Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene ingyenesnek...

Nem kellene ingyenesnek lennie a fogamzásgátlásnak?

Figyelt kérdés
Visszatérő vitát képez az abortusz téma, de szerintem ennek egészen addig nem kéne különösebben terítéken lennie, amíg nem megoldott az, hogy minden ember számára egyenlően hozzáférhetőek legyenek a fogamzásgátlási módszerek. Értem ez alatt egyébként akár az óvszer-automatákat is.

2019. júl. 29. 00:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Aki kitud fizetni egy abortuszt, az nem tud fogamzásgátlásra költeni?
2019. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

De, szerintem is időszerű lenne, mivel az elmaradott szegény falvakban pl. szinte elérhetetlen a fogamzásgátlás. Ott lenne erre a legnagyobb szükség.


#1 Ez nem így van. Ha valaki abortuszra kényszerül, annak lehet pont az volt az oka, hogy nem volt pénze fogazásgátlásra vagy ott nem is lehet hozzájutni ahol lakik. Nagyon sok faluban sajnos azt se tudják mi az a fogamzásgátlás. Nem is hallottak még róla.

2019. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező

Minden ember számára egyaránt hozzáférhetőek a fogamzásgátlási módszerek, lehetőségek.

Fogamzásgátló tabletta havi adagja 3000Ft alatt már megvásárolható, de az óvszerek is megvehetőek már 80-100 Ft közötti darabáron, a durex kerül 120-150Ft-ba.

Az óvszerautomata a hely tulajdonosának az dolga. Ha az ottani vendégek igénylik, akkor neki kell szólni, ez nem az állam dolga. remélem nem gondolod, hogy az állami intézményekben van szükség feltétlen óvszer automatákra, iskolákban, könyvtárakban, szinházakban vagy polgármesteri hivatalokban.

2019. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert akkor még ennyire se szaporodna a magyar, csak a cigány.
2019. júl. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
#4 Már így is csak azok szaporodnak nyugi.
2019. júl. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Dede. Legyen minden ingyen.
2019. júl. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
És mi legyen még "ingyen", prolik?
2019. júl. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Minden ember számára egyaránt hozzáférhetőek a fogamzásgátlási módszerek, lehetőségek."


Az állami egészségügyi szolgáltatások is ingyenesek, attól még szerintem a kormány ösztönözhetné az egészséges életvitelt egy magasabb chips adóval és alacsonyabb áfateherrel a zöldségeken.

Én értem, hogy 3000 forint nem hangzik soknak havi szinten, de megfordítva a dolgot, akkor nem is lenne drága megfinanszírozni az államnak ezt.


"És mi legyen még "ingyen", prolik?"


Figyelj, látok egy problémát és egy vele ok-okozati összefüggésben álló tényezőt. Ha neked nem probléma az abortusz, akkor megértem, hogy miért vagy ellene a felvetésemnek, egyébiránt ez nem proliság.

2019. júl. 29. 08:47
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

#8

Fordítva ülsz a lovon. Aki nem használ fogamzásgátlást, annak többnyire mindegy, hogy mennyibe kerül, ingyen sem használná. Hiszen most is meg tudná venni, még sem teszi meg.

Ahogyan most is rengeteg szűrő program van, még sem mennek el rá az emberek. Ahogyan tök ingyen lehetne javítani az életminőségen szimplán annyival, hogy többet mennénk sétálni tévé előtti ücsörgés helyett. Még sem tesszük meg.

2019. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Ami ingyen van, azt mindig kihasználják, pazarolják. Egy csapat hülyegyerek betol egy konténert, abba kérik az adagjukat, aztán a kollégiumban szétdobálják, lufit fújnak belőle stb.


Aki 50 forintot nem képes gumira költeni, az inkább vegyen egy dildót és dugja fel magának.

2019. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!