Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell azt a hazugságot...

Miért kell azt a hazugságot terjeszteni hogy Magyarországon nyomor van?

Figyelt kérdés

A wellness szállodák, hotelek fullon vannak egész évben. Rengeteg az új kocsi az utakon. Millión építkeznek, felújítanak.


Minden területen van ismerősöm, ezt ők látják, tapasztalják.


Attól hogy van egy szegény réteg, nem az az általános.



2022. aug. 8. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt is figyelembe vehetnéd, hogy sokan a munkahelyi cafeteriaként kapott juttatásból megy nyaralni, és célzottan olyan helyre, ahol ezt elfogadják. Többek között én is kizárólag SZÉP kártyás szállások közül válogatok mindig, egy fillért nem költök szállásra a nettó fizetésemből, illetve lehetőség szerint a meleg étkezésemet is ebből fizetem, ha tehetem. Én mondjuk nem szeretem a wellnesst, és kutyával utazok, úgyhogy nem ilyen helyen szállok meg, de wellness is van SZÉP kártyás. És mivel ez az egyik legkedvezőbb adózású béren kívüli juttatás, a munkáltatók előszeretettel adják ezt a dolgozóiknak.
2022. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

"A wellness szállodák, hotelek fullon vannak egész évben. Rengeteg az új kocsi az utakon. Millión építkeznek, felújítanak."


Az elsőre: Igen, külföldiekkel, és a tehetősebb, vagy a gazdálkodni nem tudó magyarokkal, akiknél jó eséllyel télen csenget majd a behajtó. A másodikra: Én valahogy nem ezt látom. Elég jól keresek a kollégáimmal és a vezetőimmel együtt, ehhez képest a legmodernebb autó a brigádban egy 20 éves Astra. És ez igaz az ismerőseimre is. A harmadikra: Ezt sem igazán látom, ahol meg mégis, ott jellemzően sorházakról van szó, vagy már nem halasztható felújításról. Én is kénytelen leszek, mert 60 éves gerendák vannak a cserepek alatt, pedig nem vet fel a pénz ennyire.


Ja, és kissé unalmas már, hogy rendszeresen előjön ez a kérdéskör. Választhatnál valami újat.

2022. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A alulinformáltság szokásos pöffeszkedése. Ismer pár adatot, azt hiszi mindet ismeri és kezelni is tudja. É megmondja a tutit.

A baj nem ez, hanem az, milyen sokan benyalják. Pedig könnyű lenne látni a hibákat.

Meg kell számolni a welness szállodákat helyeiket és összevetni a lakosság számával. Az új kocsikat megszámolni sokkal könnyebb, az építkezéseket is (leszámítva a mégse eladható lakásokat). A "minden terület" akkora eufória, hogy a miniszterelnök, aki aztán bármit tudhat amit akar, még ő sem merne józan pillanatában ilyent mondani, bántaná az önbecsülését. De ő tudja.


A valóság azonban az, hogy bár a szegény réteg általános, meg se közelíti az ilyen pöffeszkedő semmitmondók számát. És az éhezés ugyan kemény dolog, de társadalmilag az ilyenek sokkal károsabbak. Port hintenek és sokan benyalják, majd lehetetlenné teszik a valóság ismeretét. Amiből aztán jön a rezsicsökkentés helyett soha nem látott áremelés, az infláció, bizonytalnság meg az 1000 forintos kenyér (gyanítom alábecsülték).

2022. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre a user-re ráférne már egy permaban. :D Minden nap egész nap ezt csinálja, szóközökkel elválasztott sorokban írja a provokációt "#FIDESZ #Orbán Viktor" kulcsszavakat megadva mindig. Kicsit sem felismerhető.
2022. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14 - ezt az ostoba agyhalottat ezért fizetik!

Élete lehetősége, hogy hülyeségeket ír ide.

Másra, önálló gondolkodásra alkalmatlan!

2022. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A Batista rezsim alatt is voltak gyönyörű luxushotelek Kubában, csak Havannától 30 km-re nyomorogtak a parasztok. XD Ezzel legfeljebb azt bizonyítottad, hogy egyre nagyobbak a gazdasági egyenlőtlenségek ebben a náci pöcegödörben.
2022. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Havi 70 eurós minimálnyugdíjnál te jólétet gondolsz, nyomika?!
2022. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!