Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bízhatunk benne, hogy a...

Bízhatunk benne, hogy a mostani Alaptörvényt, amely sok ponton illegitim, egy esetleges kormányváltás esetén semmissé nyilvánítják?

Figyelt kérdés

2021. okt. 27. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Amúgy semmiféle ponton nem "illegitim".
2021. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
az anya akkor is nő marad az apa pedig akkor is férfi
2021. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy az ősi dakota mondás tartja: az anya nő, az apa férfi, a fideszes meg hülye marad
2021. okt. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyek azok a pontok ahol illegitim?
2021. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik a jogállamiság felfüggesztésével, de akkor olyan tüntetések jönnek, hogy 2006 kutyafüle nem volt ahhoz képest!
2021. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


Országos sztrájkra, útlezárásokra lehetne számítani

2021. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Mi illegitim benne?
2021. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És akkor jön az őskáosz.

A legapróbb mindennapi ügyek szabályzása is onnan vezetődik le.

Van, amit önállóan meghatároz (p. államforma, nemzeti zászló, címer stb.), de a társadalmi együttélés, jog, gazdaság, intézmények, rendvédelem, honvédelem, kultúra és egyéb területek átfogó szabályozását, adott irányelvek mentén, sarkalatos törvényekre bízza, számos terület szabályozását pedig egyszerű törvényekre. A törvények pedig tovább köteleznek adott szerveket (pl. kormány, minisztérium, főhatóság), vagy lehetővé teszik számukra, hogy iránymutatásai, irányelvei szerint hozzanak rendeleteket. És ami nincs országosan szabályozva, azt szintén magasabb jogszabályi keretek közt, illetékességi területükön szabályozhatják az önkormányzatok.

Az Alaptörvény semmissé nyilvánításával egyszerre érvényét veszti szinte minden szabályozás. Mi lesz a folyamatban levő hatósági, bírósági, igazgatási, gazdasági, polgári ügyekkel?

Ezt sitty-sutty megszüntetni még 2/3-os többséggel is veszedelmes jogi bizonytalanságot eredményez. A kiváltására mennyi idő alatt hoznak létre egy új, minden mindennel egyező jogi rendszert az Alkotmánytól a kis falusi önkormányévek kellenek akkor is, ha vannak, akik képesek megírni ennyi módosítást, és az országgyűlési képviselők napi 12 órában szavaznak és a kormány is szinte folyton ülésezik.

Iszonyatosan nagy munka. Nem véletlen, hogy még a rendszerváltás után is megmaradt az Alkotmány, évtizedeken át azt módosítgatták; pedig voltak közben választás során nemhogy 2/3-os, hanem nagyobb arányú felhatalmazást kapók is.

Az meg elvben is problémás, ha egyszerű többséggel látnak hozzá. Akkor, ha más felfogásúak győznek, akkor négyévente minden alapvetően megváltozik egyszerű többséggel is?

2021. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!