Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idei augusztus 20-i tűziját...

Az idei augusztus 20-i tűzijáték alatt direkt voltak olyan dalok, versek vagy szövegek, több is, melyek arról szóltak, hogy "Maradj itthon! " és hogy "Külföldön se jobb! "?

Figyelt kérdés
A fővárosit tv-ben néztem, majd egy balatoni településen személyesen is ezt tapasztaltam. Máshol is ez volt? Talán központilag kiadták, hogy legyen idén ez az üzenete? Vagy véletlen volt? Félreértés ne essék, szeretem, ha magyaros a hangulata, de mintha most megcélozták volna a közönséget ezzel az intelemmel, hogy ne menj el, máshol sem tökéletes, sőt, sose fogod ott otthon érezni magad, és ha gond van tégy itthon a két kezeddel a hazádért, és csak azért is itthon maradjunk.

2019. aug. 22. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Igen. Az elmult évek alatt is azért ment végbe annyi beruházás, fejlesztés, béremelés, hogy itt tartsuk a dolgozókat. Nagyon fontos hogy legyen kinek fizetni a nyugdíjunkat és az államadósságot. Már elértük azt hogy rengeteg szektorban annyira jó a fizetés, hogy nem érné meg kimenni gályázni


Régi kereyztény mondás : a cél szentesíti az eszközt.

2019. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, a térségben nem tapasztalatok se fejlesztéseket, se béremelést, legalábbis a nettó 130-150 ezer Ft-os béreket nem tartom túl marasztalónak. Ettől függetlenül én nem mennék külföldre. Viszont érdekel, hogy más is tapasztalta ezt a célzott üzenetet a tűzijátékokon? Volt más is, akinek a településén elhangzottak ilyen dalok vagy szövegek?
2019. aug. 22. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon régóta rengeteg ilyen tudatalatti üzenetekkel bombázzák az embereket. Ezt csinálja a média világszerte. Nem magyar találmány. Liberálisok kezdték [link]
2019. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tgt ***** válasza:
73%
A kormány mindent propagandára használ, miért pont a tűzijáték lett volna kivétel?
2019. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Á(t)kos migránsdala is volt?
2019. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki épp fontolgatja, hogy elköltözik, az pont leszarja a tűzjátékot. Nemhogy befolyással legyen a döntésére...
2019. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Kb. 2 percig tudtam hallgatni. Olyan volt mint egy hitgyülis vidám vasárnap betétdal. Szar zene demagóg szöveg.
2019. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván szándékosan, mert ha belegondolunk, elég sok ember ment el vagy épp szeretne elmenni. És akkor a frissen végzettekről még nem is beszéltünk, sokaknak meg sem fordul a fejében hogy diploma után itthon álljon munkába, sőt, van aki már a diplomát is külföldön tervezi.

Persze ez azoknak a véleményét akiknek amúgy is elegük van, nem fogja megváltoztatni, hiszen a nagy "hazafias" emberek akármit fognak hozzájuk vágni, annak, hogy mennek megvan az oka, és (sajnos) nagyon is érthető. Ellenben a másik oldalon álló emberekben (akik amúgy oda vannak a jelen politikai rendszerért, és effektíve nem értik, hogy miért akar valaki elmenni) ez a típusú propaganda csak erősíti a haragot a távozók felé. Lényegében ellentétet szül...

Nem sok értelme van, de hát kit érdekel...

2019. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!