Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van szerinted Matolcsy...

Igaza van szerinted Matolcsy Györgynek, hogy Budapest nagy, de nem erős, ezért fel kell darabolni?

Figyelt kérdés
[link]

2021. dec. 13. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Részben igen.


Budapest valóban egy vízfej és túl nagy az országhoz,de ezt nem biztos,hogy közigazgatási mérnökösödéssel lehet enyhíteni a problémát.

2021. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez teljesen meghülyült.
2021. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nála már régen elmentek otthonról, neki csak a magához való esze volt mindig, de ez az állampolgárok számára nagyon kevéske volt.
2021. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről kérdezd a budapestieket.
2021. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Jönnek a választások, Budapesten meg nem túl erősz a Fidesz. Nosza, daraboljuk fel... :D


Az agyam eldobom g3ci :D

2021. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Nagyon hülye beszólás volt ez. Ha legalább elolvastad volna mit is akar... de hát minek is a valóságot megismerni, ugye? Akkor nem írnál le ilyen hülyeséget, hiszen az ötlet is csak a választásokat követő időszakot jelöli meg kezdetnek.
2021. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Butaság ez az ötlete, fordítva ül a lovon. Azt feltételezi, hogy azért lettek más országok sikeresek, mert ott hasonló szerkezetűek a városok, mint ami az ötletében szerepel.

Valójában pedig a történelmükből ered az ahogy kialakult ez a szerkezet, és pont amiatt, mert már sikeresek voltak és így alakították UTÁNA.

Budapest így is kicsi fővárosnak is. Az arány az ami szerinte fontos, hogy a főváros és a második legnagyobb város között ne legyen túl nagy a különbség. Csakhogy ezt nem azzal kell elérni, hogy levágunk a fővárosból és a mostaninál is kisebbre szabjuk, hogy megközelítse a második legnagyobb város lakosságszámát, hanem úgy kell fejleszteni a többi nagyvárosunkat, hogy ott is egyre többen és egyre jobban élhessenek.

A fejlesztéseket nem segíti az ha egy várost még jobban széttagolnak. Hogy a jogkörök változzanak, a kerületek több önállóságot kapjanak, az nem rossz ötlet, azonban ehhez nem kell Budapestet szétvágni.

Aztán mi lesz? Majd a kerület határán lehet szórakozni azzal, hogy én még Budapesten vagyok az egyik lábammal, de már Újpalotán a másikkal? És, Mi változna ettől?

Éppen azon dolgoznak, hogyan tudnák összekötni az agglomerációt Budapesttel, most erre vágjuk szét még a fővárost is, És mitől lenne pont csak a közepe az aminek utána joga lenne a főváros megjelöléshez?

Úgy hülyeség ahogy van. Ha fejlődést akarnak, akkor fejlesszék a várost, ha ehhez szükséges lenne a kerületek nagyobb önállósága akkor változtassák meg a budapesti viszonyokat, ha meg szeretnék a külső kerültek és a közeli nagyvárosok kapcsolatát erősíteni, akkor tegyék azt!

szerintem eltévedt az ötlete az elején és valami butaság került elő mire sikerült másoknak megmutatnia.

2021. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha legalább elolvastad volna mit is akar... de hát minek is a valóságot megismerni, ugye?"


Elolvastam és jót kacagtam.


"Matolcsy “térszerkezeti összehasonlítások” alapján megállapítja, hogy azok az országok váltak sikeressé az elmúlt 50 évben, ahol a főváros nem volt túlsúlyban a második legjelentősebb városhoz képest. Például “Bern, Bonn, Berlin, Bécs,"


A 8,5 milliós Ausztriában a majd 2 milliós Bécs nincs túlsúlyban, de a 9,7 milliós Magyarországon Budapest. Nyilván nem az ország többi részét kell Budapest szintjére fejleszteni, Budapestet kell feldarabolni és nem lesz túlsúlyban :D :D


"a megnövelt önállóságú külső kerületek a közeli önálló városokkal foghatnának össze, a “patkóvárosok” (Székesfehérvár, Veszprém, Dunaújváros, Kecskemét, Szolnok, Eger, Esztergom és Győr "patkó alakú hurokra hasonlító") hálózatában;"


Mondjuk Újpest összefogna Egerrel. Mégis mi a fszomban? Én Buda helyében Béccsel fognék össze és egy népszavazáson elcsatolódnék :D :D


"ezek a közös fejlesztésekkel és programokkal egy 4 millió fős “szerencsepatkót” hoznának létre; ezt kormányzati infrastruktúra-programokkal segítenék;"


Mert most nem lehet ebben a patkóban fejleszteni, ehhez mindenképp darabolás kell :D


"Jövőképet is felvázol egyetemek köré szerveződő innovációs parkokkal, okosszolgáltatásokkal, új “startup-intézményrendszerrel”, “konferenciaturizmus-intézményegyüttessel” - de nem megy bele a részletekbe."


Bullshittenger.


"A nagyívűnek szánt vízióban Budapest a fürdők révén wellness-világközponttá, “egészség-városrésszé”, “globális sportfővárossá” válna, igaz ehhez meg kell építeni az infrastruktúrát és “a sportgazdaságot összekötni az egészségvárossal”, mert


a kevesebb sokszor több."


Még betont meg stadiont a belvárosba! :D


Szerintem daraboljuk fel Stuttgartot vagy Párizst mert úgy nem fognák vissza a saját fejlődésüket. Olyan hihetetlen, hogy ez a f@sz az MNB elnöke, ennyi erővel én is lehetnék űrkutatási attasé bakker :D


"hiszen az ötlet is csak a választásokat követő időszakot jelöli meg kezdetnek."


Nem, azt írja hogy 2023-ra lehetne szétválasztani és azt 2022-ben bizony el kell kezdeni :D

2021. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hypno ***** válasza:
77%

#8


Viszont ha onnan nézzük, hogy pl. Lázár a napokban a külföldi üzletláncok kiszorításáról álmodozott, és tegnap a nemzeti fővadász már be is nyújtotta az őket basztató beszolgáltatási és adóemelési törvényjavaslatot, akkor szerintem az ilyesmire nem lehet csak úgy legyinteni, mondván "bolond lyukból bolond szél fúj"

2021. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!