Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, nektek mi a...

Fideszesek, nektek mi a tervetek az államadósság csökkentésére, viszsafizetésére?

Figyelt kérdés
Sajnos történelmi magaslatokban van a GDP arányos és a nominális államadósság is. Mi a terv ennek a csökkentésére, rendezésére a fejetekben? Majd az unokáink visszafizetik, nekünk legyen pár jó évünk, vagy egyébként mi a koncepció?

2022. febr. 10. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Majd megoldja a következő generáció
Nem érdekel, fiatal vagyok és egyszer élünk
Jó ez így, nyugdíjas vagyok már, mit érdekel az engem
2 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Pl 2010-ben ennek a többszöröse volt az adósság és akkor sokkal rosszabb összetételű volt. IMF hitelek voltak, amik magas kamatozású, rövid lejáratú volt. Azt is kifizette Orbán egyetlen megszorítás nélkül. Most sokkal jobb belső adósság van. Majd megjön az EU-ból a jogos pénzünk rendezve lesz. Lényeg hogy jól megy a sorunk 👍🍊
2022. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül sem lehetett volna normális válaszlehetsőéget kiírni ?
2022. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem kell erre semmilyen tervemnek lennie. Amúgy egyetlen EU-s állam sem akarja rövid távon visszafizetni az adósságát. Az bőven elég, hogy GDP-arányosan sikerült szinten tartani az elmúlt 12 évben, szemben a 2002-2010 közti brutális megugrással. Akkor ment 52%-ról 80% fölé, most is akörül van.
2022. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi, majd lesz valami.
2022. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi.
2022. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!