Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Wikipédia vagy Metapédia?...

Wikipédia vagy Metapédia? Ezek közül inkább melyikből tájékozódsz, és miért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Wikipedián inkább a reál dolgoknak nézek utánna (kémia, fizika stb...) és néhány történelmi dolognak.

De ha emberekre keresek rá, akkor inkább Metapedia.

Gyurcsány Ferencről jó cikket éltek, megdöbbentő dolgok vannak benne.

2010. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%
Az angol nyelvű Wikipédiát szoktam használni
2010. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
ha politika, vagy történelem akkor egyik sem.
2010. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Angol wikipédia. Ha az csődöt mond (ami ritka), akkor német, francia vagy orosz wikipédia.


A magyar wikipédia pontatlan, hiányos, gyakran hazugságokat vagy tévedéseket tartalmaz.


A metapédia nem általános lexikon, nem lehet összehasonlítani ezekkel. Szórakoztató, de csak egy nézőpontot képvisel a sok közül.

2010. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Az elsőn felbuzdulva elolvastam, amit Gyurcsányról ír a Metapédia. Hát ez aztán nagyon hiteles forrás... mennyire veszitek komolyan azt a "hivatalos" forrást, ami egy politikust "komcsinak" tituál? Ezt valami elfogult Gyurcsány-ellenes írta, nem ér semmit...
2010. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bumbi02 ***** válasza:
44%

hát szánalmas a metapédia már nem azér...kicist én is beleolvastam a gyurcsányos cikkbe... szánalmas hogy már egy lexikont se képesek függetlenül megirni, a wikipedián legalább moderálják az ilyenhez hasonló cikkeket .. meg ott nem irnak ilyen hülyeségeket.. még hitlerről se, sztálinról se.. mind2öröl tudnak normálisan fogalmazni hiába voltak káros személyei a történelmünknek... nincs olyan hogy sztálint gazembernek hivnák ott pl...

szal eléggé szánalmas, és már ahogy egy kérdésemben is irtam, ki kéne irni hogy ez politikai lexikon, mert vicces hogy annak nem tudok utána nézni hogy milyen drog fajták vannak (3 sor van róla) de azt hogy meik magyar közszemély zsidó azt 30 oldalon keresztül nézegethetem..

2010. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Angol Wikipédia. Ha az nem jó, akkor az adott témával foglalkozó oldalak.


Magyar Wiki brutálisan hiányos, Metapédia meg óvodás kisnyilasokat céloz meg mint célközönséget.

2010. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyikből sem. A metával az a baj, amit már sokan leírtak, viszont ugyanilyennek gondolom a wikipédiát is, amikor történelmi vagy politikai tényeket közöl bizonyos cikkekben, ami egy másik nézőpontot közvetít úgyszintén. A természettudományi anyagokat szoktam nézni ott is, hiszen abban ilyenek nincsenek egyik portálon sem.
2010. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Angol Wikipedia, ritkán magyar wikipedia
2010. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyforma hiteltelen mind a kettő. A Wiki a jelenlegi mainstream (a New York Times-ben most jelent meg hogy bizonyos csoportok akciócsoportokat szerveznek a Wiki számukra kedvező szerkesztése érdekében), a meta az NS irányba elfogult (mivelhogy az ő kreálmányuk), és ennek megfelelően torzít is. Amúgy meg amit boldog-boldogtalan szerkeszthet... a Metán is, a Hungarizmus cikkben a jelképeknél már kb. egy éve ott van egy vicces kis dalszöveg parafrazálása, azóta se tűnt el. XD
2010. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!