Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek jelentős részéne...

Ha az emberek jelentős részének elege van a Fideszből, kik választják meg mindig újra és újra?

Figyelt kérdés
Sok társadalmi rétegnek elege van a jelenlegi rendszerből, ugyanakkor amikor választás van, a Fidesz mindig újra győz. Mi lehet ennek az ellentmondásnak a hátterében?

2021. márc. 13. 18:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%

#30 Számomra nem ördögtől való, hogy valaki a saját szempontjait veszi figyelembe, a saját érdeke szerint szavaz.

Majd ha megváltoznak az érdekei, megváltoztatja a pártpreferenciáját is.

Egyébként az örökös bunkózás nem hoz szavazatot.

Már más bejegyzésre is válaszoltam, ismétlem magam: azért nem fogok a Holdfény párt helyett a Napfénypártra szavazni, hogy a bunkó kategóriából átkerüljek a "hasznos idióta" kategóriába (© L.,V.I.).

2021. márc. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
62%

"Számomra nem ördögtől való, hogy valaki a saját szempontjait veszi figyelembe, a saját érdeke szerint szavaz. "


Szerintem meg gusztustalan dolog ez a szintű társadalmi önzés és érdektelenség, meg hülye is az ilyen. Én is jártam jól Fidesznek bizonyos intézkedéseivel, pl. pont akkor akartam nyelvvizsgázni menni, mikor enélkül is megkaphattam a diplomát vagy építkezésnél vissza tudtuk igényelni az áfát, de ettől függetlenül látom, hogy totálisan ellehetetlenítik hosszútávon az átlagembert, és nem csak azt nézem, nekem jók-e bizonyos intézkedései, hanem hogy úgy összességében jók-e és hogy majd a gyerekeim mit fognak ebből megélni.


Mert ha az ember másra nem gondol, legalább arra gondolhatna, a gyerekének mit hagy örökül.

2021. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
#31 vagyok (08:06). Egyidejűleg figyelembe vehetem a hosszú-, és rövid távú érdekeim is.
2021. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
2021. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%

#32 "de ettől függetlenül látom, hogy totálisan ellehetetlenítik hosszútávon az átlagembert, "

MIVEL?

Mint a filmben: de mit adtak nekünk a rómaiak?

Mond már el hogy mégis mivel lehetetlenítik el az átlagemebrt, mikor évek óta alacsony a munkanélküliség, alacsony az infláció, reálbérnövekedés volt nem is kicsi, a megélhetési költségek alacsonyak maradtak, csökkent az emberek tartozása a közműveknek, szolgáltatóknak és nőtt a megtakarításuk? Mivel lehetetlenítik el az átlagembert amikor 5 éven át folyamatosan, minden hónapban nőtt a kiskereskedelmi forgalom, amikor a szállodákban a BELFÖLDI utazók miatt fél évvel korábban kellett lefoglalni a helyeket? Mikor sokkal több autó van az utakon, könnyebb volt és többen is mentek külföldre szabadságra?

2021. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%

35-ös, nem tudom, például azzal, hogy a családtámogatásoknak hála - mint a példámban is írtam - megduplázódtak és triplázódtak a lakásárak, miközben a fizetések nem? Mit ér az átlagember azzal, hogy ad a kormány 2,5 millió forint támogatást két gyerekve, ha közben 20 millióval lett drágább egy ház?


Hidd el, én átlag fiatal vagyok és már 2012 után is azért ment ki a korombeliek javarésze küldölre, mert nem tudott lakáshoz jutni, most meg pláne nem tudnak, otthon élnek meg néznek ki a fejükből, mi a francot kelene csinálni, mert nem tudnak 30 milliókat előteremteni 1+2 szobás lakásokra, havi 100 ezres törlesztőrészletű hiteleket meg átlagember nem mer felvenni.


Teljesen ellehetetlenült a lakhatás megoldása egy nagyon szűk rétegen kívül, cserébe akkora lett a hitelállomány, mint a 2008-as válság előtt, mert mindenki rá van kényszerítve a hitelekre, ha lakni akar valahol, a családok javarésze úszik a hitelben a kormánynak hála.


Az alacsony munkanélküliség meg nem a kormánynak volt köszönhető, hanem a pozitív világgazdasági ciklusnak, tekintve, hogy itt nagyrészt a külföldi cégek a munkáltatók. Tessék, jött a világgazdasági negatív ciklus, leépítenek a multik meg a nagy külföldi cégek és megint tele van minden munkanélkülivel. Mi itt teljes mértékben attól függünk, hogy megy Németországnak meg Ausztiának.


