Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tartja a fizetésetek...

Mennyire tartja a fizetésetek az értékét? Kalkulátor lent!

Figyelt kérdés

Az alábbi linken találtok egy infláció kalkulátort. Nem nehéz használni, beírod az összeget és a kiindulási évszámot és enter. A cél-évszám maradjon 2022.


A kérdés:

Ha már évek óta dolgoztok a jelenlegi munkahelyeteken, írjátok be a kezdő fizetéseteket, és a kalkulátor kidobja, hogy mennyi kéne legyen ma a fizetésetek, hogy értékben ugyanannyit keressetek.


A jelenlegi fizetésetek meghaladja ezt az összeget?


(mindegy, hogy bruttót vagy nettót hasnzáltok, csak legyen a régi fizu meg a jelenlegi is ugyanabban. Logikusan csak így lehet összehasonlítani:D)


Nekem 5 éve bruttó 480 volt a fizum, most 603nak kéne lennie... hát... egy 100assal le vagyok maradva:D


[link]



2022. máj. 26. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Orbáni politika. Hangoztatja hogy a fizetések megduplázódtak, csak azt nem hogy az árak meg triplázódtak.
2022. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Jah, és ha lecsekkoljátok, akkor azt is írjátok meg, hogy mennyivel tér el a jelenlegi fizutok a kalkulált összegtől!


Nyilván magát az összeget nem kell leírni, nem kell hírdetni kinek mennyi az annyi, igazából az eltérésre vagyok kíváncsi és hogy pozitív vagy negatív.

2022. máj. 26. 11:15
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Nettó 850 et szoktam kapni és bár forintban, de euró alapon elszámolva. Tehát azt mondhatom kielégítően tartja.
2022. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

"bruttó 480 volt a fizum"


Azt nem tartod karcsúnak? Én a 850et nettóban kapom átutalva.

2022. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

18-ban nettó 160 volt az alapfizetésem (túlórákkal, 13. havival 190-re jött ki), most ugyanabban a pozícióban az alapfizetés nettó 226 ezer. Tehát reálértéken 4 év alatt az adott pozícióban 12,5%-ot nőtt az adott fizetés.


Abban, hogy az elmúlt 5 évben 20 ezer forintot emeltek neked miközben 480-al azért valószínűleg egy eléggé jól fizető állásban lehetsz az azért lehet a te sarad is.

Mert pl. nekem is van olyan rokonom aki kb. úgy áll mint te, de közben meg a munkatársai akik nem basznak a melóba meg tudják, hogy épp melyik végén állnak a fa..nak azok meg kaptak rendes emeléseket.

2022. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Én tavaly márciusban kezdtem dolgozni, így nem tudom mennyire releváns, amit írok. Plusz idén februárban kaptunk egy nagy béremelést, ami valószínűleg sokáig nem fog megismétlődni. Így most br. 75.000-el kapok többet annál az összegnél, amit a kalkulátor kiadott.
2022. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Öhm....


4es, nem célom másokéval összemérni a fizumat.

A kérdés célja a kezdőfizetés összemérése a jelenlegivel reálérték alapon.


5ös, neked is érszben ugyanez, a kérdésnek nem része véleményezni mások fizetését.

A kalkulátor alapján így 30ezerrel előrébb vagy a kezdőfizudhoz képest. Ez fasza.

2022. máj. 26. 11:34
 8/20 Isti22 ***** válasza:
91%

2017-ben kb. 200 ezret kerestem, az a kalkulátor szerint most 250 ezret ér.

Most kb. 320 ezret kapok.

2022. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6os, jah, 1 év alat tmég kevéssé tud az infláció érezhető hatást gyakorolni, de azzal az emeléssel akkor bővne be vagy biztosítva:D

És eddig te adtál a leginkább választ a kérdésre, azért külön köszi!:D

2022. máj. 26. 11:37
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván nem tartja az értékét, ehhez nem kell kalkulátor.
2022. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!