Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg emberéleteket mentenek...

Tényleg emberéleteket mentenek meg a vírus miatti korlátozások?

Figyelt kérdés

Jelenleg hivatalosan 282 ember halt meg koronavirus miatt úgy, hogy az iskolákat 5-6 hete bezárták és kb egy hónapja kijárási korlátozás van érvényben az ország egész területén.

Az elhunytak adataid nézve elenyészően kevés a fiatalabbak száma (ők is zömében 40 felettiek). Sokkal inkább a 70-80-90 fölötti korosztályból halnak meg. Ráadásul az alapbetegségeiket olvasva én nem lennék benne biztos, hogy a korona volt a fő ok. Többen súlyos daganatos betegek voltak, magas vérnyomása szinte mindenkinek volt, és valamilyen szívbetegsége is. Emellett a stroke, Alzheimer-kór se ritka, na meg a különböző érrendszeri betegségek. Néhány ember adatait olvasva azon csodálkozom, hogy egyáltalán még életben volt, mert 4-5 külön-külön is súlyos betegséget felsoroltak nekik “alapbetegségként”.

Egy esetben láttam, hogy odaírták, hogy nem volt alapbetegsége, egy 85 éves férfi esetén, ennyi idős korban már különösebb betegség nélkül is halnak meg emberek egyik napról a másikra.


Éppen ezért nem értem a korlátozások létjogosultságát. Ha tömegével halnának meg a fiatal egészséges emberek, akkor szó se róla, indokolt lenne, de így nem hiszem.

Vagy legalább csak egy bizonyos csoportra vonatkoznának a korlátozások (65 év felett és/vagy krónikus betegségben szenvedők).


Sok ember elvesztette a munkáját vagy bekattan az állandó otthonlét miatt miközben a vírust lehet tünet nélkül átvészelnék.


A kérdésem tehát az, hogy valóban hasznosak-e ezek a korlátozások? Illetve, hogy szerintetek mikor lesz az (amennyiben nem enyhítenek), hogy az emberek elkezdik egyre kevésbé komolyan venni és megszegni a szabályokat?

Szerintem ha nem enyhítenek akkor május vége/június elejére a legtöbb 40 év alatti egyszerűen elengedi az egészet. Már most rengeteg fiatal tizen/huszonévest látok a közösségi oldalakon akik együtt grilleznek, mászkálnak, edzeni járnak, mert már tesznek az egészre.



2020. ápr. 25. 17:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%

#8 Vegyük konkrétan amit írtál. Apósom most volt 85 éves. 3 éve volt szívműtéte, hasi műtéte, de egészséges. Egész nap dolgozik a kertben, viszont egyrészt a kora, másrészt a korábbi problémái miatt a rizikócsoportba tartozik.

12 éves korától fizikai munkát végez mégis aktívabb mint én fele annyi idősen. A családjában a testvérei 90 éves korukat jóval betöltve távoztak el.

Akkor most fontos az hogy ő még élhessen 5-10-15 évet? Ha mondjuk 2 év múlva meghal, az már sok vagy kevés a szempontjaid szerint? Ha a krónikus betegségben szenvedő másik rokonom a betegségével még élhet 3-8-10 évet és 41 éves kora helyett nem a vírus öli meg hanem a betegsége, akkor az lényegtelen idő? Azért nem éri meg áldozni?

Évente rengeteg embert gázolnak el az utcákon. Azok lehet hogy teljesen egészségesek voltak, de alig pár embert érint a 10 millióból. Megéri korlátozni miatta az összes többit? Hiszen figyelhetne jobban, nem? Miért kellene 50-nel menni lakott területen vagy 130-cal az autópályán maximum?

Nem azért mert mi van ha pont te vagy aki neked fontos az lesz az áldozat? Ha rólad lenne szó, akkor már számítana hogy most halsz meg a járvány vagy egy baleset következtében, vagy 1 év múlva, esetleg sokkal később?

Milyen alapon akarod eldönteni te , hogy mások élete mennyit ér és ás élete meddig tartson?

Mitől lenne értékesebb a te lóléted pár hétig, mint másnak az élete?

2020. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Itt nem az én pár hetes jólétemről van szó. Hanem azokról az emberekről akiknek semmi tartalékuk nincs és most még a munkájukat is elveszítik. Épphogy bevezették az iskolák bezárását és a munkahelyeken a leépítéseket már hallani lehetett a hírekben, hogy az ország keleti részén sok családnak már el is fogytak a tartalékai.

