Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azért ellenzik a többkulc...

Akik azért ellenzik a többkulcsos adó bevezetését, mert a csúnya állam bünteti a hősies tanult, szorgalmas embereket, tisztába vannak azzal, hogy csak itt kelet Európában van egykulcsos adó, nyugaton mindenhol többkulcsos van?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a szocik alatt elbaltázott többkulcsos adórendszerünk volt, de nem a többkulcsos adóval volt a probléma, hanem a szocik rossz kormányzásával. A többkulcsos adó nem a szorgalmasokat büntetni, hanem a szegényebb réteg könnyebben feltud emelkedni több pénze marad. Az egykulcsos adó inkább a gazdagabb réteget támogatja.
2022. aug. 24. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Igen, emiatt is gyorsabb itt a fejlődés. Illetve az egykulcsos segít itt tartani a képzett rétegeket, ez nyugaton nem akkora probléma.
2022. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Onnan kellene indulni, hogy jelenleg nincsenek rétegek, a középosztály szinte eltűnt. 350ezret keres a túlórázó szalagmunkás is, meg a junior fejlesztőmérnök is, a tanárokról és egyéb "hősies tanult, szorgalmas emberekről" nem is beszélve!

Itt mi értelmét látod többkulcsozni?

2022. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
1# Mi gyorsabb és hol? XD
2022. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Sok rossz intézkedése van a kormánynak, de az egykulcsos adó pont nem az.
2022. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
3: Jóval gyorsabb a magyar GDP növekedése, mint Nyugat-Európában. Ez igaz idénre is, meg az elmúlt 12 évre is.
2022. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az emberek legszívesebben eltaposnák a náluk szegényebbeket.
2022. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De bocsi, de GDP az kit érdekel, ha közben sok ember lehet, hogy nemjól él?

A GDP az egy szám, de az emberi életek az egy megint más téma.


Én Nem értek ezekhez a dolgokhoz.


Én Nem értek szal ehhez sem, de egyszer valami olyasmire jöttem rá, hogy akik magukat jobboldalinak neveznek, vagy akiket mások annak neveznek; őnekik szal, hogy az a lényeg, hogy ,,pörögjön a gazdaság", meg jó számok legyenek; a baloldaliaknak meg hogy az emberek jóléte a fontos. Aztán az nem biztos, hogy bármelyiket is sikerül tökéletesre kivitelezni; de akár pl lehetne törekedni mindkettőre is, de ha pl valaki csak a számokra törekszik, akkor az talán nem a best.


De szóval,tehát,mégegyszer mondom,én nem értek hozzá; bocsi,ha butaságot írtam volna esetleg.

2022. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

#7 Ha úgy érzékeled hogy a baloldalnak az emberek jóléte a fontos akkor keress rá régebbi cikkekre. A baloldal majdnem csődbe vitte az országot Medgyesi alatt, utána szinte komédiába hajlott amikor miniszterelnököt kerestek helyette. Senki nem akarta elvállalni, a média már azon viccelődött hogy álláshirdetést kéne feladniuk a posztra mire Bajnai elvállalt.


De ennyit a politikáról. Egyik oldal sem az emberek érdekeit nézi bár az Orbánék tettek lépéseket ez irányba (babaváró-csok-25 év alattiak adómentessége-családi adókedvezmény....stb.) Lehet hogy nem jól csinálták, lehet hogy loptak is de az irány jónak tűnt csak most mindenhol problémák vannak a világban.


Mielőtt valaki rám sütné a fideszbérenc jelzőt, jelzem hogy utoljára a Horn Gyula kormányzásakor mentem el szavazni, és akkor is rá szavaztam. Utna jól meg lettem szivatva :)

2022. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-asnak:


De maga az elv , amit kommunikálnak kifele.

Amit mutatnak magukról


Tehát pl egyik valaki lehet, hogy pl azt mutatja, hogy csak a számok érdeklik

A másik pedig esetleg meg pont azt mutatja, hogy az emberek jólétéért akar aktívkodni; vagy akár mind a kettőért, a gazdasági fejlődésért is, meg pl a jólétért is.


De szóval tehát én ezeket nem tudom; talán csak magára az eszmére akartam rávilágítani, hogy ki melyik elvet/elveket mutatja/láttatja magáról; hogy mi az , amiért buzgolkodik. Tehát mi az, ami témáról sokat beszél, amit fel akar kapni.


Mert ha pl valaki csak a számokban jó, akkor csak azt kommunikálja, de mondjuk jó, hogyha tud olyat is felmutatni, hogy ügyesen kormányozott; mert jólélnek az emberek.


De mondjuk, lehet, hogy pl tud az adott bárki az emberek jólétéről is kommunikálni, de szóval, lehet, hogy pl tesz is; csak az mondjuk pl lehet, hogy kevés.


Remélem,jól írtam; én nem tudom.

2022. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon a Gdp fizetnek a boltba nem a gyenge forintal egy szó birkák.
2022. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!