Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márciusban 3 hónapos terhes...

Márciusban 3 hónapos terhes leszek nekem is jár vissza a 2021-és családi SZJA? Vagy csak ha 2021ben lettem volna 91.napos várandós? Illetve 25 év alatti vagyok SZJA járt de februártól beteg állományban vagyok erre jár vissza SZJA ettől függetlenül?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha betegállományban vagy, attól még adózol.

[link]

2022. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom de a főnököm úgyis próbált okoskodni a januárival sajnos tisztán is meg feketén is kaptam pénzt ami megjelent a kártyán SZJA azt a két pénzből elakarta venni… aztán közölte hogy beteg állományba már az SZJA se fog járni nekem és hogy az orvos milyen szemet nem hagy dolgozni… éjszaka nehéz fizikai munkát vegeztem gyakori görcs és rosszulet miatt illetve a Munkámra tekintettel irt ki az orvos veszélyeztetett terheseggel.

A betegállományba automatikusan jár akkor az SZJA csak mert azt postai úton kapom és azt már az OEP fizeti nem a munkáltatom?

Köszi a linket máris nézem:)

2022. febr. 13. 13:26
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ezeket én is olvastam viszont a kérdés az lenne hogy 2021 Ben kellett 91 napos várandós ak lenni ahhoz higy visszakapjuk a 2021es SZJA vagy pedig ha most leszek annyi igényel héten szintúgy?

Biztos ami boztos holnap a navnal is érdeklődöm

2022. febr. 13. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Próbálj SI mértékegységeket használni!
2022. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem jobban járok,ha a Navot felhívom holnap Ők szakszerű segítséget adnak!
2022. febr. 13. 14:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Aki nem tud segíteni nem kene bele kötni egy várandós kismamaba vessen az ilyen magára és gondolkozzon el!
2022. febr. 13. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Ember, olvasd el ami a Magyar Közlönyben megjelent. Aki 2021-ben akár 1 napra is jogosult volt családi pótlékra vagy családi adókedvezményre. Jogosult voltál? Nem, mert nem volt gyereked (családi pótlék) és nem, mert nem voltál december 31.-ig 91 napos terhes (családi adókedvezmény).

Szívesen!


De azért a NAV-ot mindenképp keresd fel holnap, legyen egy derűs napjuk ☺️

2022. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!