Nem mondom, hogy semmi korlátozás nem kell, de miért nem csak a veszélyeztetett csoportokat korlátozzák? Idősek és krónikus betegek számára kijárási korlátozások (mint ahogy most is érinti őket, esetleg még szigorúbban is). A többieket viszont hagyni kéne békén, hogy ne dőljön be a gazdaság.

Azt nem tudjuk, hogy az elhunytak alapbetegségei halálukig fennálltak vagy a korábbiakat is idevették. Mert ha a 85 éves apósodnak 3 éve volt szív és hasi műtéte, de ettől függetlenül elmondásod szerint egészséges, akkor neki most van alapbetegsége vagy nincs? Szerintem nincs, hisz megműtötték és szerinted is egészséges/aktív. Véleményem szerint akik elhunytak halálukig küzdöttek a feltüntetett alapbetegséggel.

Lehet én vagyok érzéketlen, nem tagadom, de a többség érdekét fontosabbnak tartom. És ez akkor is így lenne ha idős és beteg lennék. Nem várnám el, hogy többezer ember megélhetése kerüljön veszélybe azért, hogy éljek még jó esetben pár évet féltucatnyi betegséggel.


De ilyen alapon akkor tiltsuk be az autókat is. Többszáz ember hal meg évente autóbalesetben (és nem csak gyorshajtás miatt). Hisz ha “minden élet számít” akkor egy autóbalesetben elhunyt ember is sok. Viszont nem tiltják be, mert akkor aztán tuti bedőlne a gazdaság és többmillió ember kerülne nagy bajba. Szóval azt akarom mondani, hogy máshol is mérlegelnek. Megnézik, hogy oké meghal ~600 ember évente autóbalesetben, de ha betiltjuk az autózást akkor sokkal több hal meg a következmények miatt. Ezt miért nem nézik meg egy járvánnyal kapcsolatos korlátozások bevezetése előtt is? Hogy megmentünk párszáz/párezer embert aki végül nem a vírusba hal bele, de párezer emberért feláldoztuk a gazdaságot és sokkal több embert sodortunk veszélybe.

Ahogy valaki írta 1%-ért megszívtjuk a 99%-ot.

2020. ápr. 25. 20:11
 13/34 anonim ***** válasza:
29%

Mindig nehéz eldönteni, hogy a kérdező hülye, tudatlan, vagy egyszerűen nem érdekli 90ezer ember élete (az a bizonyos 1%, akik miatt szerinted 99% szív).

Mivel már fel lett világosítva néhány válaszban, hogy miért is van szükség az óvintézkedésekre, ezért tudatlannak már nem lehet mondani, úgy tűnik egyszerűen csak hülye és tojik mások életére mert egyesek nem tudnak elmenni akármikor bevásárolni, nem tudnak kimenni a parkba és nem tudnak... mit is nem tudnak csinálni az emberek? Utazni? És ezért sok cég amelyik a turizmusból élt bezárt, és sok ember, aki ezeknek dolgozott munkanélküli lett. És mennyien haltak bele a munkanélküliségbe? Többen, mint a vírusba? Ha már a saját szüleid, rokonaid élete nem fontos neked, hidd el a többségnek fontos a rokonai, barátai, ismerősei és más, ismeretlenek élete is.

Március közepén készült közvélemény kutatás szerint az emberek "85 százalék mondta azt, betartaná azt is, ha csak mindenki hetente kétszer hagyhatná el az otthonát. Ugyanennyien fogadnák el, ha a járvány leküzdéséig a patikák és élelmiszerboltok kivételével mindent bezáratna a kormány."

Szóval ne gondold, hogy a te véleményed a többségé. Nagyon kevesen vannak, akik mások életét kockáztatnák a saját kényelmük miatt.

2020. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 árokpart ***** válasza:
92%
Jól van utolsó lehet itt maradiskodni, viszont, hogy ha az ország kihagyja a nyári szezont és 1-2 héten belül nem élünk úgy mint máskor pl. tavaly ilyenkor akkor szerintem gazdaságilag megnézhetjük magunkat olyan államcsőd lenne már kora őszre is, hogy "öröm lenne nézni" . Hidd le, higyjétek el a rendőrség sem fog végtelenségig korlátozó intézkedések miatt bírságokat kiszabni, mert nekik sem érdekük, hogy esetleg ősszel vagy télen tüntetőket kelljen oszlatni mikor beütne a krach. Már most 4,5 százalékos a visszaesés maga a pénzügyminiszter mondta mi lenne ha csak lennénk mint a befőtt bele gondolni sem jó.
2020. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%

És hány embert öltek meg azzal,hogy kib@.szarintották őket a kórházakból ?

