Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz erről?

Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy trollvadász csoportnak. Tapasztalatból állíthatom, hogy vannak párt-trollok, létezik központi irányítású trollhadsereg.

Azért léteznek, mert az online tér is egy "hadszíntér". A legnagyobb megyőző erő az, amikor egy közösségbe sikerül behatolni és ott gondolatokat elültetni. Ez hatékonyabb, mint a TV, vagy a híroldalak.


Láthattátok, mi ment most a 2022-es országgyűlési választás előtt közvetlenül. Rengetegen voltak. A rengeteget úgy értem, hogy mi, trollvadászok is sokan voltunk és nem győztük őket lenyomozni.

Hogy működtek? Például a Facebookon a szokásos forumla a következő volt: kevés kapcsolattal rendelkező fiók (mert csak a többi álprofillal van kapcsolata), Yandexról szerzett fotóval, hihető csengésű névvel, de már kevésbé értelmezhető egyéb adatokkal.

A Facebookon kívül (ahová nem kell valódi személyiség) könnyebb dolguk van, de közöttük is gyanúsan sok volt a tipikus automata fordítóprogramos hibákat tartalmazók száma (épp, hogy csak azt nem írták oda aláírásként, hogy Oroszországból, szeretettel).

Tehát nem csak magyar trollok voltak, hanem külföldiek is besegítettek nagy létszámban.

Leteszteltünk néhányat és biztos, hogy nem chatbotok válaszoltak vissza, mert többségünk informatikus és tudjuk, hogyan reagál egy fejlett chatbot és hogyan egy valódi személy.


Természetesen is van keveredés a különböző táborok között (mint itt is). De most már 1:100-hoz lett ez az arány (minimum, a fideszes oldal javára) és ez nem nevezhető természetes keveredésnek.



2022. ápr. 30. 02:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Mit gondoljak? A trollok is jol hangzo mesekkel szoktak altatni a nepet.

Aki politikai agitatorokra vadaszik, miert nevezne trollnak oket? Trollvadasz egyesulet? Hmmm...

Ki fizetne titeket? A fideszen kivul ki mas? Es mit csinalsz, ha mondjuk itt a gyk-n "lefulelsz" valakit? Megirod neki maganba, hogy ipiapacs, te vagy a hunyo?

Valahogy nem all ossze kerek egessze a kep.

2022. ápr. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem NEM fizet semelyik párt.


Önszorgalomból reklámozom őket.

2022. ápr. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy troll vagy.
2022. ápr. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez de jó estimese lett volna, kár hogy most olvasom.
2022. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És? Mi a kérdés?
2022. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szóval folytatom. Tudom, létező jelenség. Kigyeltem informatikus végzettség nélkül is. A balos trollok miatt hittem azt, hogy a választáson jó esélye van az ellenzéknek. :)

Szóval ilyen. De sokkal komolyabb dolog, hogy a sajtó is elötelezett vagy erre, vagy arra. Az ugyanúgy hadszíntér. Független médium nincs, a legnevetségesebb és legálságosabb dolog, ha egy médium pöffeszkedve ezt hirdeti magáról. Ja, és ez globális jelenség.

2022. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1: Nem kell létrehozni és fizetni. Mint írtam, már létezik a csoport, a trollvadászatot magánszorgalomból végezzük. Rengeteg facebookos álprofilt megfogtunk, de nem győztük. Önkéntes alapon csináljuk, nem várunk érte fizetséget. Az a csoport, amelyikben benne vagyok, már száz fős.


3: Nem, hanem én vadászok a trollokra.


4: Egy troll azzal akarna hitelteleníteni, hogy rásüti a mese bélyeget, anélkül, hogy utánanézne, vagy érvelne. Vagy azt nevezi trollnak, aki rávilágít egy valós problémára.


5: A kérdés ez volt: "Mit gondolsz erről?"

Nem árt, ha felnyílik az emberek szeme. Aki szeretne, csatlakozhat. Több trollvadász csoport is van. Aki akar, könnyen ránk talál. Facebookon is elérhető egy oldalunk, ahol részletezzük az irányelveket és hogy szűrhetők a trollprofilok.


6: Troll alatt nem olyan magánszemélyeket kell érteni, akik önszorgalomból, meggyőződésből állnak egyik, vagy másik oldalon. Ilyenek mindkét oldalon vannak és nagyjából egyenlő arányban.

Önmagában attól nem troll ha szélsőjobbosként, vagy balosként kifejti a magánvéleményét. Ezért ugyanúgy hiba csak azért trollnak nevezni valakit, mert balos és ugyanúgy hiba, ha szélsőjobbos.

A troll jellemzői közül néhány a kérdés alatt ki volt fejtve. Azon kívül, a mondanivalójuk élesen elkülöníti őket a véleményüket kifejtő magánszemélyektől.


A sajtó egy másik téma. Teljesen független sajtó szerintem sincs, egy skálán elhelyezhető, hogy 100% központi narratívát ír le gyakran szóról szóra, vagy a skála másik végén szabadon ír arról amiről akar, a kettő között vannak fokozatok.

Ide vonatkozóan annyi elmondható a sajtóról, hogy már kevésbé figyelnek rá az emberek. Sokkal inkább hajlamosak egymás véleményét átvenni. Ezért alkalmaznak trollokat.

2022. ápr. 30. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Na, akkor mondd a csoport nevét, hadd nézzek rá!
2022. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondd meg, mit tesztek ha trollt füleltek? Mi a célotok vele, és milyen eszközeitek vannak a célotok eléréséhez?
2022. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8: Chat programokon keresztül tartjuk egymással a kapcsolatot, az ezekben létrehozott csoportok elérhetőségeit csak úgy nem fogom publikusan kiadni.

Aki komoly érdeklődő, az ír privátot és ha úgy ítélem meg, hogy közénk való, akkor válaszolok. Ha nem, akkor nem.

Az említett Facebook oldal csak egy információs lap, hogy legyen. Ez megtalálható 1 perces kereséssel. Még az egyik sajtótermék is írt az oldalról az országgyűlési választás előtt.


9: Jelentésre kerülnek és utána tiltásra, törlésre. Ezek mind szabályszegők.


Példa. Facebookon jellemző, egy kiragadott példán keresztül: egy teljesen magyar nevű lány, akinek volt 3 ismerőse. A profilja szerint egy francia felsőoktatási intézményben végzett, a profilképén egy szép lány volt látható. Az intézmény nyilvános, végzettek adatbázisában nyoma sem volt a nevének. Sikerült megtalálni máshol más személynél ugyanazokat a képeket (több is volt a képtárában), de abban az esetben már máshogy hívták, az volt valószínűleg az igazi személy a fotókon, egy külföldi hölgy. Ez már önmagában identitáslopás, de több más szabályt is megszegett (mielőtt még valaki ezt cenzúrázásnak kiabálná ki).


Ez egy folyamatos harc, mert az aktivisták gyártják ezeket a profilokat, mi igyekszünk ezeket eltüntetni. Újat létrehozni több időbe kerül, mint lenyomozni, lebuktatni és megszüntetni. Ők úgy tudnak előnyben lenni, hogy többen vannak.

Ezt a mai technológiával már a rendszereknek tudniuk kellene és még a Facebook is könnyen átverhető. De nem tudja, sok más rendszer sem. Ezért csináljuk. Olyan, mint a szemétszedés. Az utak mentén elszórt szemetet is vannak, akik összeszedik csak úgy, önkéntesen. A cél hasonló, összeszedni és kidobni a szemetet.

2022. ápr. 30. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!