Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Társadalmilag igazságos-e az...

Társadalmilag igazságos-e az árvízkárosultak állami pénzen történő kártérítése?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, sajnálom őket és nem írígylek tőlük semmit sem, de ha nekem belecsapna a villám a házamba és teljesen leége, kapnék-e új házat az államtól?
2010. aug. 29. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez nem ugyanaz.
2010. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Ejj, ejj, ha a demagógiát ki lehetne irtani a népből...

Az árvíz sok százezer ember házát elmosta, a villám viszont (a te példádban) csak a te házadba hasít bele. Ha a villám a fél megyét felégetné, akkor "villámkárosultakként" lennétek számon tartva, és titeket is megsegítenének.

2010. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem jogos. De egy bizonyos szintig muszály segíteni nekik, nyugodt lehetsz nem fognak nekik 350 m2-es medencés villát építeni, csak annyit ami mindenképpen szükséges. Én is nagyon sajnálom őket, mert ez nagyon szar helyzet.
2010. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jogos,én ettől nem sajnálom a pénzt.Mindenki kerülhet bajba,
2010. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszélek, mindenki kerülhet bajba, de nem mindenkin segít az állam!
2010. aug. 29. 12:24
 6/22 A kérdező kommentje:
12:11 Ha leég a házam az én szempontomból teljesen lényegtelen, hogy csak az én házam égett le vagy a fél megye.
2010. aug. 29. 12:25
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ennyi erövel sehova ne építsünk gátalkat, tök felesleges mindenki oldja meg maga. A gátépítés iszonyat sokba kerül évente. és ilyen apró folyókra nem érdemes gátat építeni mert 100 évente 1x jön az árvíz.


ha elindul egy nagy tüz ami az egész falut leégeti akkor te is kapsz segélyt.


a villám hárítás a te feladatod, de ha pl olyan helyen élnél ahol hetente csapna a villám a házakba ott az állam biztosan segítene elhárítani.

2010. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Az állam dolga, hogy szolgálja a lakosokat. Ezért van. A lakosoknak is kell vállalni valamit (adót fizetni, biztosítást kötni), már ha tud, de az államnak is kötelessége segíteni, legalább azokon, akik ezt nem tehették meg, illetve helyreállítani, bővíteni, a védelmi létesítményeket.


Én azoknak a tudjuk kiknek nem segítenék, akik direkt bontották a töltést, hogy új házakat kapjanak.


Kíváncsi vagyok, hogy visszautasítanád-e a segítséget, ha jön egy nagy vihar, ami a te környékedet gyalulja le. Vagy akkor már nem lesz igazságtalan?

Ha neked lesz rá szükséged te is kapsz belőle. Nincs ebben semmi igazságtalan.

2010. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kezdődik a probléma, hogy építési engedélyt adnak olyan területre, ami erősen veszélyeztetett.
2010. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Elég sok embernek 1000 éves vályog háza volt és még szép, hogy összedőlt. A többség házakat már csak az imádság tartotta fenn. Nem sajnálok semmitől semmit de nem mindig minden évben ezen kéne sajnálkozni hanem egyszer és jól megoldani a problémát. Ha a parlamenti dogozók nem lopnának, csalnának, hazudnának akkor minden másabb lenne. Érdekes, hogy akinek pl. 80000 Ft os fizetése van az adakozik akinek meg milliói vannak annak meg eszébe sem jutna....
2010. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!