Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlagember akkor érti meg...

Az átlagember akkor érti meg a politikai agymosást és elnyomást mikor először kimegy Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés

Munka kapcsán mentem ki, gondolván az előttünk álló gazdasági válságra.

Egyszerűen hihetetlen hogy mennyire korrektek a németek és befogadóak,segítőkészek.

Aki rosszindulatú volt kinn, azok is jobbára magyarok voltak.

Politika témát nagy ívben kerüli mindenki, nem úgy mint magyarban hogy néha még a reggeli műszak el sem kezdődött de már az udvaron öklözés megy a melósok között mert egyik viktoros másik meg ferkós.

Miért változtatja meg a politika ennyire a kisemberek életét főleg Kelet-Európában?


2022. aug. 10. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem éreztél olyat, hogy nem szeretik a bevándorlókat, mert túl sokan mennek hozzájuk? Ilyet nem éreztetnek, hogy más vagy, mint a született német?
2022. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező

Nekem is ment ki rokonom, a "korrekt" németekhez dolgozni és amikor itthon feladta a jó munkahelyét mert fűt-fát ígértek neki mint informatikusnak ha oda megy dolgozni, majd bement aláírni azt a szerződést a céghez amit előtte leleveleztek, amiben megállapodtak, akkor látta meg, hogy ezen "korrekt" németek cirka harmadát lehúzták a kialkudott bérének ilyen-olyan magyarázatokkal.

Ott állt munka nélkül, lakás nélkül, kint megfizetett bérlakással, kiköltözve - sokkal kevesebb jövedelemmel és sokkal magasabb megélhetési költséggel, mintha maradt volna itthon. Addig dolgozott ott amíg nem talált magának másik állást már egy másik országban, pedig a németeknél családtag is lett volna a közelben.

Ahogy a magyar munkavállalók jelentős részének németek a főnökei és éppen a német nagyfőnök, tulajdonos dönt az itt dolgozó magyarok alacsony béréről.

A németek épp olyanok, mint a magyarok. Van köztük korrekt, tisztességes és van szemét alak is. Örvendetes, hogy te egy korrekttel találkoztál, de hogy miképpen hozod össze a német pár napos tapasztalatodat a magyar tapasztalatoddal, amiről te is azt írod, hogy "néha ", azt nem értem.

2022. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem igazán értem miről beszélsz, én is dolgoztam kint és kb ugyanúgy politizáltak mint itt. Németországba pl támadásokat követnek el politikusok ellen:

[link]


meg bevándorlók ellen is fegyverrel:

[link]


Itt egy német anyát vertek össze balos szélsőségesek csak mert hazafias ruhaboltban dolgozott:

[link]


Hol vannak ilyenek Magyarországon?

2022. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy vannak korrekt, segítőkész emberek a németek között is. Meg akadnak olyanok is, akik nem politizálnak. Én a többségtől eddig pont az ellenkezőjét tapasztaltam.
2022. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Itthon emlékszem mikor LMBTQI csoportban dolgoztam vidéken, mesélte, hogy egy transz lányt elkaptak egy kommentje miatt az utcán és nyolc napon túl gyógyuló sérülést okoztak neki..


Amellett ha a Fideszeseknek nem tetszik a vállalkozásod, akkor könnyen kivásároljak alattad, meg munkavállalóként nem alkalmaznak....


De itt meggyilkolhatnak az utcán...

2022. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezt te még nem értheted ha csak most költöztél ki Németországba.

Egyszerűen egy jóléti országban (nem csak ott, bárhol ami jóléti) van jobb dolguk is az embereknek mint egymást bántani, tartalmasabb az életük, nem alkoholisták nem depressziósak nem gyógyszerfüggők (a kilátástalan keserű életük miatt), hanem sok pénzük van amiből élhetnek minőségi életet.

Ezért mások.

2022. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

" nem depressziósak"


Ez még 2015-ből:


Anti-depression drugs are on the rise in Germany

[link]

2022. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon is ez lehet a helyzet nyugi, csak itt meg a szerekkel, alkohollal, fájdalomcsillapítókkal, kábítószerekkel tompitják a csalódottságukat és elégedetlenségüket...
2022. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!