Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetetek mi lesz hétvégén...

Szerintetetek mi lesz hétvégén a svéd választás eredménye?

Figyelt kérdés

Az bizonyosnak látszik, hogy csökkent a bevándorláspártiak támogatottsága és az ellenzőké növekedett, de vajon mennyire?

Még az EU tagság is veszélybe kerülhet, mert később még azt is megszavaztathatják, nem indulhat ebből egy olyan dominó effektus, ami az EU végét jelentené?



2018. szept. 6. 10:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

9-es, nem tudom, hogy ezt honnan veszitek?

Megköszönném, hogy erről a "nyitott szavazásról" mellékelnél nekem linket, mert nem találom.


Ennyit viszont találtam:

"Svédország arányos, ZÁRTLISTÁS modellt alkalmaz, kétszintű mandátumelosztással (29 körzetből 310 mandátumra + 39 az országos listán), módosított Saint Lague-módszerrel, 4 %-os országos vagy 12%-os területi küszöbbel. (Tehát a helyi szinten népszerű pártoknak plusz könnyítés jár a bejutáshoz.)"

[link]

2018. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz nagy változás Svédországban. Már csa azért sem mert lassan kisebbségben lesznek a saját országukban.


Az EU szerintem maximum két ország kilépése miatt oszolhatnak fel. Ez a két ország Franciaország és Németország.

Ennek két oka van. Egyrést történelmi ellentét van a két ország között és az EU az a "biztosíték" ami biztosítja, hogy ők többet ne kerülhessenek ellentétes oldalra. (Ez volt az egyik célja az EU létrehozásának).

A másik ok az, hogy még mindig ez a két legnagyobb "pénzcsapja" az EU-nak. Ők a legnagyobb befizetők. Főleg Németország (ahogy tudom). Ha ők kilépnének és elapadnának a pénzcsapok a Magyarországhoz hasonló kis országoknak egyszerűen nem volna értelme benn maradni.

2018. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%

Kicsit erősítenek az ottani jobberek,de amúgy marad minden a régiben.

Erősen retardálódott társadalom a svéd.

Még a finnek épeszűek egyedül abból az északi társaságból,mert 39'-be ott azért volt némi műsor.

Az eu tagság marad mert az átlagember nem akar a határon xarakodni,ezért nem fogja kiszavazni magát.

Az angolok rossz példa erre mert ők mindig különutasok voltak. Sosem kellett volna bevenni őket. Mindig csak kavartak keresztbe mindennek. Én örülök hogy kiléptek a degenerált tudósaikkal együtt.

2018. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
34%

"9-es, nem tudom, hogy ezt honnan veszitek?"


Nem tudom belinkelni, de így van.

Aztán a liberálisok visszaélnek vele, mert ha nem mutatod meg, akkor már bélyegeznek is meg, hogy rasszista vagy.

2018. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Ezt nem igazán értem, a svédek erősen befizetők, ahogy az olaszok, franciák, németek is.

Nekünk persze anyagi érdekünk is a tagság, de csak addig, amíg pozitív a mérleg, mert ugye nem emelhetünk védővámokat, ezzel a gazdaságunkat hátráltatjuk, hiszen meg kell venni minden nyugati árut, meg egy csomó mindenben alávetjük magunkat számunkra nem kedvező előírásoknak.

Az Orbán kormány támogatottsága is jelentősen csökkenne, ha meg nem bukna, abban az esetben, ha engednének a migránspártiak nyomásának, így ez akkor sem lenne alternatíva, ha egyáltalán a legcsekélyebb szándékot mutatnák az egyezkedésre, mert eszükben sincs, ahogy a V4 nek sem.

A Brexit nagy csapás volt az EUra, de talán valahogy túléli, bár korántsem biztos, de ha a svédeknél nagy változás lesz, akkor az EU támogatásuk is megkérdőjelezhető, hiszen gyakorlatilag semmi hasznuk nincs belőle.

Inkább csak káruk a migrációval, ha az kárnak fog minősülni és nem haszonnak, mint eddig.

Ehhez hozzávéve az osztrák, az olasz változásokat és a migráció híveinek elszántságát, nekem az a véleményem, hogy igencsak inog az EU alatt a talaj, bár nem vagyok ebben biztos.

Szerintetek?

2018. szept. 6. 12:04
 16/31 anonim ***** válasza:

#14

Pont ezért kértem, de én sem találtam erről linket.

Pedig MINDEN létező forrást megkerestem, elolvastam.

Innentől kezdve nem hiszem el, csak akkor, ha valaki ezt valamilyen formában, hitelt érdemlően bizonyítja.

2018. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Buknak az illibsik, ahogy Franciaországban és Hollandiában.
2018. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Láttam én is a videót, de nem találom, arról szólt, hogy mielőtt a fülkébe lépne a szavazó, kérni kell az úrlapot, de külön van mindegyiknek, így tudják, kire akar szavazni, vagyis nem titkos a titkos szavazás.
2018. szept. 6. 12:18
 19/31 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, nem külön van mindegyiknek.

Arról kell nyilatkozni, hogy akarod e a nagy titkosítást vagy sem.

Ugye aki nem akarja, az meg is mutatja mire szavaz.

Aki nem mutatja, az logikusan következik, hogy ugye akkor nem oda szavaz.

2018. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem már pontosan, mert félálomban láttam valamelyik hajnalban és végig sem néztem, de igen, ilyesmi volt, hogy ki lehet következtetni, hogy kire szavaz.
2018. szept. 6. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!