Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániai magyarok, nektek mi...

Romániai magyarok, nektek mi a véleményetek Markó és az RMDSZ politikájáról?

Figyelt kérdés
Természetesen bárki megirhatja véleményét. Gondolok itt a cinkosságra a PDL párttal, a fizetések 25 százalékos és a nyugdijak 15 százalékos levonására, több magyar iskola bezárására és magyar osztályok összevonására.
2010. máj. 27. 18:32
 1/4 anonim válasza:
az udéméré mindig azzal cinkos, aki éppen hatalmon van. A százalékolásban nem tartom őket felelősnek, zuhannak a lavinával. Mindenesetre az erdélyi magyarokat nem képviselik, jellemző erre a rájuk szavazók számának 1990 óta tartó folyamatos csökkenése. Sajnos, egy életképes alternativa nincs Erdélyben, a Magyar Polgári Párt befolyása és tevékenysége csak a Székelyföldre korlátozódik. Viszont szinte biztos vagyok benne, hogy a következő parlrmenti választásokon az erdélyi magyarság parlamenti képviselet nélkül marad, és ez nem az MPP hibája, hanem a húsz esztendős kiábránditó farodaforditás az éppen hatalmon lévőnek.
2010. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És sajnos van még egy nagyon súlyos probléma az RMDSZ vezetőkkel. A magyarokra taposva akarnak feljebb kerülni. Ha valamilyen piszkos munkát kell elvégezni rábízzák az RMDSZ-esekre. Leírok egy példát. Szatmár megyében Kónya László iskolai főtanfelügyelő helyettesnek megígérik a főtanfelügyelői posztot. Erre mit csinál? Bezárja a magyar iskolákat és összevon magyar osztályokat, persze inkább ott ahol a polgármester is RMDSZ-es. Ilyesmit még románok sem csináltak volna velünk. Miután tönkreteszi a Szatmár megyei magyar oktatást majd nyugdíjba vonul és áttelepül a gyerekeihez Magyarországra. Az ő unokája magyarul fog tanulni Magyarországon az én gyerekem meg tanulhat románul vagy magyarul összevont osztályban.

Az iskolában ahol dolgozom az igazgató RMDSZ-es. tanácsos. Örültem neki mikor kinevezték. Most meg belerúg a magyarokba amikor csak teheti és nyal a román kollégáknak, nehogy elvesztise a posztját. nekik minden hülyeséget elnéz. Kidobott két magyar kollégát, hogy felvehessen egy román helyettesítőt.

Az ilyen árulóknak nem kell többet bizalmat szavazni.

Merem állítani, hogy sokkal több konfliktusom volt törtető RMDSZ-esekkel mint románokkal.

2010. máj. 29. 08:33
 3/4 anonim válasza:
Hat en erdelyi vok,de nem politizalok,ugyhogy nekem edesmind1
2010. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem lesz neked mindegy és ehhez nem is kell politizálnod.
2010. jún. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!