Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Globalizáció = USA világhatalm...

Globalizáció = USA világhatalmának kiterjesztése?

Figyelt kérdés
Én úgy látom, hogy az USA globalizációja azt jelenti, hogy mindenféle külföldi ételt esznek, semmi többet. Ellenben az amerikai foci már itt is rohamosan terjed, sajnos. Nem is beszélve az egyéb dolgokról. Miért nem teszünk ellene? Nekik akkora arcuk lehet, hogy az idióta focijukat reklámozzák és a világsajtóban az európai focit kritizálják, holott a világ nagyobbik fele azt játssza. Ez nemcsak a focival van így, csak egy kiragadott példa. Hogy lehetne megállítani az USA térhódítását? Egyáltalán meddig tart még az egyeduralma? Ha engem kérdeztek, akkor nagyon veszélyes ilyen szempontból ez az egy pólusú világrend.
2010. máj. 24. 08:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Támadjuk meg a rohadt amcsikat! Le a szemét kajával!
2010. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
43%

Mindjárt jön valamelyik 20-45%-os világpolgár, és jól leoszt téged, mert a szent usát merted kritizálni.


Amúgy már nem sokáig tart az usa egyeduralma, ne aggódj.

2010. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Itt nem a globalizáció ellenességről van szó, hanem arról, hogy a globalizációt ne az USA irányítsa. Ilyen debil népség nem is érdemel ilyen szép országot. Nem is értem európa miért hagyta "felemelkedni"?
2010. máj. 24. 09:03
 4/27 anonim ***** válasza:
43%
Nemsokára fordul az érem kelet felé.
2010. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem.A globalizáció ugyanúgy szól pl.Ázsia terjeszkedéséről (elektronikus cuccok,kínai munkaerő stb.) vagy a közel-keleti olajkiteremlő országokról is.

Egyébként az USA-ban népszerűbb az europai foci,mint az amerikai!;)

2010. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Honnan veszed hogy az európai foci ott népszerűbb? Egyébként felháborító, hogy például a nemzetisport online oldalán szinte az egész képernyőt betöltötte a főoldalon hogy ki nyerte a superbowlt. Ki a ....-t érdekel? Annyit még hozzátennék, hogy az amerikai globalizáció max még a metrikus rendzser kényszerű kelletlen alkalmazásában nyilvánul meg.
2010. máj. 24. 09:53
 7/27 anonim ***** válasza:

Ne a sporton háborodj fel, miattam a tájcsí (fogalmam sincs, hogy kéne írni és most nem keresem ki) is terjedhet az nem érdekel, ez csak kultúra. Nem káros az amerikai foci hidd el, bár én se értem miről szól igazából...

Engem csak az zavar, hogy a világ csendőrét játssza és hogy behozza a sz*r gyorsétteremeit.

2010. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Támadjuk meg USA-t, vigyük táborokba a világpolgárokat és gyújtsuk fel a mekiket!
2010. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Engem viszont a kultúra háborít fel. A többi az a nagyhatalmi státusszal jár, csak az érdekeit védi, bárki ezt csinálná. De a kultúrájuk annyira semmilyen, jellegtelen.

1.Például amikor kint voltam annyira nagyra voltak a Cadilac-el, ami kb. olyan egy kis túlzással mint a lada, szögletes kockás szutyok. A másik azt megértem, hogy egy utcai autóban automata váltó van, de egy sportautóban? A világ szégyene.

2.A NatGeo-n volt egy műsor, ahol viszont arról áradoznak , hogy a nascar mennyire jó. De miért, az egész arról szól hogy körbe-körbe mennek egy ovális pályán.

3.Las Vegas egy giccs, az egész város úgy néz ki mint egy karácsonyfa, teli égőkkel. De ez jellemző az egész országra, az amerikai amiből sok van. Tovább is folytathatnám, de mindenki tudja.

Nem is ez lenne a baj, de legalább ne terjesztenék tűzzel vassal.

2010. máj. 24. 10:10
 10/27 anonim ***** válasza:

"Nem is ez lenne a baj, de legalább ne terjesztenék tűzzel vassal."


Miért terjesztik?

Nálunk ha jól tudom nincsen Nasscar.

Las Vegasba sem kötelező elmenni évente egyszer...

Cadillac autókból meg baromi kevés van.

2010. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!