Azon kívül meg,hogy az iskola bezárt és tönkretették a gazdaságot a vírus szempontjából semmiféle szigorú korlátozás nem volt ,nem tudom miről hadovál itt néhány ember. Oda mész,ahova akarsz,fodrász,manikűrös ,stb gondolom olvastátok a rendeletet.

A másik meg,hogy mivel kamu számadatokat kapunk,ez már több ízben is visszaköszönt, tesztelés alig volt/van ezért fogalmunk sincs mennyi emberélet menekült meg. Azt se tudjuk mennyien haltak meg koronavírus miatt,se azt,hogy hány fertőzött volt/van . Cserébe legalább lehet rágni a küszöböt ,meg #maradjotthon , eü ellátás meg gyakorlatilag nincs ha te éppen nem koronavírusban szenvedsz ,hanem egyéb nyavajád van.

2020. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 árokpart ***** válasza:
100%
Igen pont ez az nekem is már lassacskán illene menni kontrollra, remélem május közepén már megindulnak a szakrendelések.
2020. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
20%

14: Spanyolo., Franciao., Olaszo., India, stb. sokkal komolyan korlátozásokat hozott, az első kettő már régebb óta tartja fent, India csak néhány hete, de teljsen lezárta az országot, mégse ment csődbe egyik sem.

Miért is jó az, ha újranyitnak az éttermek és szállodák? Ki menne oda szerinted? A legtöbb munkahely továbbra is nyitva, ami nincs nyitva, az nem a tilalom, korlátozás miatt, hanem mert nincs megrendelése, vendége, ügyfele, stb.. Ha holnap feloldanák a korlátozásokat (amikről továbbra sem tudom kit és miben korlátoznak), akkor a Bosch visszavenné az elküldött 900 embert? A Spar visszavenné? A Wizzair visszavenné? Mi változna, meséld már el? Azon túl persze, hogy azok, akik most azért sírnak, mert nem tudnak a fogszabályzójukkal elmenni a fogorvoshoz, meg nem tudnak akármikor vásárolni, parkba menni, stb. boldogabbak lennének.

2020. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 árokpart ***** válasza:
100%
Ha feloldanák a korlátozásokat akkor nyilván lenne ügyfele meg megrendelése meg az éttermekbe is ugyanúgy mennének meg miért ne vennék vissza a dolgozókat ha újra indulna az élet. A másik része meg a társadalom mentális állapotának sem jó ez. Vajon milyen lenne pszichésen látni pl. egy üres bezárt strandot nyáron. Nem is értem miért nem akarnak újra élni az emberek. Elképesztő!
2020. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
8%

Ha szerinted a korlátozás feloldása után minden ugyanolyan lenne, mint régen, meséld már el, hogy ki kényszerítette a szállodákat arra, hogy bezárjanak? És a Wizzairt, hogy ne repüljön? És annak mi köze a kijárási korlátozáshoz, hogy a Bosch elküld 830 embert? A Bp Airport se küldi el a többszáz embert?

"a társadalom mentális állapotának sem jó ez" Hát még a vírus a fizikia állapotának...

"Nem is értem miért nem akarnak újra élni az emberek." Te ezt a sok hülységet amit leírsz magadtól találod ki, vagy valami hangok mondják a fejedben?

Nem is fárasztom magamat tovább azzal, hogy válaszolok a hülyeségeidre. Kaptál már elég választ sokaktól, azokat se tudod felfogni, teljesen felesleges.

2020. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 árokpart ***** válasza:
83%
A szállodák nyilván azért zártak be, mert mint az éttermek és kocsmák jelenleg nem lehetnek a korlátozások miatt nyitva. A repülőtársaságok is azért nem tudnak repülni mert ugyanúgy ahogyan nálunk a többi országokban is korlátozások vannak és ezért nyilván nincsen utas. Miért én beszélek hülyeséget, már hogyne lenne összefüggés a társadalmi mozgás, mobilitás korlátozásával a kereskedelem lassulása. Ha feloldanák a korlátozásokat akkor újra indulhatnának a járatok, meg lenne vendég amiatt kinyithatnának a szállodák, mivel, hogy újra lenne akkor nemzetközi üzleti élet.
2020. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!