Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lesznek nevezve a vármegy...

Hogy lesznek nevezve a vármegyék más nyelveken (pl. a kisebbségek nyelven)?

Figyelt kérdés
Ahol vannak kisebbségek pl. szlovákok, németek, horvátok, ott kiírják az adott intézmény nevét a nyelvükön is. De hogy fogják nevezni ők a vármegyéket, ha majd jövőre megint úgy szerepelnek majd? Úgy tudom nem tesz némelyik nyelv különbséget a megye és a vármegye közé.

2022. aug. 13. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én angolul is tanultam magyar törit és tudom,hogy hívták a középkorban a vármegyéket:ugyanúgy,mint a sima megyét:county.Nagy valószínűséggel a jelenkorban is így fogják.
2022. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem valahol rémlik, hogy az egyik szomszéd nyelvben (de lehet, hogy többen) meg van különböztetve a vármegye és a megye. Csak nem jut eszembe, hogy melyik az.
2022. aug. 13. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Németül Burgkomitat. Az oké. Angolul ugyanaz mint eddig. Szlovákul csak a kraj szó van rá. De az magyar fordításban (ahogy legalábbis Szlovákiában értelmezik) kerületet jelent. (ti. Szlovákia a megyei szintnek megfelelően kerületekre van osztva). Tehét nekik mg kifejezetten a magyar megyére vonatkozó szavuk sincs. Horvátulokrug, ami ugyanazt jelenti és ugyanúgy, mint a szlovákoknál.

A törvény egyébként csak a magyar kifejezésre vonatkozott. Ha egy nyelv a kettő között nem tesz különbséget, akkor nyilván nem lehet.

2022. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Horvátul županija. Az okrug teljesen más.
2022. aug. 26. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Na az jó akkor a többiben egyetérthetünk.
2022. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!