Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 24 évesen túl fiatal lennék,...

24 évesen túl fiatal lennék, ha indulnék majd a 2024-es önkormányzati választásokon, városi képviselőként?

Figyelt kérdés

A kisvárosban, ahol lakom, a 8 tagú képviselőtestület átlag életkora 51 év körüli, 40 év alatti képviselő nincs is a testületben. A 2024-es választásokra lennék 24 éves, és elvileg 2022-ben fogom elvégezni az egyetemet, (5 éves osztatlan tanárképzés) szóval 2024-ben már, ha minden jól alakul, akkor a helyi iskolában fogok dolgozni.


Megfigyeltem a testületben lévő emberek foglalkozását, szinte mindenki valamilyen emberekkel foglalkozó szakmát űz, (pedagógus, orvos, idős otthon igazgató) így szerintem én kis kaphatnék ezek alapján valamennyi szavazatot, de abban nem vagyok biztos, hogy a városi lakosok (zömében 50 év felettiek) mennyire lennének hajlandóak leszavazni egy kezdő tanárra, akinek a "tojáshéj még ott van a fenekén".



2020. márc. 29. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok esélyed van, de próbáld meg.
2020. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

“szerintem én kis kaphatnék ezek alapján valamennyi szavazatot”

Azt vedd figyelembe, hogy te kezdő tanár leszel akkor, ők meg benne vannak már a szakmában évtizedek óta.

Szerintem sem lesz sok esélyed ilyen régi bútordarabokkal szemben, de próbáld meg.

2020. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre a következtetésre jutottam végül, valószínűleg mindenki hamarabb leszavaz a "jól bejáratott" jelöltekre, mint egy újra.
2020. márc. 29. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Eselytelen
2020. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha van egy jól csillogó pártlogó a neved mellett akkor nem számít mennyi idős vagy rád fognak szavazni.
2020. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Szerintem megér egy próbát, de csak akkor, ha van alaposan átgondolt indokod, hogy miért indulsz. Nem attól függ, hány éves vagy. A párom 21 évesen lett önkormányzati képviselő. Megnyerte úgy a választást, hogy Fideszes városban indult, ellenzéki jelöltként. Az ellenfele meg már több, mint 10 éve képviselte a szavazókörzetüket.


Sok sikert kívánok! :)

2020. márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Tanár és képviselő egyszerre beleférne? Vagy addig hanyagolnád a tanítást? Egyébként nem a végzettség alapján kéne az esélyeidet nézni. Csak akkor indulj, ha van víziód és célod a kisvárosban. Ha ez megvan, szólítsd meg az embereket, és ha minden jól megy, szerintem sikerrel járhatsz :)
2020. márc. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha indulni akarsz, akkor most kezdj neki: tedd magad ismertté.

Posztolj fb-on helyi témákban, lépj be a helyi csoportokba és legyél aktív. Most ráérsz, menj önkéntesnek bevásárolni az idős néniknek, stb.

2020. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért taníts legalább egy évet, ne ess abba a hibába mint az aki soha nem dolgozott, de miniszterelnök lett.
2021. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tettél a cél eléréséért azóta valamit?

2021. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!