Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a legfrissebb...

Mit szóltok a legfrissebb kereseti adatokhoz? 400 ezer fölött az átlagkereset!

Figyelt kérdés
"Idén márciusban a bruttó átlagkereset 400 400 forint volt, 9,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – számolt a Központi Statisztikai Hivatal"
2020. máj. 28. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom valaki megint gazdagabb lett párszáz milliárddal a mi pénzünkön 🤷
2020. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Összefüggésben lehet ("lehet") azzal, hogy az alacsonyabb jövedelmi osztályhoz tartozók vesztették el tömegesen a munkahelyüket.
2020. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez igaz akkor azt szólom, hogy M. Lőrinc és a társai elég rendesen felhúzzák azt az átlagot.

Habár ez még mindig Bruttó, ami még mindig csak 266 000 nettó forint (na jó, egy 3 gyerekesnek járó kedveményekkel ez már 413 000).

2020. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Azt szólom, hogy szerintem nem reális, valamit elszámolhattak. Általában 700-750 közt szoktam kézbe kapni egy hónapra és nem is ismerek olyat aki félmillió alatt keresne. Mi vinné le az átlagot 400 környékére? Hogy jött ez ki?
2020. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 butaságot beszélsz. A nagy pénzt soha nem bérből vették fel a gazdagok hanem osztalékként. Ami teljesen más.
2020. máj. 28. 13:09
 6/21 A kérdező kommentje:

#4 ez kb egy Aldi/Lidl kasszás bére. De sokan nem hiszik el, hogy ez a valós átlag.


A szomorú, hogy ez a pénz se valami sok. Ebből max nullára lehet egy hónapot kihozni. Se szórakozás, se nyaralás, se megtakarítás, se hobbi.

2020. máj. 28. 13:12
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha valamit nagyon akarunk, akkor azt elhisszük. Ha valamit azért hiszünk el, mert tudjuk, akkor meg tudjuk mondani, az hogy jött ki. Úgy semmiképpen nem, hogy példálózunk, hiszen példát bármire lehet mondani.


Csak megemlítem, hogy egy javakorabeli egyetemi docens bruttó bére 330 ezer. Tessék hozzáképzelni az adjunktusokat, tanársegédeket és az egyéb dolgozókat. Ők ismert táblázat alapján kapják a bérüket, és egy egyetemen relatíve kevés a docens. Ezután lehet kiszámolni a középszintű és alsószintű tanárok báért. Nekik is táblázatból jön ki. A többit nem sorolom.

Talán még annyit, a KSH elnökét speciálisan nevezik ki. És ez kötelezi őt. Ezen felül, minden statisztika származtatott adat. De van alapadat, amiből kijön, és van algoritmus, ahogyan kijön. Korábbi KSH kiadványok tartalmazták is azokat. A mostaniak... lehet találgatni. De ne sokat.

2020. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Na látod. Ezért nem túl hihető, hogy vannak akik csak 400 ezret keresnek. Ez egy kamu adat.
2020. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

"Csak megemlítem, hogy egy javakorabeli egyetemi docens bruttó bére 330 ezer. "


Előtted leírták, hogy még egy Aldi pénztáros is többet kapp 400 nál, lehet nem docenskodni kéne hanem elmenni dolgozni.

2020. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

A fővárosban lakom. Itt körülöttem alig van ember, aki ez alatt keresne. Még a taxis is megkeres bruttó 1 miliót, de ő mondjuk nem adózik annyit, az egyik csak kis Katát, a másik meg normálisan mondjuk.

Az ágazatok, telekommunikácó, informatika, pénzügy, jogász irodista. Van egy tanár ismerősöm, aki nem panaszkodik, ő megkeres nettó 400e-t. Van egy könyvelőirodában dolgozó anyuka ismerős, ő nettó 350e-t keres meg.

De természetesen vannak olyanok is, akik ennél kevesebbet is, csak a jobbik példákat vázoltam.

A közalkalmazotti bért kéne már végre emelni...

2020. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!