Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy nyugdíjrefo...

Egyetértetek, hogy nyugdíjreformra lenne szükség?

Figyelt kérdés

A Fidesz politikája gyakran,ellentmondó.

Például a felsőoktatás magánosítása vagy részben magánosítása teljesen rendben van a részükről.


Viszont a nyugdíjak terén görcsösen ragaszkodnak a mostani rendszerhez.



Két lépcsős nyugdíj rendszer kellene.

Állami+magán kombó.

Az állami nyugdíj ne legyen több, mint a mindenkori minimálbér ez egy fix összeg lenne minden nyugdíjasnak.

A másik fele pedig kötelező magánnyugdíj, ezt privát nyugdíjbiztosítók rendeznék.


Ebből adódóan a járulékfizetés, adózás is rugalmasabb lenne.



A mostani aktív dolgozói réteget megfojtják ezek a nagy járulékok.Visszafogják a fogyasztást, ami pörgetné a gazdaságot.



Ez lenne, igazi jobboldali politika, de mégsem "vadkapitalista", ahogy szokták mondani.


2019. nov. 25. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

"A másik fele pedig kötelező magánnyugdíj, ezt privát nyugdíjbiztosítók rendeznék."


VOlt hasonló. Az állam le is nyúlta, ellopta...

2019. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Mind ehhez honnan venné pénzt???? Pénz nélkül ki kéne nyírni a nyugdíjasokat és azokat is akik most 35-40 évesek. Őket is, ha elérik a nyugdíj korhatárt. Gyurcsányéknál is ez volt pénzügyileg nagyon megterhelő. 8 százalék ment magánra és 2 nyugdíj intézethez. Azt a 8 százalékot pótolni kellett, vagy hagyni hogy éhen haljanak az akkori nyugdíjasok.
2019. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok az állami nyugdíj barátja. Minden évben 5%-ot kellene rajta csökkenteni, így 20 év alatt meg is lehetne szüntetni.
2019. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Volt magán nyugdíj pénztár. Köteleztek is rá. Amíg nem léptem be addig nem kaptam meg a szakmai gyakorlatomról az igazolást és nem kaptam bizonyítványt.


Aztán jött orbán, megszüntette 200 ezer befizetés után én tartoztam 80 ezerrel amit aztán a fidesz ellopott, amit befizettem tanulmányaim alatt állami nyugdíj rendszerbe meg már nem számít bele a szolgálati időbe de azt a pénzt is ellopta a fidesz.


Megreformálta ő a saját keresztényi értékrendje szerint. Amit lehetett ellopott, amit nem azt meg el fogja lopni.

2019. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

#4 "Aztán jött orbán, megszüntette 200 ezer befizetés után én tartoztam 80 ezerrel amit aztán a fidesz ellopott, amit befizettem tanulmányaim alatt állami nyugdíj rendszerbe meg már nem számít bele a szolgálati időbe de azt a pénzt is ellopta a fidesz."

Miért hazudsz?

MINDENKI pontosan fillérre kézhez kapta azt a TÖBBLETET amit a amgánpénztára kitermelt számára. Ha valaki nem kapott semmit az azért volt mert nem volt ilyen többlete. Akinek meg hiánya volt azt bizony a magánpénztára "termelte" számára, mert a befizetései és az abból előállított haszon még az alap működési költséget sem fedezte - nem nőtt hanem csökkent a befizetése után megmaradt pénze a saját számláján.

Nem ellopta Orbán tőled azt a pénzt, hanem KIEGÉSZÍTETTÉK mintha meg lett volna a teljes összeg amit levontak tőled nyugdíjjárulékként és megkapod érte a teljes nyugdíjadat, mintha a magánpénztárad visszaadta volna, ahogy másokét.

