Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik osztály tagja vagy?

Melyik osztály tagja vagy?

Figyelt kérdés
Paraszt, munkás, katona, értelmiségi, nő, ifjúság?
2010. aug. 28. 19:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én most az ifjúság tagja vagyok, de valószínűleg katona leszek, vagy értelmiségi. Felmenőim között megtalálhatóak parasztok és nemesi származású értelmiségiek is.
2010. aug. 28. 19:28
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
nemes értelmiségbe tartoznak a felmenőim. nő vagyok, de egyetemre járok. perpillanat ifjúság.
2010. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mármint ne értsetek félre, a nőt nem párosítom se a hímsoviniszta, se a feminista értelmével.
2010. aug. 28. 19:40
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Az ifjúság egy kor nem osztály.
2010. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Jó, és akkor miért vétetik külön a "nő", ha a "férfi" nem?... Mármint értem, ha valaki nem írja oda, hogy nő, akkor nyilván férfi(vagy p.öcsöslány), csak olyan furn néz ki...
2010. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

ÜGYESKEDŐ!


Ugyanis dolgozni semmi értelme.

2010. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Budapestről kiköltözött értelmiségi nő vagyok, de 1,5 ha földterületen lakom Budapest környékén. Paraszt is lennék, hogy ott kukoricát termesztünk és fát ültettünk, amit fűtéshez használunk? Felmenőim között volt kisnemes is.

Ne haragudj, de egyszerre több réteghez is lehet tartozni. És elfelejtettem mondani, hogy panziót örököltem, ahol volt egy időszak, hogy én is takarítottam az egyetemi diplomámmal. Akkor munkás is vagyok???????


Szerintem a társadalom ma: vagyon szempontjából

felső tízezer

középosztály (összeolvadva a felső és alsó középosztállyal)

szegények


Foglalkozás szempontjából meg ezer féle.

2010. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Intenzív.
2010. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egy munkás-paraszt családból származó értelmiségi vagyok. És ezzel most nem poénkodni akartam, hanem ez az igazság.


A mai világban nem nagyon van már "tiszta" osztály.

2010. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Én most leginkább a szomorú osztály tagja vagyok, főleg hogy egy ilyen kérdés megfogan az ifjúság fejében..

De ilyen a világ, nem te tehetsz róla. Bár a lehetőség adott, hogy máshogy lásd a világot.

Én pl. azt szeretném, ha mindezek helyett csak egy osztály lenne: Ember

2010. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!