Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Karácsony indul jövőre...

Ha Karácsony indul jövőre miniszterelnöknek, akkor kiírnak új választást főpolgármesterségre? Vagy a helyettese veszi át? Jó lenne lecserélni végre Karácsonyt. Pl. Fürjesre!

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 08:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Trumppal mi lesz? Nem úgy volt, hogy ha veszít idejön és kerestek neki valami elfoglaltságot?
2021. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem így megy ez.

Ha az ellenzék nyer, és az ellenzék Karácsonyt választja min.elnöknek, akkor le kell mondania a főpolgármesteri tisztségéről, és arra valóban új választást írnak ki.

Amin indulhat és nyerhet Fürjes, de bárki más is. Akár egy fideszes is.

2021. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1) Kizárt, hogy nyerni fog. Az Magyarország veszte lenne. Ezt te sem akarhatod.

2) Tehát azt mondod indul a miniszerelnöki székért, majd nem sikerül és szépen visszamegy főpolgármesternek mintha mi sem történt volna?


Ez nagyon gáz lenne ha így ez engedett jogilag.

2021. máj. 12. 08:42
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy indul még nem kell lemondania.
2021. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Értelek, végülis jogos. Mint amikor valaki jelentkezik egy másik állásra , nem sikerül ezért marad a helyén.


Mégis fura valahogy ezen a szinten ez.

2021. máj. 12. 08:47
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
#5,hát kétségtelen, hogy egy aktív kampányban kevesebb ereje lesz a munkájához.
2021. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

6-os: ez meg a másik igen. Nyilván én örülnék neki ha nem töltené ki a főpolgármesteri ciklust.

Nekem ez gusztustalan kicsiben és nagyban. Megválasztják őt ( Karácsonyt ) az egyik legnagyobb EU-s fővárosnak a főpolgármesterének erre úgy dönt, hogy ez neki nem elég jó és kvázi felmond. Szerintem ez a szavazók arcul csapása.


Kicsiben példa erre Orosz Anna aki egy 30-31 éves kiscsaj 0 tapasztalattal és megválasztották a legnagyobb budapesti kerület ( XI. ) alpolgármesterének, erre a ciklus felében ő is fel akar mondani mert menne országos politikába.

Nekem ez nem szimpatikus.


Egyik sem a közösségért tesz, csak a saját karrierjét akarja építeni. Ez bal-jobb oldaltól függetlenül visszás...


Na mindegy.

2021. máj. 12. 09:02
 8/33 anonim ***** válasza:
29%

Valóban, csak akkor kell búcsúznia a főpolgármesteri poszttól, ha megválasztja az új országgyűlés miniszterelnöknek... akkor új főpolgármestert kell választani. Valakit, bárkit...

De ahogy most ebbe belegondoltam, a röhögés és a düh egyszerre elkapott.

Az Magyarország szégyene lenne, ha Karácsony miniszterelnök lenne!!

2021. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Magas és vékony szóval KVALIFIKÁLT!!!! :D
2021. máj. 12. 09:52
 10/33 anonim ***** válasza:
19%
Nem veszed észre kérdező hogy már nincs mit veszítenie az ellenzéknek ha nyer? Magyarország csak kölcsönökből él, orbán erre rátesz mindig egy lapáttal a saját érdekeit nézve.
2021. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!