Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy annyira borzalmasan gyenge és pocsék a magyar gazdaság, hogy míg a fizetések harmadannyik, mint az EU legtöbb országában, sok élelmiszerüzletben odakint feleannyiért is meg lehet venni ugyanazt az élelmiszert?

Figyelt kérdés

[link]


Példának okáért. Úgy gondolom, a dübörgő gazdaság és erőteljes GDP talán nem ebben mutatkozik meg. De akkor vajon miben?


2021. okt. 18. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

"Az elemzés arra is rávilágít, hogy Angliában 13 260 forintnak megfelelő fontot, Magyarországon pedig 11 886 forintot fizettünk volna ugyanazért a 31 termékért, ugyanabban a mennyiségben."


Értem én hogy a sajtóban gyakori a címben ferdítés, de jó lenne nem átvenni.


Nyilván így sem aranyos a fizetés-árak színvonala a két országban, ezért is felesleges ferdíteni.

2021. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyember ***** válasza:
52%
Első, tovább nem is olvastad? Ott a medián bér 850 ezer ft., itthon meg 210 ezer. Elég szomorú a helyzet.
2021. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

De..

Ettől függetlenül a kérdés még félrevezető. Nem olcsóbb Anglia, mint Magyarország.


Nem azzal nem értettem egyet, hogy mennyivel jobban élnek ott.

2021. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

1-es, a végéig nem jutottál el és ott van a lényeg:


"A legfrissebb elérhető statisztikák szerint a nettó medián bér pedig (azaz nem az átlag, hanem az a középérték, amelytől felfelé és lefelé is ugyanannyi elem van) az Egyesült Királyságban ma 2000 font körül van, vagyis 850 ezer forintnak felel meg.

A magyar nettó medián bérről ugyan nincs friss hivatalos adat, de az Eurostat 2020-os eredményei alapján nagyjából 210 ezer forinttal lehet számolni.


Ebből pedig az is kiszámolható, hogy egy magyar fizetés 5,6 százalékát viszi el az elemzéshez mintául vett bevásárlás, míg a briteknél 1,6 százalékot."

2021. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Mondom eljutottam a végéig, a helyzet siralmas, de nagyon idegesítőek a szándékosan félrevezetően kiírt kérdések és hírek.

Főleg egy olyan témában, ahol erre nem is lenne szükség.

2021. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
1) Anglia drága ország plusz élelmiszerhiánnyal küzd,de nézd meg az osztrák,német árakat.
2021. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
A világ egyik leggazdagabb országához hasonlítjuk magunkat. Az eredmény persze hogy elszomorító. Viszont ha globálisan nézzük, egy átlag magyar fizetés (210ezer nettó per hó) máris elrepít téged a világ leggazdagabb 10 százalékába. Tudom hogy ha vásárlóerő paritáson nézzük, akkor nem ennyire rózsás a helyzet.
2021. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal még bajban volt a gazdaság és az ellenzéki önkormányzatoktól el kellett vonni sok pénzt. Most meg dübörög??? Hogy van ez?
2021. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!