Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen technikák/gyakorlatok...

Milyen technikák/gyakorlatok kellenének ahhoz, hogy fejlődjön a magyar politikakultúra?

Figyelt kérdés

És most az átlag ember szintjére gondolok. Akárhányszor megnézünk egy "utca emberének véleménye" jellegű videót, mindig az jön ki, hogy a megszólított lakosság segghülye a politikához, összevissza beszélnek legtöbbször értelmetlen dolgokat.


Mi az ami ezen változtathatna?


Oké, legyen egy 0. pont: a politikusok jó példával járnak elől. Ez nyilvánvalóan hiányzik, rég nem létezik kultúrált politikai vita a magya rközéletben.

De ezt leszámítva milyen módszerek jöhetnének szóba a nép edukálására?



2021. okt. 14. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudok pontos választ adni, de én talán az oktatásban keresném a megoldást. Ha a gyerekeket már általános iskolától szoktatnák hozzá a közéleti érdeklődés felé, hogy tudják, 18 éves koruk után már milyen szerves részei lesznek az állam működésének, a gazdaságnak.

Lehet nincs igazam, nem tartom okosnak magam én sem, ez csak egy gondolat részemről.

Ami a videókat illeti, ha hirtelen az utcán elém nyomnának egy mikrofont, miközben előtte azon gondolkodtam, mit főzzek vacsorára, én is csak hebegnék-habognék, pedig van nekem közéleti véleményem, de ha hirtelen csapnak le, én se tudom azonnal kerek egész mondatokba foglalni :D

2021. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem legelsőnek már általános iskolában kellene politikai alapismereteket oktatni, középsuliban kicsit alaposabban hogy elkerüljük (jobban) az ilyen "legyen tánc meg zárcsökkentés" kategóriákat.

Ugyanakkor arra is oktatni kellene a gyerekeket, hogy ne dőljenek be üres ígéreteknek (alapbér, ingyen sör, stb), hogy ne legyen az hogy csak úgy ki tudják szúrni a szemüket, meg hogy pl nem jó ötlet egy félmilliós szelvényt eladni 200ezer Forintért.

2021. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Fidesz kivágása.
2021. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A népet a kultúra edukálja, ez kiveszni látszik. Ha az igénytelenségből, lumpenproliságból erényt kovácsolunk, azzal rövidtávon irtjuk ki azt, amit társadalomnak lehet nevezni, helyette kapunk egy arctalan, óbégató, követelőző, öntudatlan embertömeget, aki 3 forintért a legjobb barátját is leszúrná. A politikakultúrához először egy edukáltabb, a saját kultúráját meghatározni tudó társadalomra lenne szükség.
2021. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
74%

Ha valamit tanultam a Partizánból, az az, hogy a kérdező személye, a kérdés feltevése nagyon fontos - avagy úgy is mondhatnánk, hogy hülye kérdésre hülye a válasz.


Ha odanyomnának az orrom alá váratlanul egy mikrofont és megkérdeznék, hogy mi a véleményem adott témáról, valószínűleg én is hebegnék-habognék, még ha tájékozott is vagyok a témában.

2021. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nézőpont kérdése, hogy azok- e vagy sem-e. Az csak egy vélemény, hogy akik szerint jó ebben az országban élni Orbán alatt, azok hülyék és az is, hogy az ellenzékiek hülyék. Szerintem mindkét oldalon vannak hülyék és értelmesek, bár én abban nem hiszek, hogy lennének okos és buta emberek. Én abban hiszek, hogy mindenkinek egyenlő adottságai vannak és csak akarat kérdése, hogy mennyire művelt. A politikai műveltség teljesen rendben van, szerintem.
2021. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán éppen a politikusoknak kellene egy kis kultúrát magukra szedniük és jó példával elöl járniuk (mindegyiknek).

Amikre te gondolsz, azok a politikai (és gazdasági, stb.) ismeretek. Egy átlagembertől hogy várod el, hogy értsen alapvető összefüggéseket, ha sok politikus sincs teljesen tisztában ezekkel és a több tanácsadó ellenére is inkább csak az érdekeinek megfelelő döntéseket hozza, sokszor a döntéseinek várható negatív hatására magasról tesz.

Az emberek egyvalamit biztosan tudnak, az őket körülvevő, közvetlenül érintő valós problémákra szerenének megoldásokat. Az utca emberét ilyenekről kellene kérdezni, mert ezeket biztosan el tudnák mondani. Na de nem ezekről kérezik őket, hanem vagy terelési célú álproblémákról, vagy hogy kire szavazna és miért. Az utóbbiakra honnan tudhatná a választ, amikor a valódi, részletes programok el sem jutnak hozzá?

2021. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 molnarmarcell21 ***** válasza:

ma 10:26


Igen, épp ilyenekre gondoltam én is. Konkrét, személyes tapasztalatokra kell rákérdezni az átlagembertől - az ő szintjükön ez a politika, nem pedig akadémiai diskurzus elvont elméletekről.

2021. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer kell akasztásokat csinálni és akkor olyan kultútánk lesz amilyet irigyelni fog a világ.
2021. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!