Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar gazdaság fejlődik?

A magyar gazdaság fejlődik?

Figyelt kérdés

Most már jut pénz a csokkon kívül arra is, hogy a 25 év alattiak szja mentesek legyenek jövő évtől.

Oké h választás lesz, de ezt úgysem fogják rögtön eltorolni. Régen más kormány alatt hol jutott ilyesmire?


Varga Mihállyal való egyeztetes után jelentette be Viktor, vagy tőle függetlenül?



2021. jan. 16. 10:19
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
54%
Elesen meg kell egymástól különböztetni a konkrét egyéni, ténylegesen háztartási jellegű fogyasztást, amit az eurostat belinklet statisztikája muat és az életminőséget is befolyásoló közösségi egyéb dolgolat, melyeket ezek a statisztikák nem mérnek. Magyarország például sok országhoz képest nagyon fejlett közlekedési infrastruktúrát épített ki, autópályáink hossza akkora, mint a négyszer nagyobb Lengyelországéinak, kétszerese az írekéinek. Nyilvánvalóan a párhuzamosságok és a kihasználtság létező foka miatt a bőség költségét is viseljük ahhoz a helyzethez képest, ahol ezek egyike sincs másik perifériaországokban, de más államokhoz képest erős közszolgáltatást adunk a hírközlésben, a szórakozatóiparban, a közbiztonság-határvédelem területén stb. is. (Megjegyezném, hogy a fürdőhelyiség nélkül élő lakosság aránya az Eurostat szerint például Magyarországon szűk 4 százalék, míg Romániában több mint 30 százalék.) és többszöröse a románokéinak. Emellett van nálunk – mint fogyasztói alternatíva – egy hatalmas vasútrendszer is, amely hosszát tekintve négyszeresen meghaladja az írekét, de ugyanúgy fenntartjuk ezt is az állam részéről.
2021. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
71%
Én is be tudom jelenteni, hogy 2027-től majd ez lesz, vagy az lesz. Jelenleg SEMMI NINCS csak annyi, hogy az emberek szidják a fiatalokat már most, hogy a k..va anyjukat de jó nekik, mert a dagadék 2022-ben ad majd szja kedvezményt, ahogy az öregeket is szidják, hogy a k..va anyjukat "mert 13. nyugdíj" ami majd 2024-ben lesz, ha lesz az a pár ezres. Nem igaz, hogy nem veszitek észre, hogy míg mindenki szid mindenkit a nemlétező kedvezmények miatt, addig precizen el van lopva minden, és csak a nagy dübbenés és mérhetetlen csóróság van....
2021. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
64%

"Magyarország például sok országhoz képest nagyon fejlett közlekedési infrastruktúrát épített"


Ezt hogy voltál képes leírni? én nem tudnám leírni ezt a mondatot anélkül hogy a röhögéstől ne üssek mindenfélét mellé 😆


A magyar úthálózat katasztrofális életveszélyes minőségű, mindent alulmúl. A durva hogy tavalyelőtt, 20 év után volt szerencsém erdélyben kirándulni, méghozzá most motorral. 20 éve katasztrofális utak voltak, már ahol voltak.

Most nem hittem a szememnek, olyan jó utak volt, nagyon élvezetes volt rajtuk döntögetni a hegyek között, ahol tél szokott lenni, nem úgy mint a mi kis dombocskáink közt, ahol 10 centis lyukak vannak az aszfaltban, a szétszórt murva mellett...


A felvidék útjait már lassan jobban ismerem mint az itthoniakat. Ott bivalybsznád-röcsögefalva szintű eldugott hegyi falvak közt olyan utak vannak, amiről itthon csak álmodhatok a mátraháza-parádsasvár szakaszt leszámítva, és nem a síparadicsomokról van szó.


Szlovénia, horvátország útjai is egész más kategória, ez látszik is az útépítéseknél, ahol a 0,5-2 méteres mélységű útalapozások láthatóvá válnak, ami nálunk max 20 centi...


Még bosznia hegyi útjai is jobbak.


Én nem csak úgy mondom, hanem tapasztalom!

