Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fudan menjen, de a Ceu meg jó...

Fudan menjen, de a Ceu meg jó volt? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem igazán foglalkozom politikával, de ezt most ezt nem egészen értem. Őszintén szólva teljesen el vagyok tévedve.


Próbálom kitalálni, hogy mi zajlik jelenleg az országban: tehát van egy CEU, amit kipateroltak, és ez baj volt.


Most megengedtük egy nagyhatalomnak, hogy ide építsen egy egyetemet, jönnek a kínaiakok, igazából ez egy diplomáciai gesztus is, szerintem max kapcsolatokat építünk vele, illetve TANULNI jönnek majd KÜLFÖLDRŐL emberek, tehát abszolut semmi problémát nem látok benne... VISZONT EZ BAJ.


Kérdésem: ez miért baj? :D Valaki meg tudja nekem ezt magyarázni? Annyira próbálom megérteni, hogy mit / kit / miért / mennyire / mettől / meddig kell utálni, de nem tudom felvenni a fonalat. Nekem magas ez a politika.


Hogy lehet tüntetni egy egyetem építése ellen, pláne úgy, hogy pár éve még ment a tüntetés egy másik bezáratása miatt?



2021. jún. 6. 13:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%
Menjen mindkettő!
2021. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem baj, hogy nem érted. Nyugodtan szundikálj csak tovább!
2021. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell ez a kamu "nem foglalkozom a politikával" duma, mindenkinek leesik, hogy egy fideszes provokátor vagy.


500 milliárd forintnyi hitelt akar felvenni a Fidesz Kínától, hogy abból felépítsen egy egyetemet ajándékba a Fudannak. Természetesen a diákváros kárára, annak a területe jelentősen csökken. Ez nettó hazaárulás.


A CEU meg egy jogszabályt nem tartott be: amit külön rá írtak a fideszes hazaárulók.

2021. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Srácok én értek mindent, hogy politika meg zsidesz, meg karácsony, meg stb.


Azt magyarázza el valaki, hogy két magánkézben, alapítványi iskola között, hogy lehet az egyik BAJ, a másik meg NEM BAJ.


Mindenféle beszólás nélkül ezt valaki magyarázza el. Én ezt úgy látom, hogy üzleti kérdés. De ha üzleti kérdés, akkor meg hogy jönnek ide érzelmek?

2021. jún. 6. 14:05
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik magán volt valóban, ezt meg KÖZPÉNZBŐL tervezik építeni, a Te pénzedből is, de úgy, hogy a tandíj meg egy vagyon lesz, vagyis a Te pénzedből tanulnak külfölfiek, mert magyarok nem fogják tudni megfizetni a tandíjat.
2021. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Fudan is jon es a CEU is itt van! :)
2021. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én szívesen teszem az adómat az oktatásba. De most az a baj, hogy kínaiak? Vagy tényleg nem értem mi a baj. De a kínaiakat nem szabad utálni nem? Mert az rasszizmust jelent? :D TÉNYLEG NEM ÉRTEM HOGY MŰKÖDIK EZ :D
2021. jún. 6. 14:15
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Már leírtuk hogy mi a baj, te fideszes provokátor. 500 milliárd forintnyi értéket adományozni egy kínai egyetemnek hazaárulás. Aki ezt támogatja, az egy hazaáruló. A CEU nem közpénzből működött.
2021. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
5%
CEU-nak csak egy resze koltozott at az osztrakokhoz, hogy oda is beepuljenek es ott is elkezdjek a bomlaszto munkat ... amikor a 'sogorek' rajonnek, hogy mit okoz egy CEU az orszagon belul, majd ok is elfogjak lehetetleniteni.
2021. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

A CEU a magyar államnak 0 Ft-ba került és 0 FT hitelt vettek fel hozzá. A CEU építésekor többségében magyar vállalatok végezték a kivitelezést, java részt magyar munkásokkal. Ez a magyar gazdaságot fejlesztette. A CEU-ra kb. 1500 hallgató járt, amely részben a magyar felsőoktatásból szívta el a legtehetségesebb hallgatókat. A CEU saját bevallása szerint értéknek tekinti a gondolatszabadságot. A CEU idetelepülése semmilyen kötelezettséget nem jelentett a magyar államnak.


A Fudan a magyar államnak 540 milliárd Ft-ba fog kerülni, nagyrészt 6%-os éves kamatú hitelből (mindez úgy, hogy közben 1,5%-os EU-s hitelt is fel lehet venni). A Fudan építését kínai cégek fogják végezni, kínai munkásokkal. Ez nem nyújt hasznot a magyar gazdaságnak. A Fudanra kb. 5000 hallgató fog járni, amely részben a magyar felsőoktatásból fogja elszívni a legtehetségesebb hallgatókat. A Fudan saját bevallása szerint sem tekinti követendőnek a gondolatok szabadságát, de a marxizmus-leninizmus-maoizmus terjesztését igen. A Fudan idetelepülése számos extra kötelezettséget jelent a magyar államnak, amelyeket egy titkosított szerződésben fogalmaznak meg. Csak tippelni lehet, hogy mik ezek, bár mivel a kínaiak a legtöbb helyen ugyanazt várják el, ezért sejthető a tartalom. Az egyik legérdekesebb, hogy felmondhatják a hitelszerződést és azonnali törlesztést követelhetnek, ha az ország klímapolitikája vagy foglalkoztatási szabályai változnak.

2021. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!