Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyedül Magyarország nem...

Egyedül Magyarország nem támogatta a Hamászt elítélő nyilatkozatot - Ilyenkor nem érzitek cikinek, kellemetlennek azt, hogy gyakorlatilag Európa egyik legalja vagyunk, hála a "fantasztikus" kormányzásnak és az óvodás viselkedésnek?

Figyelt kérdés

[link]


Komolyan, annyira gáznak érzem, hogy "csakazértis megmutatjuk az eu-nak"-féle sértődött, hisztis, akadékoskodó játékot játszanak az agyatlan fideszes bohócok. Ilyenkor olyan kellemetlen külföldiekkel beszélgetni és azt mondani, hogy igen basszus.. magyar vagyok, sajnos.


2021. máj. 19. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább azt érzem, hogy nem kéne beleszólni ebbe az egészbe. Ez nem az EU ügye, majd ha segítség kell valamelyik félnek, szólnak.
2021. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező

Eddig az volt a bajotok hogy Magyarország miért támogatja Izraelt állandóan. A sok éves jó kapcsolat után most nem állnak oda mások mellé még plusszban beleszólni egy olyan ügybe amihez semmi közünk. Most meg az a bajod hogy miért nem ítélik el a Hamaszt? Minek? Attól majd jól elszégyellik magukat és visszavonják a kilőtt rakétáikat vagy feltámasztják a halottakat? Tényleg mi hiányzunk onnan? Nem nyilvánvaló anélkül is hogy kiket támogat a kormányzat?

2021. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nem érted az egészet. Nem az volt a baj, hogy elítélték volna a Hamaszt, hanem hogy ugyanolyan szinten el akarták ítélni az izraeli válaszcsapást is. Amúgy tényleg mi a fenének kellene az EU-nak mindenbe beleütnie az orrát, ami más kontinensen történik, senki nem kérdezte az EU-t, ez egy beteg gyarmatosító reflex. Állandóan ki akarnak nyomni valamit, amiben valakit leteremtenek Európán kívül, ez borzalmasan irritálja a nem-európaiakat.
2021. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az arab-izraeli konfliktus tipikusan olyan összetett dolog, hogy szerintem nemhogy ítélkezni nem szabad nekünk Magyarországról, de meg se nagyon tudjuk érteni a dolgokat.

Alapvetően örülnék, ha ott is béke lenne, sajnálok minden polgári áldozatot, de nem akarnám egyik felet sem egyedüliként felelőssé tenni a konfliktusért.

Szerencsésebb lett volna, ha az EU is egy általános, békére és tárgyalásra felhívó nyilatkozatot fogadott volna el.

2021. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El is olvastad a cikket vagy csak a címét?
2021. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Fúh, ez a téma mennyire nem ennyi, és mennyire nem erről szól semmi sem.


Eredendően, valóban nagyon egyoldalúan van beállítva az Izrael körüli konfliktusok köre. Ha Szíjártó azt mondta, hogy zavarja az egyoldalúság, akkor szigorúan véve nem mondott semmi rosszat, csak általánosságokról beszélt.



Másrészt a hírportálok kattintásból élnek, ezért a címek mindig provokatívak. Ráadásul az index olvasótábora erősen ellenzéki, akiket triggerelnek az ilyen húzások. Az ilyen címekre az index olvasók úgy ugranak, mint a felajzott pitbull.


Harmardészt pedig természetesen ez a Fidesz szokásos provokációja. Alig várják, hogy valaki lenácizza, vagy antiszemitázza őket, hogy aztán farkasvigyorral széttárják a kezüket. Olyan ez, mint amikor piásan megfogod az autó kilincsét slusszkulcsot lóbálva, majd amikor mindenki rád szól, hogy ne vezess ittasan, akkor előveszed a napszemüveged a kesztyűtartóból, és a végén beállítod a többieket sztereotipnak és majrésnak.


Ugyanezt csinálták a határkerítéssel, a határozatlan idejű rendkívüli helyzettel, és még a tököm tudja mikkel. Az egész nem szól másról, mint hogy felerősítsék a kritikus hangokat, és gyengítsék az ellenfelet, nem véletlenül ennyire megosztott és agresszív az ország.


Na emiatt érzek én szégyent, nem a nyilatkozat miatt.

2021. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Azért azt érzed hogy van nem kicsi diszkrét bája annak ha valakit azért náciznak vagy antiszemitáznak le mert NEM ítéli el Izraelt, ugye?
2021. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7, nem értelek
2021. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Te írtad ezt: "Harmardészt pedig természetesen ez a Fidesz szokásos provokációja. Alig várják, hogy valaki lenácizza, vagy antiszemitázza őket, hogy aztán farkasvigyorral széttárják a kezüket. "
2021. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, én értettem félre valamit, de a cikket én úgy értelmeztem, hogy az EU egyértelműen Izrael MELLETT állt ki, amit a magyar kormány NEM támogatott.


Ez alapján írtam azt, hogy az index címe arra ment rá, hogy CSAK a magyar kormány nem tette, míg szerintem a Fidesz azt a játékot játsza, hogy nyilvánvaló lázadó szándékkal, de alapvetően semleges dolgot tesz, hátha valaki megvádolja őket, hogy aztán mondhassák, hogy az EU vádaskodik mindenkivel, aki nem ért egyet.


Más szavakkal a kormány természetesen nem ítélte el Izraelt, csak nem állt ki mellette, amikor mindenki más igen, hátha valaki Izrael-ellenesnek bélyegzi őket ezért. Utána kvázi jogosan mondhatják, hogy az EU együgyű vádaskodók gyülekezete, a "libernyákok" meg szöveget sem tudnak értelmezni.


Ezzel nem azt mondtam, hogy ki kellett volna állniuk, meg azt sem, hogy helyes, hogy nem tették. Csak azt mondtam, hogy szerintem a cselekedet mögött provokációs stratégia áll, nem pedig elvek.


De ez egy vélemény.

2021. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!