És milyen alacsony inflációról beszélsz, jártál te boltban mostanság? Egy kiló alma 500 ft volt a télen meg egy kiló répa 300 forint. Már maga a KSH sem tagadja, hogy hatalmas az infláció, akkor te miről beszélsz?


Egy olyan világgazdasági helyzetben, ami az elmúlt 5-7 évben volt és annyi EU-s pénzzel, amit Magyarország kapott (kb. a legtöbbet a ciklusban) most minimum olyan életszínvonalon kellene élnünk, mint a szlovákoknak, de igazából még jobbon is, mert sokkal több pénzt kaptunk. Hol van ennek az eredménye?

2021. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
45%

#36 "például azzal, hogy a családtámogatásoknak hála - mint a példámban is írtam - megduplázódtak és triplázódtak a lakásárak, miközben a fizetések nem? "

Nem ezért nőttek meg a lakásárak. Ez is benne van, de azért magas a lakások ára mert van aki ennyiért is megveszi. Nem ott kell lakást venni ahol ennyit elkérnek érte.

"Hidd el, én átlag fiatal vagyok és már 2012 után is azért ment ki a korombeliek javarésze küldölre, mert nem tudott lakáshoz jutni, most meg pláne nem tudnak,"

De, tudnak. A gyerekem közel van ehhez. 2012-ben a devizaválság végén az embereknek sem pénze nem volt, sem hiteleket nem mertek felvenni és ráadásul túlkínálat volt a piacon mert sokan eladni próbálták az ingatlant aminek a devizahitelét nem tudták fizetni. Ezért volt alacsony az ára. Most viszont egy fiatal kaphat babaváró hitelt, felveheti a CSOK-t és gyermekvállalással mindkettő nagyon kedvezményes hitellé válik, több gyereknél meg csökken is milliókkal amit vissza kell belőle fizetni. 10-20 évvel ezelőtt viszont banki kamattal kellett felvenni a hitelt ami vagy magas kamatot jelentett vagy nagy kockázatot, mint a devizahitel - ami be is csődölt. A járvány előttig a munkakereséssel sem volt gondja egy fiatalnak, míg 10-15 évvel ezelőtt a pályakezdőknél 20-30%-os is volt a munkanélküliség időnként. Lehet hogy azt hiszed hogy korábban olyan könnyű volt lakáshoz jutni de ez nem igaz. A valóság az hogy egy lakás vásárlása mindig évtizedes hitelfizetést jelentett vagy előtte évtizedes takarékoskodást, a legtöbb embernek meg a kettőt együtt. A mi első lakásunk vásárlásakor 36%-os volt a banki kamat egy lakáshitelre! Akkora hitelé amit alapból vagy 20 évig kellett volna fizetnünk egy másfél szobás mini lakásért is - ilyen kamattal, nagy önerővel és két kezessel. Semmi állami támogatással. Nem régen, 25 éve.

"Teljesen ellehetetlenült a lakhatás megoldása egy nagyon szűk rétegen kívül, cserébe akkora lett a hitelállomány, mint a 2008-as válság előtt,"

Ez megint nem igaz. Ha egy szűk területen belül akarsz lakni akkor persze hogy magas a bérleti díj is és a lakásár is. de amint hajlandó vagy alább adni az elvárásokból máris drasztikusan csökkenek a költségek. Rokonomnak Pest belső részén egy apartman bérleti díja pont ugyanannyi volt, mint Buda külső részén utána egy kis családi házé. 2 éve. Éppen úgy ahogyan tavaly vettek barátaink egy szuper elit családi házat annyiért, mint amennyibe most a Duna parti nagy lakóparkban egy 3 szobás lakás ára - és mindkettő Budapest, mindkettő Buda, csak messzebb van a ház a központtól.

"Az alacsony munkanélküliség meg nem a kormánynak volt köszönhető, hanem a pozitív világgazdasági ciklusnak,"

Az, hogy a devizaválságot követően itt jó gazdasági helyzet alakult ki az bizony a kormánynak köszönhető. Korábban gyurcsányék alatt egy jó állapotú gazdaságból amit 2002-ben vettek át és közben 2004-ben csatlakoztunk az unióhoz, úgy csináltak gazdasági katasztrófát, hogy körben minden ország nagy léptekkel fejlődött a konjunktúrának köszönhetően. Mert elqrták, hiszen el lehetett. Azért volt a devizaválság mert az a kormány rosszul csinálta és 2012 után azért volt javulás, mert ez a kormány meg jól csinálta. Ez tény, nem feltételezés.