2021. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
44%
"Most nem hittem a szememnek, olyan jó utak volt, nagyon élvezetes volt rajtuk döntögetni a hegyek között, ahol tél szokott lenni, nem úgy mint a mi kis dombocskáink közt, ahol 10 centis lyukak vannak az aszfaltban, a szétszórt murva mellett..." Szerintem motorozz el egyet Csángóföldre legközelebb és akkor meglátod milyen remekek a román utak
2021. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
34: Hát ez nem semmi: te aztán tudsz érvelni...(:-
2021. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
67%
A magyar közutak hossza az egész Európai Unióban a leghosszabb (vagyis Magyarország Szlovéniával áll ebbena kategóriában holtevsrenybne az élen) Magyarországon, akárcsak a szomszédos Szlovéniában, egy négyzetkilométerre több mint két kilométernyi közút jut, míg ez a mutatószám a világ legnagyobb és talán a legfejlettebb úthálózatú országában, az Egyesült Államokban csak 750 méter.Ausztriánál másfél kilométernyi, Lengyelországnál, amelynek területe mintegy négy és félszerese Magyarországénak, egy kilométernyi közút jut az ország területének egy négyzetkilométerére. Horvátországnál ez a mutató csak 500 méter, Ukrajnánál 300 méter, Romániánál ugyancsak 300 méter. De az autópályák abszolút hossza tekintetében arányosan mérve is benne van Magyarország Eu-s szinten elsö 5-ben. Ami Romániát illeti tény és való, hogy az utóbbi években a fontosabb településeket összekötö országutakat és Bukarets útjait szépen felújítottak, köztük Erdélyben is párat, de arányaiban még az úthálózatuk még midniga legrosszabb az egész Eu-ban, az utak 35% nem aszfaltozott, és akkor ehhez jönnek még hozzá az aszfaltozott,de az utóbbi éveknem felújított utak.Az autópályák tekintte´ben pedig, ha ország arányait figyelembe vesszük, akkor 5-szrö annyi autópálya van, mint Romániában.
2021. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
44%
"A durva hogy tavalyelőtt, 20 év után volt szerencsém erdélyben kirándulni, méghozzá most motorral. 20 éve katasztrofális utak voltak, már ahol voltak.Most nem hittem a szememnek, olyan jó utak volt, nagyon élvezetes volt rajtuk döntögetni a hegyek között, ahol tél szokott lenni, nem úgy mint a mi kis dombocskáink közt, ahol 10 centis lyukak vannak az aszfaltban, a szétszórt murva mellett..." Azért, mert te Romániában csak jó utakat láttál az nem feltétlenül fedi le az egész országos viszonyokat. En meg Györ-Moson-Soronban lakom, tök szuperek az utak, már nem is tudom mikor találkoztam kátyuval, nagyon jó a bicikliutak rendszere is, jólkiépítettek, aszfaltozottak, ki vannak táblázva. A vonatok is megák, van rajtuk wifi, 20 percen belül egyik varosbol tök simán ott vagy másikba vonattal. Romát se láttam kb 14 éves koromig, most is ritkán látok max györbe látok néha napján, ha megyek ügyet intézni.
2021. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
85%
Emberek már én is unom ezt az állandó pesszimzmust, hogy külföldön mindig minden tökéletes, minden jó, Magyarországon meg minden szar. Èn láttam Zürichben is hajléktalanokat, amikor Münchenben voltam akkor meg tiszta szemetes volt a főtér, amikor Horvátországba mentem vonattal,egy csomó lepukkadt meg elhanyagolt házat láttam, Ausztriában meg amikor utaztam elfelejtették ráírni az utolsó két vagonra, hogy az nem Sopronba megy, hanem Bécsbe, így az utazóközönség nagy része, köztük osztrákok is fennmaradtak, amikor 2017-ben pedig Budapestről elbicikliztem Erdélybe a gyilkos tóhoz. Romániában láttam nagyon tök szuper utakat, amik már fel lettek vázolva, de azért voltak bőven olyan utak is amik ki se látszódtak a kátyuból. Tisztába vagyok vele, hogy a fizetések tekiintetében emge gy-két dologban jobban felkéne zárkózni Ausztrához meg Németországhoz, de ezzel csak azt akartam mondani, hogy sehol se fenékig tejföl semmi...
2021. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

#37 Ha annyira rosszak lennének ott az utak akkor belebotlottam volna 2000 km-be belefér.


Nem nem tök szuperek ott az utak gyms-ben. Magyarországon kátyú és hupli nélküli utak nincsenek, még a viszonylag frissen felújítottak sem.


#36 hát ez nagyon jó hogy van egy csomó utunk, amik mellett érdemes menni a földön, mert az is puhább, mint a holdkrátereket idéző lyukacsos útjaink. Ez tényleg komoly, egy földút kevésbé rázós mint egy pusztulat, nyomokban aszfaltot tartalmazó dolog.

2021. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!