Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy drága az...

Miért mondják hogy drága az élelmiszer, miközben a munkások kiló szám dobják ki nálunk a kukába?

Figyelt kérdés

Tető felújítás zajlik nálunk. Már több vállalkozó(és az emberei) fordultak meg nálunk. Minden reggel a boltban bevásárolnak mindenféle élelmiszert(tej, kenyér, felvágottak, kolbászok, üdítő italok,stb)


Adtunk nekik hűtőszekrényt amibe mindent berakhatnak gondoltuk ne menjen tönke a kajájuk a melegben. De egyáltalán nem használják hanem minden egyes nap végén ami megmaradt úgy ahogy van egybe vágják bele a kukába.

Volt hogy kilós szeletelt kenyér amiből kb 1-2 szelet hiányzott, Félig megivott 2 literes tea, szeletelt gyulai kolbász minden mennyiségben, egyszerűen több kiló szó szerint. Még az is megfordult a fejemben hogy kiveszem a kenyeret a kukából, de akkor láttam hogy lyukas a csomag és már bele ömlött a sitt a kenyér szeletek közé.


Valaki mondja már meg nekem hogy miért hisztériáznak ha ezek a jóemberek ennyire könnyen megveszik aztán megy a kukába úgy hogy felét sem ették meg? Lesokkolt mert soha nem láttam még ilyent, nálunk nem divat kidobni semmi élelmiszert kivéve ha romlott, mert volt hogy otthon vettük észre hogy már a boltban penészes volt stb.


2022. aug. 15. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Azt állitod, hogy akik nálatok felujitanak panaszkodnak az élelmiszerárakra? Kérdezted már tölük, hogy akkor miért nem takarékosabban vásárolnak, fogyasztanak?
2022. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Tehát azért, mert valaki pazarol, ezért másnak is elégedettnek kéne lennie?

Nem értem ezt a logikát.

2022. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Az az igazság hogy nagyon nagy az olcsóság hazánkban, magasak a bérek és kiemelkedő a jólét, ezért az emberek megtehetik, hogy pazarolnak.
2022. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Inkább nem kérdezem meg, nem vagyok az anyjuk vagy az apjuk sem a gyámjuk hogy okoskodjak nekik azzal kapcsolatban hogy mennyire pazarolnak hiszen azért jönnek hogy a munkát elvégezzék. Így ezen a névtelen oldalon várok ezzel kapcsolatban okoskodást hogy wtf?
2022. aug. 15. 12:41
 5/14 A kérdező kommentje:

"Tehát azért, mert valaki pazarol, ezért másnak is elégedettnek kéne lennie?


Nem értem ezt a logikát."


Persze hogy nincsen benne logika, de nem úgy ahogy szerinted nincsen benne..


Hanem úgy nincsen benne hogy manapság általánosak a hírek azzal kapcsolatban hogy brutális élelmiszer drágulás van. Akkor viszont hogy tudnak egyesek ennyit pazarolni?

2022. aug. 15. 12:43
 6/14 A kérdező kommentje:
És ők nincsenek azért annyira szarrá fizetve. Ha én kapnék ennyi pénzt abból én ugyan nem engedném meg magamnak hogy kidobjak ekkora mennyiségű élelmiszert.
2022. aug. 15. 12:44
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Több kiló? Én ezt nem hiszem... ha nem egy provokáció a kérdésed, akkor mutasd meg a bizonyítékot a több kiló kidobott élelmiszerről!
2022. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Több kiló? Én ezt nem hiszem... ha nem egy provokáció a kérdésed, akkor mutasd meg a bizonyítékot a több kiló kidobott élelmiszerről!"


Anyám életére esküszöm hogy annyi. Nyilván nem vettem ki a kukából hogy patika mérlegen kimérjem hogy 3,3 vagy 2,8kg de egyértelműen látszik rajta hogy az annyi...Nem tudok róla bizonyítékot prezentálni, azzal kell beérni hogy én mondom hogy ez így van.

2022. aug. 15. 12:47
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Az építőiparban dolgozók keresete azért nem reprezentatív a népességhez viszonyítva. A saját bőrödön tapasztalod, hogy mennyit fizetsz nekik, pár óra munkával százezreket keresnek. Nyilván nekik nem gond kidobni a drága kaját. Ez nem jelenti azt, hogy akkor a kaja nem drága, meg hogy az emberek többsége ugyanezt megteheti.
2022. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a CSOK, babaváró és a többi piactorzító intézkedés drasztikusan megemelte az igényt a munkásokra. Ezzel együtt a segédmunkás keresete is emelkedett. Másrészt segédmunkás általában nem az okosabb ember szokott lenni. Nem igazán szokásuk a takarékoskodás és a felelős fogyasztás. Ha összerakod ezt a kettőt egyértelmű a pazarló életmód. De ha ez vigasztal akkor is előbb volt cigire pénzük, mint kenyérre, amikor nem kerestek ennyit.
2022. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!