Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet jobb volt ez a korszak,...

Lehet jobb volt ez a korszak, mint a hazugságra épülő rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés
[link]

#spórolás #rezsicsökkentés #Önkéntes egyszerűség #Ökológiai közgazdaságtan
2022. júl. 24. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem
2022. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Rége(bbe)n minden jobb volt.
2022. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

S mit gondolsz, miért spóroltak annyira a nagyszüleink?

Mert semmire sem volt elég a fizetés.


Ahol laktunk, naponta ment el egy-két moszkvics. Ma már parkolni sem lehet az utcában.


5 forint zsebpénzt kaptam naponta. Ebből futotta egy liter tejre és néhány pacsnira.

5-6 megállónyira volt egy tejivó, volt hogy ott vettem túróscsuszát. De villamosra már nem futotta.


Szóval ilyen volta az élet.

Nem csoda, hogy spóroltak a nagyszüleink.


Anyám időnként bevitt egy-egy családi ékszert a zaciba, hogy ki tudjuk húzni hónap végéig. Jó esetben időben kiváltotta.


Cserépkányhával fűtöttünk, s a pincéből hurcoltuk naponta a rossz minőségű szenet a harmadikra.

2022. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nem szeretem gyurcsányt, de alatta 260 volt az euró, most meg 400. Nincs miről beszélni.
2022. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én csak rezsicsökkentés kapcsán, azon gondolkodok, hogy miért nem lehetett úgy elérni a rezsicsökkentés, hogy hőszivattyúk, vegyes tüzelésű kazánok, napelemekkel, szélenergiával, geotermikus energiára épülő lehetőségeinket aknáztuk volna ki.
2022. júl. 24. 23:54
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Megszavaztátok, akkor tessék fizetni :D Remélem fázni fogtok.
2022. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Én csak rezsicsökkentés kapcsán, azon gondolkodok, hogy miért nem lehetett úgy elérni a rezsicsökkentés, hogy hőszivattyúk, vegyes tüzelésű kazánok, napelemekkel, szélenergiával, geotermikus energiára épülő lehetőségeinket aknáztuk volna ki."

Azért kedves kérdező, mert ezeket nem adják ingyen és nem lesznek készen 2 perc alatt, ahogy nem is lehet mindenhol felszerelni. Egy szimpla hálózatra kötött napelem most lett nekünk készen - 3 millióba került. Ugyanennyi lenne most egy napkollektor, az 12 éve lett meg akkor került 1,67 millióba. Hőszivattyút nem lehet utólag beépíteni azt eleve be kell tervezni a ház építésekor, különben nem lesz hatékony és ráadásul így is drága, egy 60-80nm-es lakáshoz cirka 5 milliótól indul az ára.

A vegyes tüzelésű kazánt viccből raktad be? legyen megint széntüzelés mindenfelé?

Az a gondod, hogy nem tudod kifizetni ha havi 10-20 ezer forinttal emelkedik a rezsid, de szeretnéd ha helyette egyben le kellene tenned néhány milliót? Ez komoly?

Ráadásul mindezt az egész országban egyszerre mindenkinél pár hét alatt? A napelemes rendszerünket még októberben indítottuk l mint megrendelést, november végén tudtak kijönni felmérni, december elején megköthettük a szerződést és örültünk, hogy nem kellett túl sokat várnunk, mert már áprilisban kijöttek szerelni. Aztán még volt egy idő amíg a rendszerre is rá tudták csatlakoztatni és 2 hónapja tud működni. Októbertől tartott májusig!

2022. júl. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os, ezt te írtad.

Megszavaztátok, akkor tessék fizetni :D Remélem fázni fogtok.


A választások elég keményen el vannak csalva, minden 4 évente.

Ha estleg még nem tűnt volna fel.

Borsod és Heves megyében, ahol a szavazó irodák előtt 10.000 forintot fizetnek, ha valaki le fényképezi hogy a Fideszre húzta az x-et.


A kérdésre válaszoljak is.

Valami jobb lett és valami nem. Ezt mindenki döntse el saját maga.

2022. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!