A nyugdíj rendszer nem változott, a legutóbbi változásokat Bajnaiék vitték benne véghez, ők emelték a nyugdíj korhatárt 65 évre, követve a korábbi ballib kormánynak, a Horn kormánynak az előző korhatár emelését. A szakképzésben tanulók számára volt csak korábban is számításba véve a képzési ideje - mert ők valóban végeztek munkát IS a képzésük alatt, bért kaptak és abból nyugdíjjárulékot is levontak. Az egyetemi tanulmányik IDEJE pedig most is beleszámít a szolgálati időbe - egy helyen nem veszik figyelembe, a nők 40 nyugdíjánál, mert ott a ledolgozott időnek kell meglennie. És igen, az az igazságos ha nem veszik figyelembe hogy én éveket tanultam az egyetemen - szemben azokkal a kolléganőimmel, akik ez alatt az idő alatt már dolgoztak.

2019. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

#1 "Aztán jött orbán, megszüntette 200 ezer befizetés után én tartoztam 80 ezerrel amit aztán a fidesz ellopott, amit befizettem tanulmányaim alatt állami nyugdíj rendszerbe meg már nem számít bele a szolgálati időbe de azt a pénzt is ellopta a fidesz.


"

Nem nyúlt le semmit az állam - mindenki meg fogja érte kapni a teljes nyugdíját.

A kötelező magánpénztári tagságnál sem volt sem örökölhető, sem korábban felvehető az a befizetés - abból éppen úgy csakis a nyugdíjkorhatár betöltése után kaphattak volna pénzt az emberek. És amit elfelejtetek, mert alapjaiban borítaná a mesét, hogy a magánpénztár csak részben fizetett volna, továbbra is a 70%-t az állam adta volna mindenki nyugdíjának.

Soha nem lett volna olyan hogy az államnak nem kell nyugdíjat fizetni, akkor sem ha 40 év eltelik és már csak olyanok vannak nyugdíjban akik a kötelező pénztári tagsággal kezdtek dolgozni. Akkor is a harmada lett volna a nyugdíjnak az amit a magánpénztár fedez - ha sikerrel, akkor kicsit többet adva mint a számítás szerinti harmadrész. De a nagyobbik részét mindig az államnak kellett volna fizetnie - így volt kialakítva a rendszer. Csak ezt nem hangoztatják a magánpénztár támogatói, mert úgy már nem olyan szép a leányzó fekvése.

2019. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%
#5: hagyd őket. Legalább annyira beléjük van verve, hogy ellopták a nyugdíjat, mint amennyire a fideszes marhákba az, hogy csak a fidesz védi meg őket mindentől IS. A sötétség az sötétség odaltól függetlenül.
2019. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező "Két lépcsős nyugdíj rendszer kellene.

Állami+magán kombó.

Az állami nyugdíj ne legyen több, mint a mindenkori minimálbér ez egy fix összeg lenne minden nyugdíjasnak.

A másik fele pedig kötelező magánnyugdíj, ezt privát nyugdíjbiztosítók rendeznék."

A kiindulásod rossz. Azért van egyre több országban kötelező nyugdíjjárulék fizetés, mert az emberek nagyobbik része nem képes az öngondoskodásra. Nem azért mert ne lenne rá pénze, hanem mert nem lenne hajlandó 20 évesen a 45 évvel későbbi megélhetése miatt pénzt NEM elkölteni ha éppen megkapta fizetéseként. A legtöbb ember még arra is képtelen hogy félretegyen annyit hogy ha elveszíti a munkáját akkor legalább a következő hónapban legyen miből megélnie.

A MAGÁnpénztáraknak a nevében is benne van hogy azok valakinek a magántulajdonát jelentik. Ebből következik hogy annak a tulajdonosnak haszonra van szüksége, hiszen ezért működteti azt a céget - itt éppen nyugdíjpénztárat. A haszna pedig a te befizetésedből lesz levonva - nem növeli, hanem csökkenti a te pénzedet. Ugyanakkor mint magáncég be is csődölhet, lehet veszteséges is - akkor pedig TE veszíted el a pénzedet, nem ő, nem a tulajdonos. Mikor hallottál te olyat az elmúlt 100 évből, hogy a magány nyugdíjpénztárak csődjével a tulajdonosai vagyona is lenullázódott volna? Hogy azon kívül, hogy a befizetések elvesztek és az államnak kell utána mint kezesnek a nyugdíjakat fizetni, bármi kár érte volna a nyugdíjpénztárak TULAJDONOSAIT? Sehol! Pedig volt ilyen csőd jó sok.

