Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha háborús infláció miatt van...

Ha háborús infláció miatt van rottyon a magyar gazdaság, akkor miért a brüsszeli pénzektől várjuk a forint erősödését?

Figyelt kérdés

Korábban nem úgy volt, hogy minden az oltatlanok miatt van, meg a vakcina az ami segít? A CSOK ingyen pénz is jót tett az ingatlanáraknak, a gyerekesekre és nyugdíjasokra ráöntött választási 2000 milliárd is megtette hatását. Ahogy az orvosi béremelés is, és a minimálbér miatti összecsúszó fizetések. De ezt nem a pénzügyminiszter javasolta, hanem személyesen Orbán adott rá parancsot, ezzel dicsekedett még a választásokkor a Kossuth Rádióban Kormány Viktor.


[link]



2022. szept. 13. 21:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

#20 "5% "növekedés" van és 15% a bevallott infláció (ha bemész a boltba, akkor ettől többet tapasztalsz). Ez sima 10%-os visszaesés a megtermelt mennyiségben."

Ez szimpla marhaság. Az inflációt és a gazdasági növekedést összeadni pont olyan baromság, mintha azt mondanád, hogy van 2 buszjegyed ellenben 32 fogad, akkor tulajdonképpen 30 lyuk van a buszon.

A gazdaság növekedése nem a gazdaság teljesítmény hanem a tavalyi eredményéhez képest ennyivel jobb eredményt fog elérni. Az infláció egy teljesen más mérőszám. Másról szól, nem kezelheted őket együtt.

"Vagy így: az emberek bére 10%-ot emelkedett, miközben a bevallott inflóció 15%. Az emberek bére kevesebbet ér."

Igen. És? Ennek megint mi köze a gazdaság állapotához?

A korábbi években folyamatosan magasabb volt a bérek növekedése mint az infláció. Ez sem a gazdaság állapotát adja ki hanem azt hogy reálbér emelkedés volt - az életszínvonalunk javult.

Hiába terelsz, hogy téged nem érdekel gyurcsány, ettől még megszavaztad őt is meg a pártját is.

Ismét nem tudsz bizonyítani semmit, hanem megpróbálsz egy sokszor kibeszélt régi mondattal mentegetőzni.

Igen, romlik a forint és ez nem jó. A gazdaságnak sem jó, nekünk sem jó. De ettől még amikor Orbán mondata elhangzott akkor teljesen más volt a helyzet, akkor a forint romlása mögött valóban a politikai vezetéssel szembeni bizalmatlanság állt és az, hogy gyurcsány az őszödi beszédben maga mondta el hogy alkalmatlanok az ország gazdaságának irányítására, az ország vezetésére. Ezzel szemben az ország gazdaságának állapotát javuló adatok jelzik.

Még mindig ott tartunk hogy nem tudtál semmit mutatni amiből az jönne le hogy az elmúlt években rosszul ment a magyar gazdaság.

2022. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
#21: világos Gyurcsány esete az más volt, akkor a politikai vezetéssel szemben volt bizalmatlanság. Akkor magyarázd már el nekünk pls hogy lehet, hogy 3db csont nélküli 2/3-os kormányzás mellett sikerült a 2010 április 265Ft-os euróból 400 forintosat csinálni? Mi az oka? A gazdaság állapotát javuló adatok jelzik, a politikai vezetéssel nincs gond... akkor mégis miért vesztette el a forint az értékének az 55%-át?
2022. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

A magyar GDP még Gyurcsány alatt is magasabb volt.. Gyurcsány 2009 februárban mondott le.


GDP adatok (bruttó hazai termék), amit ugyebár USD-ben mérnek:



2008 158 663,2 millió USD (Gyurcsány lemond)


2020 156 777,1 millió USD



KSH adat: [link]


világbank adat: [link]



pedig az USA-ban is volt infláció, csak a forintunkat Orbán ennyire kinyírta. Ez volna fideszes fejlődés?

2022. szept. 14. 22:34
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

#22 Nem tudom mi a forint romlásának oka.

A gazdasági adatok nem indokolják. A beruházások folyamatosan jönnek, a piaci hitelek sok éven keresztül minden erőfeszítés nélkül rendelkezésre álltak a rendkívül alacsony alapkamat ellenére is - vagyis megvolt a befektetői bizalom is. Az ország folyamatosan az uniós átlagnál magasabb növekedést mutatott, csökkent az államadósságunk közel 65%-ra a 80-ról, miközben mindig tartották a hiánycélt is. Nőtt a foglakoztatottak száma, csökkent a munkanélküliség, javult a bürokrácia is amit sok cég gondként szokott megjelölni. Csökkentek a vállalkozásokat, munkabéreket terhelő adók, alacsony nálunk a társasági adó is. fejlődik az úthálózat, jelentősen fejlesztették és fejlesztik tovább a vasúthálózatot is. A nemzetközi sportversenyekkel egyre nagyobb népszerűségre tett szert az ország, a turizmus is növekedett, az egyik legkedveltebb célpont lett Magyarország. Nem voltak heptikus változások a gazdasági, politikai vezetésben sem, a stabilitás az ami nagyon fontos egy pénz értékének megítélésében. Mégis folyamatosan romlott a forint, nem tudom miért és a szakértők sem tudták, ezért nem is tettek ellene.

Te mit gondolsz mi az oka? Mi az ami egy valuta értékét, árfolyamát ezeken kívül befolyásolja?

2022. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Furcas, hogy nem tudod mi a forint romlásának az oka.


"Az ország folyamatosan az uniós átlagnál magasabb növekedést mutatott"


[link]


A grafikon szerint a növekedésünk nem volt kimagasló ( a covid-ingadozást figyelmen kívül hagyhatjuk ), sőt ha hozzávesszük hogy GDP arányosan évi 3-4%-nyi szabad EU forrás beérkezett akkor igazából nem is volt növekedés.


Talán érdemes lenne visszanézni az időben, mikor kezdett el meredeken esni a forint a 2010-es választási győzelem után és miért. Kósa Lajos államcsőd víziója után egyből majd 10%-ot esett a forint. Gondolom a többi nagyobb lépcsőt sem nehéz megtalálni az elmúlt évekből. :)

2022. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
24! érdekel? Pont a bizalomvesztés a kormányban ennyi.
2022. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!