Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akiknek van versenysport...

Azok, akiknek van versenysportolói igazolványuk, de soha nem versenyeznek, azok is igénybe vehetik védettségi igazolás nélkül a konditermeket?

Figyelt kérdés

AZokra gondolok, akik pár ezer forintért tavaly év végén megvették a konditerem tulajdonosoktól a sport kiskönyvet. Gondolom minimum a sportorvosi vizsgálatra el kell menniük, vagy még azt sem ellenőrzik?

Miért éri meg a konditermeknek, hogy éppen egy olyan zárt térbe engedjenek be védettség nélküli embereket, ahol nyilván maszk nélkül fognak egymás mellett lihegni? Bevállalják, hogy valaki megfertőződik, és megvonják a vállukat?

Engem az zavar, hogy még koruknál fogva nem oltható, de valóban versenyző sportolókat fognak így megfertőzni.


Ilyenekre gondoltam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__109..

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__110..


2021. máj. 2. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mehetsz
2021. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg hogy versenyzel-e vagy sem, hanem hogy van-e papírod.
2021. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet menni védettségi igazolvány nélkül.

A nem oltható valóban versenyzők, egymás között, vagy akárhol máshol megfertőződhetnek. És a már beoltott versenyzők is megfertőződhetnek.

2021. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A nem oltható valóban versenyzők, egymás között, vagy akárhol máshol megfertőződhetnek."


Ezért hülyeség az iskolanyitás, meg nekik a konditerem.


"És a már beoltott versenyzők is megfertőződhetnek."

A fertőzést nem kerülhetik el, de a tüneteket nagy százalékban igen. A tizenévesek között viszont vannak súlyos fertőzöttek kórházban. Másrészt az oltott még akkor is nagyságrendekkel kevesebb vírust ürít magából, ha fertőzött. Egy tünetmentes oltatlan sokkal több vírust szór ki, arról nem is beszélve, hogy akinél MÉG tünetmentes, de már sok a vírus a szervezetében, azok sokkal többet, mint a végig tünetmentesek.


Egyébként megvan a véleményem a konditerem tulajdonosokról, akik ilyen módon csalnak, meg azokról is, akik ezt "igénybe veszik".

2021. máj. 2. 21:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

A kórházban lévő tizenévesek valószínűleg nem versenysportolók.

Nem kötelező konditerembe járni, aki fél, az ne menjen.

Vagy mit szeretnél hallani?

Én is járok edzeni, átestem tünetmentesen a fertőzésen, most csináltattam vérvizsgálatot a védettségi igazolványhoz, mert oltatni nem akarok.

2021. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 Nem azokkal van baj, akiknek van valamennyi védettségük. A mostani szabályozás azt mondja, hogy védettségi igazolvány NÉLKÜL mehetnek edzőterembe a versenysportolók korhatár nélkül.

Egyébként a gyerekem most azért nem tud edzésre járni, mert őt még kora miatt nem lehet oltani, és ez a szabályozás egy kalap kak@ így.

Egyébként tévedsz, mert éppen a sporttársa került kórházba másfél hónapja covid miatt. A gyerek 11 éves. Két hétig volt intenzíven.

A szabályozásban nem csak konditermek szerepelnek, hanem edzőtermek és sportlétesítmények.

Akik megvették (bekamuzták) a versenysportolói igazolást, azok is mehetnek megfertőzni egymást, és másokat az edzőtermekbe. Amúgy sem értettem egyet a versenysportolói kivétellel, de ez így már oltári marhaság.

Szerinted ez így OK? Szerintem nem.

2021. máj. 3. 00:31
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az intézkedések 99%-a hülyeség.

De szerintem teljesen mindegy, hogy az edzőtermekbe ki mehet, mert ugyanúgy megfertőződhet bárki bárhol. Nyilván minél kevesebb helyre megy valaki, annál kisebb az esélye, de így is túl sok az értelmetlen korlátozás.

2021. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
versenysportoló 18 év alattiak mehetnek és a védettek.
2021. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as! Nem csak a 18 év alattiak mehetnek, bárki mehet versenyengedéllyel, védettségi igazolvány nélkül is.
2021. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2021. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!