A 2008-as válság miatt a 2009-es magánpénztári számlákon mindenkinél a veszteség jelent meg, mintha nem is fizettek volna akár már évtizede be oda járulékot, a haszon eltűnt, mindegy milyen ügyesen forgatta is meg a befizető a pénzét vagy választott jó mnyp-t. A 2010-es év úgy kezdődött, mintha a befizetéseket az előző évben tette volna rá a számlára mindenki, mindegy hogy 13 éve vagy 1 éve lett mnyp tag, csak a járulékból odatett alapösszeg volt más.

Amit leírsz azt nem kell kitalálni, megcsinálták és bizonyította a rendszer hogy NEM MŰKÖDIK. Amit amúgy már Hornéknak megmondtak a nemzetközi pénzemberek, mert ez a rendszer eleve működés képtelenségre volt ítélve.

Akinek kevés a jövedelme, annak kicsi a nyugdíjjáruléka. Ha abból még működési költséget, a tulajdonos hasznát is le kell vonni - már alig marad amit be lehet fektetni, nem tud annyi hasznot termelni egy magánpénztár hogy akár csak az inflációt követni tudja a járuléka. Erre csak az állami rendszer képes ahol tisztán a járulék nagysága számít, nem vonnak le belőle semmit és csak egy feladata van, az inflációt kövesse majd a nyugdíja értéke.

A kötelező pénztárak visszaállamosításakor kiderült, hogy még az átlagjövedelemmel rendelkezőknek sem keletkezett akkora haszna amivel több nyugdíjra számíthattak volna mint az állami rendszerben levők. Bajnainak 2009-ben rendelettel kellett megengednie a 2010-ben nyugdíjba menő kötelező mnyp tagoknak, hogy VISSZAléphessenek az állami rendszerbe, mert KEVESEBB volt a kiszámolt nyugdíjuk, mint azon társaiknak akik az állami rendszerben maradtak. Pedig ők még azon magas jövedelműek voltak, akik joggal hihették hogy növekedést ér el náluk az átlépés. Nem így lett.

Ma is lehetőséged van a magánpénztári rendszerre. A több pillér, a stabil nyugdíjrendszer nem azt jelenti hogy a nagyon picinyke járulékot több helyre teszed, hanem hogy az államilag kötelezően levont járulékon KÍVÜL van lehetőséged MÁS megtakarításra IS. Most is van rá lehetőséged.

Pénzed van hozzá?

2019. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Sosem értettem én ezt a nyugdíjrendszert.


Egy normális országban a nyugdíj olyan (lenne), mint egy malacpersely, amibe minden hónapban félreteszel pénzt. Egy bizonyos kor után pedig dönthetnél, hogy akarsz-e még dolgozni és gyűjteni hozzá, vagy úgy becsülöd, hogy nem dolgozol tovább és mostantól a malacperselyből élsz.

Ha meg valaki elhalálozik nyugdíjazása előtt, annak a malacperselyét az örökösei kapják, és ők használhatják fel később a nyugdíjukhoz.



De neeem, nálunk addig kell csűrni-csavarni a rendszert, hogy mindenki jól járjon, lehessen lopni bőven, az érintett kisember pedig dögöljön meg nyugodtan.


A bal-liberális oldal és a Fidesz is egyaránt elmehet a büdös p1c$ába...

2019. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

"MINDENKI pontosan fillérre kézhez kapta azt a TÖBBLETET amit a amgánpénztára kitermelt számára"


JAj igaz nem ellopták csak nem kaptam meg és ezalatt alaptörvénybe foglalták a nyugdíj már nem jár hanem "adható"

De belefoglalták azt is hogy a gyereknek köteles eltartani a szülőt ha a nyugdíja nem elég a saját fent tartására.


Másolgassam ide az alaptörvényt vagy önerőből belátod hogy megint hazudsz.....

2019. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!