Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mikor egyesül Korea?

Szerintetek mikor egyesül Korea?

Figyelt kérdés
Előbb-utóbb majd fog, például ha Kim Dzsongil meghal. Dél-Korea pedig nem közelíthet ellenségesen Észak-Koreához, ha ekkora rizsszállítmányokat küldött... Meg aztán a berlini falra is azt mondták november elején, hogy ledönthetetlen, november 9-én meg ledöntötték...
2010. máj. 26. 21:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez azért nem biztos. Amikor Kim Ir Szen meghalt,akkor is ezt hitték,és nem lett belőle semmi.
2010. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
ha meghal Kim Dzsongil szerintem Kuba féle enyhítő reformok kezdődnek el, mint anno Kínában is és el kezd fejlődni.
2010. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
hát sztem nem mostanában..
2010. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem fognak.Dél-Koreának nem érdeke.Az északi fél annyira szegény és úgy le van maradva mint Elefántcsontpart mondjuk Németországhoz hasonlítva.
2010. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Koreának csak nyűg lenne Észak-Korea... Bár lehet, hogy annyi rokonszenv van az északi testvérük iránt, hogy így segítenének rajtuk.
2010. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most is mennyire segítenek rajtuk. Éhbérért dolgoztatják őket a közösen működtetett keszongi ipari parkban. Tényleg nem kapkodnák el a déliek az újraegyesítést, mert sokkal nagyobbak a különbségek, mint amekkora annakidején a két Németország közt volt, meg arányaiban is lényegesen nagyobb Észak-Korea Dél-Koreához képest, mint az NDK volt az NSzk-hoz viszonyítva és az az újraegyesítés is évekre hazavágta Németországot. Gondolj csak bel, délen van a világ leggyorsabb intrnethálózata, az emberek életét mesterséges intelligenciával rendelkező háztartási robotok segítik, északon meg vannak olyan évek, hogy tömegek halnak éhen. A déliek nem akarnak feszkót, meg az egyszerű északi embereknek sem akarnak rosszat egy háborúval. Az északi vezetés kiszámíthatatlan.

A dolog nyitja meg nem Kore, hanem Kína. Elég nehéz lenne nekik megmagyarázni, hogy a baráti északon megdölt a kommunista párt uralma és az ellenséges déliek, az országban állomásozó amerikai csapatokkal karöltve bevonulnak északra egészen a kínai határig.

2010. máj. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

" ha meghal Kim Dzsongil szerintem Kuba féle enyhítő reformok kezdődnek el, mint anno Kínában is és el kezd fejlődni."



gondolod nincsen meg az új vezető erre az esetre?:)


észek kóreai nép zsigerből gyűlöli a jenkiket nekik ők okozták "Trianont"


és mindent megtesznek hogy egyesüljenek


pl készenlétben van már a hadsereg

egy parancs és kitör a háború

vagyis folytatódik

2010. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

de mikor fogjátok fel valakit nem lehet pénzel lekenyerezni


valakinek fontosabb a haza egysége mint a ... nagytőke

2010. máj. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, én elég nehezen tudnám elképzelni az egyesülést. Ahogy már előttem leírták, óriási a különbség a két ország között, szinte minden téren.
2010. máj. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Véleményem szerint egyesülnie kellene Koreának... Észak Korea által.

Lehet, hogy Dél Korea jól él, de elpuhult. Ha Észak Korea elfoglalja az egész szigetet, előbb vagy utóbb a megtöbbszörözödött munkaerővel beindíthatja a valódi kommunizmust. Amit a többi ország és példaként vehet. És akkor beindul a világforradalom. Az Amerikai hatalom összeomlik, és véget ér a gaz gyarmatosító uralma. Eljön a világbéke.


Igazságot Észak Koreának!

2010. máj. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!