Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi felsőoktatás...

A magyarországi felsőoktatás szervezeti struktúrája miért ilyen "összevisszaság"?

Figyelt kérdés

Két érdekes problémáról beszélek.

A magyar felsőoktatás egyszerre decentralizált szervezeti szempontból, kicsi autonómiával rendelkezik az államot illetően, ugyanakkor a szervezeti struktúrája is katyvasz.


Még mindig nincsen olyan,hogy "University of Budapest". Nincs igazi nagy egyetem Budapesten, ami nemzetközileg is elismert lehetne.



Ugyanakkor, vidéken is érdemes lenne nagy régiós egyetemeket létrehozni, mint sok kicsit fenntartani.A fenntartás olcsóbb, hatékonyabb lenne.

Például, a Vas megyei, GYMS megyei intézmények összeolvadnának és lenne Nyugat-Dunántúli Egyetem.A kampuszok persze ugyanúgy megmaradnának a városokban.

Ezzel a mérettel, tőkével versenyképesebb lenne mint most a sokféle kicsi egyetem.



Illetve, minden egyetem legyen kutatóegyetem is egyben, abban van a jövő.



2021. jan. 17. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Mostanában szervezik ki a fenntartásukat az egyházaknak pl pécsi egyetem..a lényeg hogy szándékosan verik szét ill rombolják a felsőoktatást mert ebbe az országba összeszerelők kellenek a fidesz rezsim szerint.a fizikai dolgozó szegény tehát kiszolgáltatott,egy kis támogatásért meg lehet venni a szavazatát.az értelmiségit soha az életben nem fogják tudni a kezükbe tartani vagy megfélemlíteni mert bármikor elhúzhat euróbába innen a balkánról.
2021. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Miért lenne jobb, ha a gazdasági profilu Corvinust, az orvosi profilu SOTE-t, a műszaki BME-t meg az Eltét egyesítenék egy bazi nagy University of Budapest egyetemmé? Attól még nem lenne több tudományos áttörés egyik területen sem. Együttműködés meg most is van.


Legfeljebb nemzetközi rangsorokon lennénk előkelőbb helyen, mert a nemek aránya, a külföldi hallgatók száma és a cserediákok száma jobb lenne.

2021. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Egész Európában nincs versenyképes egyetem, ami tudna versenyezni a nagy magánegyetemekkel.


Egyébként annak mi értelme volt, hogy a műszaki és pénzügyi főiskolákat összevonták BMF-é meg BGF-é?

Kicsit kevesebb adminisztráció, de egyébként nem hallgathatsz át, tehát olyan mintha nem is lenne.

2021. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmivel sem lennének előrébb, sőt!
2021. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!