Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Márki-Zay Péter stábja miért...

Márki-Zay Péter stábja miért döntött úgy, hogy a Fidesz-retorikával próbálnak választást nyerni?

Figyelt kérdés

Alapvetően baloldali, itthon inkább semleges vagyok a politikával kapcsolatban amióta szavazati joggal rendelkezem, de a Fidesszel szemben mindig is nagyobb ellenszenvvel viseltem, így általában a legjobb esélyekkel rendelkezó ellenfelére szavazok.


Az Összefogással úgy gondoltam, hogy végre egy irány, ami kiszélesíti a perspektívát és a semleges zónából végre őszintén támogathatok egy olyan koalíciót, akikről elhiszem, hogy kimozdítják az országot ebből a mindent átható korrupt, haszonleső és a magyar társadalomra általában jellemző, szervilis felfogásból.


A lelkesedésem egészen Márki-Zay Péter megválasztásáig tartott, ezután hetekig tartó politikai csend, majd idén mintha eszükbe jutott volna az áprilisi választás: megújult arculattal, kitörő magabiztossággal, minden platformon agresszívan jelen lévő habitussal elkezdődött a kampány, kiábrándító orbánozással. Orbán a gonosz, az ördög földi helytartója aki egy személyben felelős minden fájdalomért, háborúért, globális felmelegedésért. Legalábbis a retorika ezt sugallja.


Azért ez a legrosszabb stratégia, mert mindkét tábor szerint komolytalan. Ellenzéki oldalról pont az örökös gyurcsányozás és a nem létező fantomok üldözése visszataszító, kormányoldalról pedig a pénzosztás tovább növelte az amúgy is népszerű Viktor renoméját. Tehát ez a narratíva érthetetlen és semmiképp nem elégséges választások megnyerésére.


Én pedig visszahúzódtam a semleges zónámba, mert ez nem a jó irány, amin az Összefogás elindult. Természetesen szavazni fogok rájuk, de ha nem is elsöprő, magabiztos Fidesz győzelemre számítok.



2022. márc. 2. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Mire számítottál?

12 éve ugyanezt csinálják. Ennyit tudnak.

Amit te szeretnél, ahhoz valóban le kellene váltani az ellenzéket.

2022. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

És ezért fognak veszíteni.

A győzelemhez kevés lesz a "mindegy, hogy ki, mindegy mit mond, mindegy mit csinál, csak Orbán takarodjon" szavazó.

Az elv miatt – összefogott több eleve egymás ellen létrejött párt is – nem lesz annyi szavazójuk, mint ahogy számolnak, hogy összeadják a ’18-as szavazókat. Közülük sokan nem fogadják el, hogy nem szavazhatnak arra a jelöltre, akit szeretnek, hanem szavazzanak olyanra, akit nem, mert arra szűkült a kínálat. És ugyancsak közülük sokan még a pártlistájukra sem adják áldásukat, ahol annyi egymással ellenkező szemléletű politikus van.

Helyettük is, sőt a szavazóik számának növelésére, óriási merítési bázis lett volna nekik a közel Fidesz-szavazótábornyi ember, aki nem szokott szavazni, mert egyikből sem kért. Nagyon kitartó, nagyon okos, nagyon tisztességes tervekkel sokukat meg lehetett volna nyerniük; nem is foglalkozva az ellenfeleikkel.

De mit látok, hallok? Mindkét oldal politikusaitól politikai ellenfeleiket gyalázó és szavazótáborukat sértegető megnyilvánulásokat. És látok, hallok két egymást szívből utáló szavazótábort. Sőt, nem csak egymást utálják, bántják, hanem mindenkit, aki nem mellettük elkötelezett.

Kívülről nézve: egyik kutya, másik eb. Csakhogy az ellenzéki összefogás ezzel nem ér el döntetlent; hátrányban vannak.

2022. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%
Én ellenzéket támogattam, aktivistaként is, amikor mzpt kritizáltam, akkor fanatikusai nekem támadtak, azóta sokan nekem adnak igazat, páran még mindig: miattuk azt mondom, hogy egyétek, amit főztetek.
2022. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!