Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar melósok miért ellenzi...

A magyar melósok miért ellenzik a szakszervezeteket?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a kommunizmusban az egész egy központilag irányított kamu volt (most is ezt akarja elérni a Fidesz), de ezzel az erővel akkor rendőrség se legyen, mert hát láttuk hogy működnek a szocializmus alatt. Miért dolgoznak saját maguk ellen az emberek?

2022. júl. 5. 11:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9 Akkor a biztonsági övet se kelljen bekötni mert az is kommunizmus, ugye? Ha nem lennének munkavédelmi törvények, akkor nem az lenne, hogy felveszed vagy nem, hanem, hogy nem lenne sisak és kész. A munkavállaló pedig kiszolgáltatott helyzetben lenne a munkaadójával szemben. De mégegyszer megkérdezem, miben árt a dolgozó embereknek a szakszervezet az ostoba és fölösleges: sisak és biztonság vs. szabadság és esetleges maradandó agykárosodás kérdésének kocsmafilozófiai szintre emelésén túl?
2022. júl. 5. 15:11
 12/15 A kérdező kommentje:
#9 Ja, és a nyolc órás maximumot is el kell törölni, ha valaki gyárban akar dolgozni akkor tegye csak 12 órában. Tisztában vagy vele, hogy a te logikád alapján a 17-18. sz.-i Anglia szintjére süllyedne vissza a társadalom?
2022. júl. 5. 15:13
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
#11: Az, hogy minél jobban szabályozod valaki életét, annál élhetetlenebb lesz. Fel kell fogni, hogy mindenki önálló ember, és ha valaki hülye döntést hoz, és emiatt rosszul jár, az ő felelőssége. Nem kell védelemreszoruló gyerekként kezelni az embereket, mert azt mindenki utálja.
2022. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#11 Értem, tehát nem tudtál válaszolni a kérdésre. Én speciel jobban szeretem azt, ha emberek összefognak és megküzdenek a jogaikért, azért hogy ne bérrabszolgákként tartsák őket, de hát szerinted az a szabadság, ha a munkaadó annyit túlóráztat és annyiért, amennyiért akar.
2022. júl. 5. 15:16
 15/15 anonim ***** válasza:
64%
Ahová a szaGszervezetek beteszik a lábukat, ott csak az válik biztosítottá, hogy megalkuvásaik eredményeként a szaGszervezeti képviselők magánszámlái híznak.
2022. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!