Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azon kívül, hogy elkergettek...

Azon kívül, hogy elkergettek egy halom pedagógust, ez most mire volt jó?

Figyelt kérdés

Január 1-től fizetés nélküli szabadságra küldtek minden (állami) pedagógust, aki nem volt beoltva.

Most az oltáskötelezettséget visszavonták.


Nyilván, mivel a kettő között valamiből élni kell, sokan kénytelenek voltak elhagyni emiatt a pályát. Pedagógus párom mondta, hogy tőlük konkrétan 14-15en maradtak így ki, és ebből kb 10 fel is mondott és elment máshova.


Nem gondolom, hogy 2 hónap oltáskötelezettség bármire is jó volt, de ezzel a fogással vélhetően jópár pedagógust küldtek el úgy, hogy amúgyis rottyon van a szakma, fuldoklik a munkaerőhiánytól.


Most ezt miét kellett? Vagy mi volt a szándék ezzel? Siettetni az oktatás összeomlását?



2022. márc. 5. 01:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
El kell adni azt a vakcinát mielőtt lejár, na. Pééénz!
2022. márc. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Minél kevesebb a tanár, a fidesz annál tovább marad hatalmon.
2022. márc. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Megszabadult az oktatásügy egy csomó hülyétől, ez volt a legjobb, ami történhetett.
2022. márc. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Majd jön a fizetős oktatás, és jó üzlet lesz majd belőle Lölőéknek. A Fidesz majd valahogy úgy fogja mosni az agyakat hogy elhiggye mindenki hogy ez a gyerekeknek jó.
2022. márc. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező itt is most ez van, 8-embert küldtek el fizetés nélkülire és a 8 felmondott, mind a nyolcan röhögve, mivel mindegyikük több fizut kap az új helyen, perpillanat még betegszabira se tudnak elmenni a tanárok, ha valaki kiesik akkor már gáz van.
2022. márc. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Figyi: ők akarták. Vadul kampányolt minden pedagógus a Fidesz mellett 2002-2006, de még 2010-ig. Most ez visszaüt.
2022. márc. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Remélem a pedagógusoknak (is) lesz annyi eszük, hogy többet soha nem szavaznak a Fideszre.
2022. márc. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

Na végre dolgoznak is ezek a volt tanárok. Szerintem felháborító, hogy eddig is milyen jó helyzetben voltak a gyári melósokhoz képest. A legtöbb tanárból elég rövid időn belül kihal az alázat és ők lesznek a legokosabbak a világon. (Tisztelet a kivételnek ) Szóval az egójuk az egekben, két kezi munka számukra büdös. Már a Gyurcsányék is megmondták, hogy nincs szükség annyi tanárra, amennyien ezt a pályát választanák. Ráadásul, én is az tvettem észre, hogy minél tovább tanul valaki, annál életképtelenebbé válik a hétköznapokban vagy a magánéletben.

Én nem tudom sajnálni őket. Sőt, minimálbért adnék nekik, mivel a rendszerváltás óta sem lettek okosabbak az emberek. Hol vannak azok a tehetséges, kreatív emberek, akik megváltoztathatták volna az országunk helyzetét? Sehol, mert a tanárok tesznek a tehetségre és képtelenek elfogadni, ha egy tanítványuk máshogy látja a világot. Kiölték a tehetséges, kreatív fiatalokból a vágyat arra, hogy megmutassák magukat.

(Tisztelet a kevés kivételnek)

Sajnos a helyzet az, hogy kevesen vannak, akik szívből tanítanak. Hiányzik az oktatásból a szenvedély, a vágy arra, hogy magunknál vaki sokkal több megalkotásán fáradozzunk. Már nem csiszolnak a tanárok, hanem csak morzsolnak. A pénz beszél. Én személy szerint levinném a bérüket minimálbérre, ezzel együtt a tanárrá képzés költségeit is a minimumra szorítanám le, hogy csak az oktathasson, aki szeretne is tanítani.

Felháborító, hogy még mindig milyen sokat akarnak az orvosokkal együtt. még többet, még többet... Egy gyári melós pedig szakadásig dolgozik valóban téve hozzá valamennyit az ország javulásához és pont ők nincsenek rendesen kifizetve. Ezek meg csak ülnek és beszélnek, néha állnak is, ha már nem bírják az üldögélést. Az orvosok is csak azokat a gyógyszereket írják fel, amit megtámogatnak.

És ilyen hülyék, látjátok:

Nem veszi fel az oltást az értelmiségi, mert... Miért is nem?

Lázadozik? Ész érvekkel alátámasztja, hogy mi a hiba az oltásban?

Ők lennének az értelmiség 2022-ben? Én azt mondom, hogy amelyik tanár nem vette fel az oltást, annak soha többé nem szabadna tanítania, főleg nem biológiát vagy történelmet.

2022. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8as, csak jelezném, hogy egy 6 éve pályán lévő pedagógus bére kevesebb mint a garantált bérminimum, úgyhogy pótlékkal egészítik ki, hogy elérje azt.

Szóval ha minimálbérre változtatnád a pedagógusoik bérét, az számukra fizetésemelést jelent, nem csökkentést.

2022. márc. 5. 16:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Semmire se jó nekünk.
2022. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!