
2010. máj. 23. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Remélem. Amúgy nem hiszem, hogy sok van neki hátra, hiszen ezzel a politikával nem lehet fenntartani.
2010. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyennel lehetne? Szerintem nem kellett volna hitegetni a tagállamokat azzal, hogy politikai unió nélkül mehet a szekér. Ki kellett volna alakítani egy "mag" föderális európát és akinek ez nem tetszik az nem csatlakozik.
2010. máj. 23. 20:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nem fog összeomlani... komoly terveik vannak a vezető elitnek az unióval, erre a mintára hozzák majd létre az amerikai és ázsiai uniót is. ezek alkotják majd az alapját a világkormánynak. ha a leghatalmasabb embereknek nem érdeke hogy összeomoljon, akkor nem fog. a nemzetek szuverenitás fog összeomlani, és lesz egy birodalom... ha hagyjuk
2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 BlackSword ***** válasza:
Egyáltalán nem szükséges a politikai unió létrehozása... Egyszerűen nem kellene kelteni a pánikot... Termeléselvű kapitalista berendezkedésű rendszerek időről időre ciklikusan válságokat élnek meg a termelés felgyorsulása és a túltermelés miatt... A válság után csökken a felvásárlóerő, csökken a termelés, hiány keletkezik, nő a termelés, nő a fogyasztás, még inkább nő a termelés, romlik a fizetőeszköz értéke, csökken a fogyasztás, túltermelés... és kezdődik előről... De ez kompenzálható, csak nem kell görcsösen ragaszkodni a folyamat egy szakaszához... Ha ez a folyamatot átvészeljük, akkor lesz tapasztalat, hogy a következő vállság ne legyen váratlan, és a legmegfelelőbb lépésekkel a lehető legrövidebb idő alatt átvészelni a mélypontokat...
2010. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát most ehhez nagy bátorság kell, de itt talán megengedhetem magamnak, hogy nyíltan, őszintén kimondjam: Igen! Persze nem vagyok jövőbelátó, csak az eddigi történésekből és elméletekből kalkulálok. Szóval az unióval két baj van (és erre elméletben 20 éve már Huntington is rámutatott):


a) túl nagy - ennyi féle országot, érdeket egyszerűen nem lehet hatékonyan összehangolni, túl sokan csatáznak már egymással;


b) eltérő civilizációjú, értékvilágú tagok vannak benne, és ez szükségszerűen szétfeszíti; Németország és Bulgária, Görögország és Hollandia, Magyarország és Anglia. Mi közük is van ezeknek egymáshoz értékvilágban, gondolkodásban, pénzügyi és egyéb kultúrában? Ez az unió 3 unió: egy nyugati-északi, egy mediterrán és egy keleti. Szét is fognak idővel esni.

2010. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ebben igazad van, ezért kellet volna a keleti bővítést későbbre halasztani, vagy elhalasztani amíg a politikai unió létre nem jön a "nyugati" tagok körében. De ha azt nézed az usa sem volt annak idején egységes. Volt az angolszász terület, aztán megvásárolták a luisianai francia területeket majd a háború során spanyol területeket csatoltak magukhoz és végül megvették az oroszoktól alaszkát. És láttam vikipédián, hogy ott is volt a parlamentben föderáció ellenes párt.
2010. máj. 23. 21:53
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Egyszer biztosan összeomlik. Ez egy véges világ, örökké pedig csak a nyomorúság tart.
2010. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ez az USA-párhuzam, mert elgondolkodtató, de nem ingatott meg. Na akkor még egy kicsit fejtegetném.


Az USA-nak ezért nem volt 28 (pontosan nem tudom) eltérő érdekű, nyelvű, identitású része, csak mondjuk kettő, Észak és Dél. És csak egy fontos stratégiai kérdésben, a rabszolgatartásban különböztek, de kultúrában, értékvilágban sokkal egységesebbek voltak mint ez a mai Európai Unió. És ez sokféleség és mennyiségi sokaság egyszerűen döntésképtelenné teszi a szervezetet, közben meg a világ rohan el mellettünk. Ez a 21. században nem megy.

2010. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy nem volt az usának ennyi eltérő nyelve, kultúrája, de azért ott is volt francia, angol, spanyol terület. Ezért mondtam, hogy hiba volt ez a nagy sietség a bővítéssel. Mondjuk a nyugati rész föderális lehetett volna, már amelyik akar, amelyik nem az előbb utóbb úgyis rákényszerült volna. És itt is az usa párhuzam, ott nem egybe akarták az 51 vagy 52 tagállamot integrálni, hanem x évenként bővült. És mindenki tudta, hogy mire megy ki a játék.
2010. máj. 23. 22:14
 10/19 anonim ***** válasza:

Itt nem annak van jelentősége, hogy azok a területek, amiket az USA magába olvasztott, korábban kiék voltak, hanem annak, hogy akik integrálták, beolvasztották ezeket a területeket, azok kik voltak, mennyire voltak egységesek.


Nem értek egyet azzal a megközelítéseddel sem, hogy itt az idő bármit megoldana. Az EU különböző alkotóelemei nem konvergálnak egymáshoz hosszabb idő elteltével sem, hanem külön pályán futnak, sőt talán inkább divergálnak, azaz szétfutnak. Az egy közismert, de szerintem hibás gondolkodási klisé, hogy mondjuk Magyarország a Nyugathoz képest elmaradott, de egyszer beérheti. Mi nem elmaradottak vagyunk, hanem mások, nem ugyanazt a pályát futjuk be csak lassabban, hanem más pályán is haladunk. És így akkor érted már, hogy mennyit is ér egy konvergenciaprogram?

2010. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!