Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1970-ben ha egy magyar állampo...

1970-ben ha egy magyar állampolgár vágya egy FIAT-124 gépkocsi volt, hogyan juthatott hozzá legálisan? A magyar állam miként működött ebben közre:Mogürt, Vámhatóság? Kommentelő, aki érti és normális (nem trollkodó és idétlen) választ tudna adni?

Figyelt kérdés

#magánszemély #Kádár-korszak #gépjárműimport #tőkés reláció
2019. aug. 1. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a legtöbb nyugati autó magánimportban került be. Például külföldön élő rokon vette, és mikor neki már nem kellett, haza ajándékozta.

--

Hivatalos útról nem tudok, de ettől természetesen még lehetett.

--

Illetve licencben gyártották a lengyelek a Fiatot (a 124-et pont nem), a jugók a Fiatot, a Renault a Citroent, a Voskwagent, a románok és a bulgárok a Renault. Persze kérdés, hogy a keleten gyártott Renault nyugati autónak számít-e...

2019. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a 80-as évekre emlékszem, akkor is 5 évet vártunk egy új ladára.

Akkor már volt talán fiat és egy Daihatsu modell a ladák meg a skodák mellett a kinálatban.

Illetve valutáért lehetett már venni annak a néhány szerencsésnek aki hivatalosan tudta igazolni a valuta eredetét. Pl. külszolgálat, kamionozás,ajándék külhonba szakad rokonoktól.

2019. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ha jóban voltál a komcsi vezetéssel akár mercedesed is lehetett
2019. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan, azt nem tudom, de voltak évek, amikor "jött" egy-egy szállítmány pl. Renault 4-es autó a merkúrhoz. És küldtek értesítést, hogy aki azonnal befizeti egyben az árát, annak lehet hogy jut.

Szerintem olyanoknak küldtek értesítést, akik már befizették más autóra a felét, amit akkor kellett.

Hogy ilyen volt-e a Fiatra is, azt nem tudom. De arra azt mondták, hogy a Polski-Fiat ugyanolyan volt.

2019. aug. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!