Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosoknak, a szociknak,...

A balosoknak, a szociknak, miért probléma a határon túli magyarság támogatása, felkarolása, elismerése segítése?

Figyelt kérdés
Az ő vezetőik voltak azok, akik azzal riogattak, hogy több millió román fog ide jönni, és hogy ezzel nagy károkat okoznának az országban, ha elismernék a külhoniak magyarságát. Ezzel szemben amikor megkapták az államadósságot, semmi ilyen nem történt, ez sem vált be mint annyi minden amit tettek! Annyi eszük persze nem volt hogy a külhonban is befektessenek és ezzek együtt a magyar nemzetbe fektessenek bele, javítsák a szomszédi és a testvéri viszonyokat, javítsák az ott élő magyar emberek szociális helyzetét is ezzel együtt az anyaország, és az anyaországi magyarok szociális helyzetét is!!! Jelenleg számos külhoni magyar, cég, vállalkozás fizet Magyarországon adót, és ki hoz rengeteg pénzt az anyaorszagnak. Határon túliak elsőszámú partnerei, a magyar cégek. A külhoni magyar pártok, pedig a magyar érdekképviseletet igen nagyon is jelentősen érvényesítik az európai intézményekben.

#Jobbik #LMP #állampolgárság #baloldal #jobboldal #szavazati jog #határontúli magyar #MSZP-SZDSZ #jobboldal konzervatív #Fidesz-KDMP mi hazánk mozgalom
2019. aug. 1. 19:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok balos, és nekem az a bajom, hogy kamumagyarokat támogatnak, de még azokat se, mert ott is olyan fa5*ságokra megy a pénz, mint stadion, meg látványberuházások pénzmosásra. És mindezt szavazatvásárlásra, úgy, hogy az anyaországban nagyon sokmindenre kellene pénz.


Nem fizet külhoni vállalkozás magyarországon adót, mert nincs ilyen, így nem is hoz semmi pénzt, csak a szavazat a pártnak, az eu pénzek ellopásával.

2019. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
1. Ez mind tévedés amit írsz. Egy stadion, vasút stb... Mind hozza a pénzt az államnak, és munkát is ad a magyaroknak, erősíti a magyarságot. Persze nem csak ebben merül ki az egész, és rengeteg pénz ki is jön a magyar államnak. Vagy különben semmi értelme nem lenne a befektetéseknek. Szerinted miért a Magyarországi cégek építik ezeket??? Hogy vissza csorogjon anak a pénznek a többszöröse, amelyet befektettek. A határon túli magyarok pedig nem kamu magyarok, hanem igazi magyarok, akik tisztelik, szeretik, és becsülik a magyarságot. És azt a helyet ahol születtek. Azon fáradoznak, hogy megmaradjon a magyarság. Sok esetben még magyarabbnak is érzem őket, mint az anyaországiakat!
2019. aug. 1. 19:18
 3/29 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező

A válasz ott van, hogy nekik eleve nem jelent értéket az, hogy ők is magyarok. Nem fontos, nem számít és még azt is szeretnék közülük sokan elérni, hogy az se számítson, hogy itt magyarok vagy mások élnek-e.

Mindig vicces amikor azt olvasom, hogy a fidesz ellenségképet gyárt és riogat - mikor a 23 millió román szövege éppen tőlük származik, ők kezdték el a riogatást azzal, hogy majd bejönnek és elvesznek az itteniektől mindent.

Ráadásul mit vársz olyantól, aki olyan miniszterelnököt támogatna, aki a románokkal ünnepli meg az országunk szétszakítását, mert az ott ünnep? Vagy aki a külföldieknek játszotta át a magyar állami vagyon java részét a privatizációkor?

Azt már nem is kell firtatni ezen felül, hogy a jövőre sem tudnak készülni. Próbáltam már elmagyarázni közülük párnak, hogy a határainkon túli infrastruktúra fejlesztése, az ott élők gazdasági erősítése az nekünk fontos. mennyivel biztonságosabb a határnak ezen az oldalán úgy élni, hogy a másik oldalon is erős, aktív emberek élnek, akikkel jó a kapcsolatunk és akik jóban is akarnak velünk lenni, mert megéri nekik, mint ha éppen a határ mentén élnek a legszegényebb, legkiszolgáltatottabb emberek.

2019. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%
Ez a porhintés, a pöcegödör felkavarása, hogy a zavarosban jobban lehessen halászni. Egy ország létezését, fejlődését irányító kormánynak az lenne dolga, hogy a földrajzilag jól körülhatárolt területen élő választópolgárok számára a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsa, függetlenül a választópolgárok származásuktól. Ehelyett az állampolgárokat manipulálni akaró kormányok érzelmi síkra igyekszenek terelni figyelmet, amivel megosztják a választópolgárokat és a figyelmet elterelik a lényegről.
2019. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
#2 Tudom, nem témába vágó, de elmagyaráznád, hogy mégis mivel hoz pénzt az államnak az a kisvasút?
2019. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

Amivel nincs problémám:

-elismerni hogy külföldön élnek magyarok

-állampolgárság nekik


Amivel van problémám:

-szavazati jog, miközben legtöbbjük még átutazóban sem volt Magyarországon

-jogosultság a nyugdíjra

-külföldi látványberuházások

-milliárdok a külföldi focira, stadionokra, stb

-nem veszik fel a kapcsolatot a külföldi kormányokkal, hogy tényleg segítsék pl: a székely autonómiát, csak az ottaniakat hitegetik mindennel


~egy független, politikai palettán közepén elhelyezkedő válaszoló.

2019. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

"Jelenleg számos külhoni magyar, cég, vállalkozás fizet Magyarországon adót"

Tudsz egy pár példát mondani?

.

"A határon túli magyarok pedig nem kamu magyarok, hanem igazi magyarok, akik tisztelik, szeretik, és becsülik a magyarságot."

Ja!

Ceausescu idejében azért kötöttek vegyesházasságot, hogy lakáshoz jussanak,

Igaz magyar a szomszédod is, mégsem engeded neki, hogy beleszóljon, milyen virág legyen szobádban, ablakodban és mit ültess kertedbe.

2019. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
#5 Kisvasút? Én most pár pillanat a gyorvasutakra gondoltam. Budapest Kolozsvár, Budapest-Beográd stb. Ezek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Budapest Kelet-Európa egy fontos innovációs és kereskedelmi központja lehessen!
2019. aug. 1. 19:42
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
#8 Mivel a stadion szó mellé írtad, azt hittem a Felcsúti kisvasútra gondolsz. De ha már itt tartunk, a stadion is egy teljesen felesleges "befektetés", amíg rengeteg értelmesebb dolog is van, ahová lehetne tenni a pénzt.
2019. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

"javítsák az ott élő magyar emberek szociális helyzetét [mert] Jelenleg számos külhoni magyar, cég, vállalkozás fizet Magyarországon adót,"


Jó akkor nekem meg Németországból utaljanak majd idős koromban német nyugdíjat, mert van Magyarországon Audi, Mercedes, Allianz meg Aldi.

2019. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!