Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért számolta fel a...

R2d200 kérdése:

A Fidesz miért számolta fel a jól működő (belügy alá tartozó) Tűzoltóságokat és integrálta ebbe az önmagát megóvni hivatott katasztrofális katasztrófavédelmi rendszerbe?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem, hogy miért nincs külön oktatási és egészségügyi minisztérium.
2020. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

POntos választ nem tudok adni erre, de minden téren érezhető, hogy mániákusan központosítanak.

Pl. a megyei kormányhivatalok létrehozásával valami 10-12 különálló hivatalt integráltak egy vízfej alá. Munkajogilag olyan ember a legfőbb főnök, aki szakmailag értelemszerűen egyik hivatal munkájához sem tud hozzászólni. Pl. fogalma sincs, hogy ha kérnek műszerre, laboranyagokra X millió forintot, akkor miért fontos, hogy azt megkapják. És mivel nem értik, és nem is akarják megérteni ezeket a dolgokat, könnyű szívvel megtagadják a NAGY SZENT SPÓROLÁS jegyében. Miközben Magyarország (állítólag) jobban teljesít.

2020. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévő hozzászólása helytálló.

Továbbá kiegészíteném annyival, hogy ez a "mániákus központosítás" azért jó nekik mert mindent központi szinten felügyelhetnek, irányíthatnak. A helyi szinttől ezzel szinte minden hatalmat és döntési jogkört elvesznek. Egy tűzoltó laktanya már jóformán azt sem döntheti el mennyi tisztítószerre van szüksége vagy wc papírra. Majd központilag eldöntik azt is számukra.

A régi rendszerben egy tűzoltó parancsnok elég komoly beosztásnak számított, mára kb tized rangú. Tucatnyian ülnek a feje fölött akiknek az utasításit kell hallgatnia.

2020. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Döbbenet....Annyira tetszett a régi tűzoltóságok önállósága, karakánsága.Most meg még a nevüket is elvették.Persze most is rajongok értük,csak olyan rossz,hogy hozzá nem értők által rángatott bábokká degradálták a szervezetet. Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 5. 00:04
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

A régi tűzoltók önállósága nem volt hatékony és jónak mondható.

Ahány tűzoltóság volt, annyi szokás. Szabályok helyett szokások voltak.

Azt ne felejtsétek el, hogy 1995 előtt is állami rendszerben működött a tűzoltóság. 1995-2012-ig volt csak ez a nyuszi-muszi önkormányzati irányítás.

Addig örüljenek még a rendőrségbe nem integrálják őket ahogy szerették volna 1-2 éve már.

Hamar vége volna a lazaságnak.

2020. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ahány tűzoltóság volt, annyi szokás. Szabályok helyett szokások voltak."

Ez egy jól eltalált mondat. Csak ezeknek a "szokásoknak" a tengerében a tűzoltóságokat azok vezették akik erre a legalkalmasabbak voltak, sok-sok évet leszolgált vonulósok közül kerültek ki a vezetők, az állomány minden problémát megoldott házon belül. Karbantartást, javítást, rendet... a tüzek-balesetek ugyan úgy fel voltak számolva, sőt még szakmailag jobban felkészült emberek mentek ki a helyszínre.

Természetesen voltak árny oldalai is az önkormányzati rendszernek de messze nem annyi mint ma.

Jött az államosítás vele együtt a tűzoltóságok fölé elhelyezkedő vezetők akiknek egy része sose volt tűzoltó csak átszerelt mondjuk a rendőrségtől honvédségtől vagy csak szimplán sok diplomával rendelkezik. A tűzoltóságon szinte semennyi döntési jogkört/hatalmat nem hagytak.

Igen, ez nyilván nagyon jót tett a tűzoltóságok hatékonyságának...

Nem tudom ez a rendőrségbe integrálás honnan jött én még nem hallottam.

Feltéve ha igaz nyilván ez is csak tovább növelné a szakmai színvonalat...

Csak meg kell nézni a rendőrség háza táján mennyi a leszerelő.

2020. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Hol kell megnézni, hogy a rendőrség háza táján mennyi a leszerelő? És honnan lehet tudni, hogy a leszerelők száma szignifikánsan növekedett az elmúlt időszakban? Mi számít szignifikánsnak ebben az esetben?
2021. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!