Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire jól teljesít a...

Ha ennyire jól teljesít a fidesz miért magyarország az eu legszegényebb országa?

Figyelt kérdés

[link]


Vagyis még 2 ország egy picit szegényebb.


Jobban élünk, mert egy picit több pénzt keresnek, de azt nem veszik észre, hogy az egyre kevesebbet ér.

Magyarország jobban teljesít: szegény csóró 0 forintos orbán még többet lop és közben hazudgál.


De legalább nem jöhetnek ide a migránsok.


2020. aug. 13. 09:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
73%
Én azon röhögök mikor a véresszájú Fidesz szektások eu-ból való kiválásért kiáltanak. Meg lehet nézni a nem eu tag szomszédainkat, Ukrajna, Szerbia, még hozzánk, a legnyomorultabb eu tag országhoz képest is szarabbul élnek.
2020. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
59%
"De legalább nem jöhetnek ide a migránsok." Te súlyos téveszmékben élsz,keresse fel kezelőorvosát.
2020. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
71%
Én már valahogy elengedtem. Nem tudok rá mit mondani, egyszerűen egy ideig csak nem akartam elhinni, hogy az emberek tényleg ennyire vakok, de úgy néz ki, még ennél is rosszabb a helyzet. Már úgy sem érzem, hogy 2022-ben el akarok menni szavazni, fölösleges. Amint csillapodik ez a vírus mizéria, húzok innen a f@$zba.
2020. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem a vásárlóerő-paritáson vett értéket nézed, akkor nem kettő, hanem négy szegényebb ország van az Unióban, és ezek közül az egyik (Bulgária) lényegesen szegényebb.


Ennek egyébként viszonylag kevés köze van a Fidesz jól vagy nem jól teljesítéséhez, leginkább gazdasági folyamatoktól függ. Nyilván nem független a gazdaság a kormányzástól, de a Fidesz egy jobb kormányzással esetleg Szlovákia, egy rosszabbal pedig mondjuk Horvátország szintjén tudnánk állni.


Történelmi okai vannak, hogy ebben a ligában játszunk, a Fidesztől annyit jogos számon kérni (és azt számon is kell kérni, természetesen), hogy miért nem a szlovákok szintjén játszunk ebben a ligában. De még az is bőven az Unió legszegényebb harmadában lenne. Ez van sajnos.

2020. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
48%
#3 Vigyél engem is. :D
2020. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
86%

[#4 - folytatás]


Én munka miatt éltem majdnem két évet Németországban, még csak nem is a leggazdagabb (bár azért a pénzesebbek közül való) tartományban. A magyar életszínvonaltól való különbséget nem nagyon lehet elmesélni, megtapasztalni lehet csak (ami nem azt jelenti, hogy minden jobb volt, mert nem).


Ugyanakkor azt sem árt néha - magyaros nyavalygásunk közben - felidézni, hogy igazából baromi szerencsések vagyunk: a világ 80%-a rosszabbul él nálunk. Csak kényelmesebb néhány száz millió nyugatira irigykedni, mint afrikaiak és ázsiaiak milliárdjait sajnálni.

2020. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

4, nem. Az orbán valójaban semmit se csinált.

Mindig talált valami ellenséget, ami ellen harcolni kell, meg csinált minden faluba egy 387 csilliárdos stadiont. Közben az eu pénzeket ellopta.


De 2022-ben is az orbán fog nyerni mert akkor nem jöhetnek a migránsok. És csak ez a lényeg, mert a pór legalább magyar, élhet a kánaánban, a migráns meg csak alsóbbrendű hulladék ami nem jöhet ide.

2020. aug. 13. 09:53
 8/52 A kérdező kommentje:

a világ 80%-a rosszabbul él nálunk."


Ez mindig előjön amikor a legalja magyarországról van szó.



Ezt most számold ki.

Ha magyarországon él 10 millió ember, a világon meg 7 milliárd, akkor mégis hogyan élhetnél te jobban mint a világ 80%-a?


Akkor a maradék 6.9 milliárd mind rosszabbul él mint a magyar? Az egész világ?

Ezért nyer a fidesz, mert sok az agyhalott.

2020. aug. 13. 10:01
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

[#4-et írtam]


#7: Nézd, én mindig megpróbálok a kérdésre válaszolni, és azt nem pártpolitikai kontextusba helyezni. A te kérdésedre az az adekvát válasz, hogy a Fidesz teljesítménye és az ország EU-s ranglistákon elfoglalt helyezése között kevés az összefüggés.


Nyilván ha a kérdés őszintétlen volt, és igazából Orbánt akarod szidni, az szíved joga. Mindig talált valami ellenséget? Igen. Csinált minden faluba 387 csilliárdos stadiont? Nem minden faluba, és olyan szám vagy pénzmennyiség nincs, hogy "csilliárd", de a lényeget tekintve a válasz igen. Közben az EU pénzeket ellopta? Nem az összeset, és nem közvetlenül, de igen, nagyon sokat lefolyatott a strómanoknak.


Én nem vagyok egy Orbán-rajongó. De arról nem tehet Orbán, hogy EU-s mércével mérve csóró ország vagyunk. Egy EU-s mércével mérve csóró országot vett át 10 éve, és valamikor majd egy EU-s mércével mérve csóró országot fog továbbadni.


[Valahogy a gyakorin jelölni kellene, hogy melyik kérdés őszinte, mely tényleg választ vár valamire, és melyik kérdés akar provokálni, hogy a válaszadóval lehessen veszekedni.]

2020. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
61%

[#4, #6, #9-et írtam]


#8: Kérdező, ezzel magadat égeted. Azt írod:


"Ha magyarországon él 10 millió ember, a világon meg 7 milliárd, akkor mégis hogyan élhetnél te jobban mint a világ 80%-a?



Akkor a maradék 6.9 milliárd mind rosszabbul él mint a magyar? Az egész világ?"


Egyrészt a 7 milliárdból 10 milliót kivonva nem 6.9 milliárdot, hanem 6.99 milliárdot kapunk (a 6.99 milliárdhoz 100 millió magyar kellene). Másrészt mind a 6.9, mind a 6.99 milliárd lényegesen több, mint a 7 milliárd 80%-a. Tehát nem, az, hogy 80%-nál jobban élünk, azt jelenti, hogy szűk 6 milliárdnál élünk jobban, nem azt, hogy 6.9 milliárdnál (tehát az egész világnál). Ez itt konkrétan általános iskolás matek, ötödik osztállyal bezárólag. Plusz értő olvasás, szintén mondjuk ötödik osztállyal bezárólag.


"(...) sok az agyhalott"

Hát a számolásaid alapján ezzel nem vitatkozom. (Én eddig nem sértegettelek, de ha te elkezdted...)

2020. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!