Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit csinál egy országgyűlési...

Mit csinál egy országgyűlési képviselő a törvényalkotáson, parlamenti felszólalásokon kívűl?

Figyelt kérdés
Illetve mit csinálnak a párttagok úgy általában ezeken és a pártügyek igazgatásán kívűl? Miben segédkeznek a közjó érdekében?
2022. jan. 30. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Fogadóórákat tartanak.
2022. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
lop
2022. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
A közpénz elosztása.
2022. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Utazgat, drogozik, szexel ... mint minden normalis 'honatya' :)))
2022. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Ereszről lecsúszva pucéran menekül a rendőrök elől homárparti után.
2022. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Semmit, ennyi a dolga. Elvileg az általa képviselt emberekkel is kellene találkoznia, beszélgetnie, fórumokat tartania, de mivel ez nem kötelező, így nem is csinálják. Igaz, így ne tudom hogyan képviselik az érdekeinket.

Egyébként a legtöbb képviselő nem csak képviselő, hanem valamilyen miniszter, vagy helyettes, vagy tagja valamelyik bizottságnak, stb. Ezeknél is nyilván vannak feladatok, szerintem nagyon kevés az olyan képviselő, aki tényleg nem csinál semmi mást.

2022. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 az egyetlen értelmes válasz. Én nézegettem például az mszp oldalát, fb-át de semmi érdekeset nem találtam ezen túlmenően rengeteg információt találni csak nem tudom kibogarászni a dolgokat.
2022. jan. 30. 14:17
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A képviselő a törvényalkotásban nem vesz részt. Csak megszavazza. Az alkotás a szakértők dolga.

Felszólalás. Tegyük fel, odaengednek, kapsz fél óra beszédidőt. Mit mondanál? Felkészülhetsz, kapsz rá egy hetet. Tudnál beszélni fél órát fontos dolgokról? Mondjuk amely néhány falut, vagy nagyvárost, vagy netán az országot érinti. No hát azt derítik fel, mit kell ilyenkor mondani. Aztán vannak az országban hiányosságok. Hogy tud erről beszélni? Beszivárog a fejébe? Vagy vannak disznóságok. Hogyan leplezi le? Mert az kevés ám, azt mondani, a Józsi lopott, vagy Pisti megszegte a törvényt, vagy Mariska olyasmit akar építtetni, amire semmi szükség. Ezeket jó alaposan kell ismerni.


De mondok cifrábbat. Van 133 fideszes képviselő. Négy éve ott vannak. Mit gondolsz hány olyan van, aki négy év alatt egyszer se szólalt fel? Vagy aki több mint egy évig semmi mást nem csinált, csak gombot nyomott. Előtte megmondták neki, mikor és melyiket, aztán néha ezt is eltéveszti. Ja, csak szólok, legalább kétjegyű számot mondj. Ne egyessel vagy kettessel kezdődjön. Többen vannak. Utána lehet nézni, adminisztrálják. Mondom, meg is nézheted. Már ha tudod, hogyan kell. A tudásra néha időt kell szánni. Esetleg nagyon sok időt. Enélkül az ember kuka marad.

2022. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tudom mitcsinálnak a fideszes képviselők, a csapból is az folyik, hogy milyen szervezeti felépítése van a fidesz frakciónak. Mindenki egyért alapon. Nem is gondolom, hogy az a normális. Viszont engem az érdekelne milyenek a belső folyamatok a tóbbi frakciónál. Milyen munkákat végeznek, milyen kutatásokat. Az lenne a jó ha lenne egy átlátható forrás de nem igazán találtam. Milyen egy hétköznapja? Miket csinál? Tudom nem ilyen kiscserkész feladatokra kell gondolni, hogy pénzt gyűjtöttek valakinek.
2022. jan. 30. 14:33
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
A rendesen dolgozó nép nyakán élősködnek.
2022. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!