Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan aki nem ment el...

Van itt olyan aki nem ment el szavazni április 3-án? Ti miért nem mentetek el?

Figyelt kérdés
A kérdést pusztán kíváncsiságból írtam ki, mert szeretném tudni, hogy aki nem ment el szavazni az mért nem ment el. Nem szeretném ha a kérdés pártpolitikai irányba terelődne, ez a kérdés most nem arról szól, hanem arról, hogy akik nem mentek el szavazni azok mért nem mentek el szavazni.
2022. ápr. 20. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem hiszek ezeknek a politikusoknak. Elmaradt a rendszerváltás 1991-ben olyan embere vannak most is hatalmon, akiknek nem volna szabad, nem hogy hatalmon lenni, de még a gyerekeiknek sem volna szabad szavazni, sőt legalább 5 generációra el kellett volna őket tiltani a politizálástól,szavazástól, és hogy fontos beosztásokat töltsenek be. Itt nem azon kellene rinyálni, hogy a FIDSZ nyert, hanem azon, hogy elmaradt a rendszerváltás.
2022. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem bírtam Marki Zayra szavazni,annyira idegesítettek a hülyeségei teljesen lefárasztott a végére,meg totálisan esélytelennek is éreztem az egészet
2022. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Mert gyűlölöm a Fideszt, viszont az ellenzéki összeomlás kritikán aluli, egy percig sem tudok velük azonosulni. Más párt eleve esélytelen volt. Másrészt meg számomra világossá vált, már 2018-ban, ha a Fidesz a sajátos választási törvényével nem váltható le, ez most újra beigazolódott. Meglepő lesz 2026-ban is a Fidesz 2/3.
2022. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Én.

Ezért: [link]

2022. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

#3

Mitől sajátos ez a választási törvény? Miért gondolod, hogy a Fidesznek kedvez?

2022. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem leszek haza áruló!!!
2022. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Egyik párt programját sem (már ha volt) tartottam meggyőzőnek.

Az nem választási program hogy OV.-t le kell váltani.


Ettől függetlenül nem gondolom hogy olyanok vannak hatalmon akiknek nem kéne hisz megszavazta a többség. Most az sem állja meg a helyét hogy csalás történt hisz képletesen többen ellenőrizték mint ahány szavazó volt :) Nem kell ez miatt a kardotokba dőlni, a többség a Fideszre szavazott mert úgy érezte hogy jobban él mint előtte. Egyébként van is benne igazság. Persze sok mindent lehetne jobban csinálni de a másik oldalnak is meg volt rá a lehetősége, nekik nem sikerült.

2022. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De olyanok vannak hatalmon volt párttagok és gyerekeik, akik a komcsi rendszerben kemény Kisz tagok voltak, nincs helyük se nekik se a gyerekeiknek politikai életben, és olyan helyen ami fontos pozíció . Erre írtam nem volt rendszerváltás, egyik nap bíró elvtárs másik nap ugyan az a személy bíró úr,majd most jönnek a gyerekeik, és ez csak a rendszerváltás hiányának az egyik része. És nem élek egy dekával se jobban.
2022. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkoriban ha valaki politikai pályára szeretett volna lépni akkor nem volt más lehetősége mint a KISZ. Nem akarom én őket fényezni de akkoriban jött egy rendszerválás aminek ők a tevékeny részesei voltak. Amikor annak idején az MDF hatalomra került, arról lehetett hallani hogy a komunista vezetők jó részét megtartották az államaparátusban mivel halvány lila gőzük sem volt egy állam működtetéséről.

Azt hogy egy bíró gyermeke a jogi pályát választja mert ahhoz asszociálódott ugyanúgy semmi köze senkinek mint hogy az autószerelő Józsi fia is autószerelő lesz.

A születése vagy szülei alapján kizárni valakiket bizonyos pályákról nem épp a demokrácia ismérve.

Pont tegnap jelent meg egy hozzászólás Nyikita Hruscsov unkájától aki jelenleg a New York-i New School Egyetem professzora.

Erre varrjál gombot :)

2022. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De van köze mert, sok közülük jogtalan előnyhöz is jutott, pl bányák ,Tszk, stb ki hol töltött be fontos pozíciót, magyarul mondván ki mit ért azt lopott egy bizonyos szintig, alatt volt a kuss. Ez hol demokrácia?


Nem az MDF-el kellet volna rendszerváltást csinálni, Antal József is megmondta, hagyták volna, hogy forradalom legyen.


Szerintem azt az asszociálódást hagyjuk, láttam én tanárt nyáladzani jogász szülőknek.

2022. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!