Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megy egyre több ember...

Miért megy egyre több ember külföldre nyaralni, belföldi uticélok helyett?

Figyelt kérdés
10 éve még felénk alig volt valaki nyaralni, most már Horvátország, Dubai stb. Nem is belföldre jár az emberek nagy része nyaralni, hanem külföldre.

2021. aug. 18. 07:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Mert a Balaton már nagyon pofátlanul túl van árazva és semmivel nem drágább külföldre menni, plusz még az élmény is több.
2021. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
81%

Nem feltétlenül az ár az ok, egyszerűen érdekesebb egy másik ország, nagyobb a "kultúrsokk".


Te hová utaznál szívesebben, Ausztriába vagy Ausztráliába? :)

2021. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

"Ráadásuél kevesebb is a köcsög."


Prájdokat se rendeznek? Mer akkor én is hasítok kifele.

2021. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Én egyáltalán nem a pénz miatt. Hanem a kaland miatt. Ha belföldre járnék, akkor ugyan az ország látnivalóit látnám, de mindig ugyanazt a kultúrát, népet látnám csak. Ez egyfajta beszűkültséget eredményezne.


Például én külföldön igyekszem mindenhol helyi ételeket enni, aztán ami megtetszik, azt megjegyzem, és hazaérve megpróbálom megtanulni. Ha belföldre járnék akkor ugyanezt nem tehetném. Vagy érdekel más népek építészete, és valljuk be Magyarországon nagyjából hasonlót kapnék az országban mindenhol.


Ezen kívül idegennyelv tudásomat is mindig bővíti, plusz minden ország helyi nyelvéből is néhány alap szót, mondatot megtanulok. Magyarországon ezt nem lehetne.

2021. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan sokan mennek belföldre is ha ennyien panaszkodnak a balatoni árakra. Ahogyan emelkedik az életszínvonal, többen megengedhetik a nyaralást.
2021. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
Nem úgy volt, hogy itt akkora nyomor van, hogy 9 millió magyar még a lakóhelyét sem tudja elhagyni, annyira nincs pénzük?
2021. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
16: senki nem mondta, van egy réteg, amelyik jól él, és sok szegény van
2021. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez nem igaz.

Vannak szállodás ismerőseim itthon.

Szerintük még a 2019- es évet is túlszárnyalja az idei 🤔🤔

2021. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

17


Vitatom. Balatonlelle is tele volt Rikárdókkal 3 napon át.

2021. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

Rohadt sokan mennek balatonra, mert egyrészt rettegnek a vírustól, másrészt csak azt ismerik, ez tartozik a magyar tömeg"kultúrához".


Elképesztő látni hogy egy ilyen szar zsúfolt koszos és extrém drága unalmas helyre mint a balaton ennyi birka megy.


Nekem ez meg se fordul a fejemben, hogy én belföldön nyaraljak, hiszen külföldön olcsóbban jövök ki, érdekesebb dolgokat látok, és ott még úszni is lehet, ráadásul nem is hugyos-szaros a víz.


A Balaton egy szar hely. Csak Balaton felvidék szép, de ha vizeskedni akarok, még belföldön is a Balaton az utolsó hely ami eszembe jut...

Ha én tóban akarok csobbanni, akkor Budapestről megyek a Bánki tóra, vagy inkább a bacsófalvi víztározóba (szlovákia).

2021. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!