"Egy kiló alma 500 ft volt a télen meg egy kiló répa 300 forint. "

Tavaly nem jártál te boltban? Tessék, itt van egy példa neked, hogy az akciós alma volt 400Ft helyett 259Ft pont egy évvel ezelőtt a tesco-ban.

[link]

Egy olyan gazdasági hátránnyal amit gyurcsányék összehoztak, akkora adóssággal, annyira kiüresedett gazdasággal csoda hogy nem jutottunk a görögök sorsára. Te mindezt az előnyt ami ért minket az alapként kezeled, holott mindez pont annak volt köszönhető hoyg Orbánék ki tudták hozni az országot abból a sz@rból ahová a ballibek juttatták.

Az egész ország el volt adósodva. Az imf-től akkora hitelt kellett Bajnainak felvennie amiből 2-szer elkészült volna Paks 2. és mindez csak arra kellett hogy az ország ne menjen csődbe, vagyis ki tudja fizetni a számláit, a nyugdíjakat, béreket, a hitelezőket. Nem volt fejlesztés az országban a két ciklusuk alatt ami gazdasági növekedést hozott volna.

2010-ben 10% felett volt a munkanélküliség és az összes önkormányzat úszott az adósságban. Az állami intézmények is, ahogyan az egyetemek, önkormányzatok mind csak hitelből tudtak beruházni. Az állam nem tudott segíteni az önerő előteremtésében, az előfinanszírozásban sem hogy az uniós pénzekhez hozzájuthassanak, mindhez devizahitelt kellett felvenniük.

Figyelj már oda az életedre! A rezsiköltségek már 6 éve nem emelkedtek és ez teszi ki a háztartási költséget nagy részét. Igen, van infláció és ebben az évben magasabb is lesz, mint korábban. Éppen úgy ahogyan a munkanélküliség is. De most még mindig 700 ezerrel többen dolgoznak mint gyurcsányék legsikeresebb évében. Tavaly az infláció még így is 4% alatt volt, miközben valóban, az idénytermékek az élelmiszerekből 12%-t emelkedtek. De ugyanúgy számolták az inflációt régebben is és akkor bizony - a devizaválságot megelőző években is 6-8% volt, az élelmiszerek árnövekedése meg 10-12%.

[link]

[link]

2021. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
70%
Elég egyszerű a válasz, a folyamat hangoztatott propagandával ellentétben, a választók nagy része elégedett a Fidesszel, ezért is nyernek mindig. De az is lehet, hogy egyszerűen csak nincs értelmes ellenzék, ezért jobb a Fidesz, mint valami jöttment párt. Különösen most lehet ez igaz, amikor annyi gerinc nincs a pártokban, hogy összeállnak teljesen ellentétes értékrendű riválisokkal. Egy jonniknál azert igen gáz, hogy Dk-val összeállm csak gondolj bele mit érez egy Jobbik szavazó. Nem is csoda, hogy mára egy jelentéktelen párt lett, miközben az előző választásnál közel volt a Fideszhez a szavazatok alapján.
2021. márc. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
71%

tehát akkor mondjuk a jobbik induljon egyedül, nulla kampánypénzzel és fusson bele a totális vereségbe, de legalább elvhű marad?

ez nagyon buta gondolkodás.

ahogy az is, hogy hazaáruló mocskos tolvajok ellen erkölcsösen meg elvhűen kellene játszani.

a fa szt!

ha a győzelemhez az kell, akkor álljanak össze akárkivel csak takarítsák el a fideszt, mivel ez az ország érdeke.

nem pedig az, hogy kisétál a lövészárokból, hogy én nem félek ide lőjetek mint egy idióta.

2021. márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy az álljanak össze strategia nagyjabol azt vetiti előre, hogy nincsenekelveik, csak hatalmat akarnak, ezért bármit megtesznek. Ergo pont magasrol tesznek rád vagy rám, a lényeg hogy odakerüljenek a tűzhöz és végre nekik is jusson a milliárdokból. Gyakorlatilag semmi sem változik, csak mások lesznek a nevek.
2021. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!