Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett divat Magyarországo...

Miért lett divat Magyarországon a "gazdagozás"?

Figyelt kérdés

Rendszerváltás után vagyunk 30 évvel.Mi ez a gazdagodás?

Kb, mint amikor Leninék tárgyaltak a kocsmában,hogy a gazdagok így, meg úgy meg amúgy.

Főleg a baloldaliaktól hallom ezt.


Engem is gazdagoztak már le,pedig nem vagyok vállalkozó,hanem beosztott.Csupán sok időt,energiát,pénzt fektettem a képzésembe és bőven átlag felett keresek.


Ennek a gazdagodásnak semmiféle jogalapja nincs.

Minél magasabb a jövedelme valakinek, annál nagyobb a gazdasági hasznossága.


Nem értem, miért kell irigynek lenni, tessék kinőni ebből a 20. század eleji Szovjetunióba való mentalitásból.


2021. aug. 8. 14:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Ezt csak a büdös kulákokra szokták mondani. Ha nem kulákkodsz nem kell félned, hogy legazdagoznak.
2021. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
A demagóg ellenzéki vezetők most ezzel akarják megnyerni a prolikat. A választási kampány mellékhatása.
2021. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Brutális társadalmi szakadékok, maybe?
2021. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem én se, pedig a NER nem is rázza a rongyot. Viszonylag puritánok. Jó, néha egy tengerparti hajózás belefér, de ilyen luxus mint vízi lovaglás, meg kindle olvasó az csak a baloldalon van.
2021. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3.

Az osztályok közti különbségek jók.

Hiszen, ezért érdemes fejlődni, hogy többet keress, jobb legyél, mint mások.


Ez a verseny, ami mozgatja a világot és ezért van fejlődés.

2021. aug. 8. 15:05
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez nem egy új dolog, régóta 1989 előtt is volt ez màr...
2021. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem gazdagokkal, hanem a tolvaj gazdagokkal van baj akik a kozpenzbol a TE adodbol gazdagodtak meg, arrol nem beszelve h egy gazdag embernek tobbel kene beszallni a kozosbe egy igazsagos rendszerben, de ehez kepest nem h tobbet adoznak, de meg sokuk adocsalo, elbujkalnak offshor szamlakra mentik a penzt, elugyeskedik. Foleg egyesult allamokban jelentkezik ez a problema, nezd meg pl Jeff Bezos h bujkal ki az adozas elol.


Termeszetesen nem a gazdagodassal van baj, addig amig nem vasaroljak fel az osszes eszkozt, ingatlant foldeket, nemesfemeket stb. Mert ez egy uj feudalizmushoz vezet, sot lenyegeben vezetett.


Kapitalista vagyok, de a veges eroforrasokat nem szabadna limit nelkul egyes embereknek birtokolni.


Sokszor leirtam h pl. H sokadik ingatlan utan adozni kene, x mennyisegu fold utan nem h tamogatas de adozas lenne az elvarhato.


Persze ezt a politikai elit es a ra befolyassal levo milliardosok nem engedik, miert is szurnanak ki magukkal h a tobbi embernek jo legyen.


Aztan akik ezeket vedik ne csodalkozzatok, h nem telik majd fizetni az alberletet.

2021. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"arrol nem beszelve h egy gazdag embernek tobbel kene beszallni a kozosbe egy igazsagos rendszerben,"


Ebben mi a logika?

Aki gazdag, ő nem igazán használ olyan közszolgáltatást, hiszen csak privát EÜ-be jár, nem használ tömegközlekedést sem.

A drágább autók után meg jóval több adót fizet, mint az átlagember a kocsija után.


Én abban hiszek,hogy mindenki azért fizessen, amit felhasznál.

2021. aug. 8. 15:09
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Az nem igaz,hogy minél magasabb valakinek a jövedelme,annál nagyobb a gazdasági haszna.


Te csak adózási szempontból látod a világot.

Márpedig a gazdaság fő meghatározója a termelés,és bizony a rendszer alulról építkezik.

2021. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

"Hiszen, ezért érdemes fejlődni, hogy többet keress, jobb legyél, mint mások.



Ez a verseny, ami mozgatja a világot és ezért van fejlődés."


Ez sem igaz.

Ha túl nagyok a társadalmi különbségek,akkor sok tőke koncentrálódik kevés kézben.

Ha valakinek sok pénze van,nem célja a fejlődés,innováció,mivel vígan elél a megtakarításaiból.

2021. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!