Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fodrászatomban kötelező...

Fodrászatomban kötelező mellékhelyiséget biztosítani a vendégeknek?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy január elejére megnyitok egy fodràszatot. Most nézegettem üzlethelyiségeket.

2022. júl. 25. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem muszáj külön helység, de egy vödröt köteles vagy biztosítani.
2022. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Elvileg, igen.
2022. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, kötelező.

De ne egy ilyen fórumon kérdezd meg ahol névtelenül nyugodtan lehet hülyeségeket válaszolni, hanem vagy menj be egy kollégához, hogy mit kell a fodrászatnak biztosítania vagy olvasd el az ide vágó rendeleteket.

De amúgy képzeld magad elé azt a szituációt, hogy ott van a vendéged, szőkítés előtt elszívatod a haját, majd befested és utána vágod stb. Majd szépen közben hazaszalad mert épp pisilnie kellene a sok órás melód alatt?

2022. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy egy kérdés: te nem szándékozol a munkaidőd alatt vécére menni?

ha meg van vécéd az üzlethelyiségedben majd jól nem engeded ott pisilni a vendégeidet?

2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem lenne egy kis helyen, az lett volna a kérdésem, hogy számukra külön mellékhelyiség kelle. De köszi a válaszokat.
2022. júl. 25. 12:03
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Attól is függ, hol béreled a helyiséget, pl. egy plázában nem kell, mert ott van az épületen belül máshol.
2022. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Értelemszerűen kell. Nem is értem, hogyan fordult meg a fejedben, hogy nem...

Mi több, külön férfi- és külön női WC-re is szükség van. Elvileg van valami szabály, amivel ezt ki lehet játszani, de alapvetően mindkét fajta WC szükséges.

2022. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én még egyetlen egy fodrászatban sem voltam, ahol volt WC a vendégeknek (aztan lehet, hogy volt, csak én nem vettem észre:D), de nem tudom a szabályzatot.
2022. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre a helyileg illetékes ANTSZ-től fogsz tudni választ kapni. Az alkalmazottaknak valószínűleg kell, a vendégeknek meg lehet. De lehet, hogy kell külön női, férfi, meg transz WC is, ma már a fene tudja milyen idióta előírások vannak.
2022. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
#7: És minek kell egy fodrászatban a vendégeknek külön férfi meg női WC? Az élelmiszerüzletekben WC sincs a vevőknek és otthon sincs külön férfi meg női Wc.
2022. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!