Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Középkorúak! Ti mennyire...

Középkorúak! Ti mennyire féltek a kivándorlástól? Mennyire féltek hogy idős korotokban is dolgoznotok, güriznetek kell a vajas kenyérért is?

Figyelt kérdés

Most a középkorúak alatt a 45 fölöttieket értem és a kb. 60-65 év alattiakat. Nos, mivel a demográfiai válság alapvetően súlyos, ezért még akkor is összeomlana a nyugdíjrendszer nem is olyan nagyon sokára, ha az összes fiatal (páva) maradna. De mivel egy súlyos válság kezdetén vagyunk, ráadásul a forint gyengül a legjobban Európában, ezért az itteni fiataloknak (páváknak) éri meg a legjobban elmenni innen, mert az itteni életszínvonalhoz képest fogják a legnagyobb változást érezni anyagilag Nyugaton. Szakértők szerint is súlyos elvándorlás várható ha még jobban bekeményít a válság. Sokan azok is ki fognak menni, akik eddig nem akartak kimenni, egyszerűen mert utalniuk kell haza pénzt a rokonaiknak akik nem tudják majd fizetni az elszállt kaja, rezsi árakat.

A nyugdíjkorhatárt így valószínűleg, sőt több mint valószínű hogy feljebb kell majd tolni, egészen a várható élettartam fölé, ilyen 75 évre legalább.

Ti mennyire féltek, hogy még 75 évesen is dolgoznotok kell?



2022. okt. 11. 00:29
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem félek, hogy a pávák elmennek innen. Bőven megleszünk az ők adófillérjeik nélkül is.
Valami minimális aggodalom van bennem, de hát az mág úgyis sokára lesz. Annyira előre meg minek aggódni, majd csak lesz valahogy.
Teljesen aggódom mi lesz ennek az elöregedő országnak a sorsa. Nem tudom, hogy fogok bírni 75 éves csontokkal is melózni.
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem eszek se vajat, se kenyeret.
2022. okt. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
Marhaság. Inkább az várható, hogy egyre többen vándorolnak Magyarországra, mivel itt hosszú évek óta nagyobb a gazdasági növekedés, mint az EU-s átlag, és újabb és újabb munkahelyek teremtődnek.
2022. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Honnan veszed azt a hülyeséget, hogy a nyugdíj korhatár 75 év lesz? Azért az nem úgy megy, hogy csak emelünk 10 évet. Egyébként elmondom neked, hogy szinte minden nyugati országban vagy ugyanannyi vagy magasabb a nyugdíjkorhatár mint Magyarországon. Thaiföldön, és számos ázsiai országokban nincs nyugdíj. Amúgy 50 éves vagyok. 38 évesen jöttem ki Angliába dolgozni. Nemsokára költözünk haza. Szóval nem hiszem, hogy annyira aggódnom kéne. Bárhol a világban van esély, hogy összeomlik a nyugdíjrendszer. Van magánnyugdíjpénztáram, van állami nyugdíj is, és van félretett pénzem is. Ha megélem, akkor eladom az ingatlanjaimat, és a nyugdíjas éveimet Thaiföldön fogom leélni. Nyugdíjat kapni fogok az angoloktól, és magyaroktól is ( mindkét országban van ledolgozott éveim) így elleszek. Kenyeret meg évek óta nem eszek..
2022. okt. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
2es, te melyik párhuzamos univerzumban élsz? Vagy csak viccelni próbáltál, de szar a humorérzéked?
2022. okt. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
#4 Nem, ez teljesen komolyan mondta, szerintem M1-et néz egész nap attól ilyen hülye.
2022. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%
4: Nem, én ismerem a valóságot, nem csak Soros sajtót olvasok.
2022. okt. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
A pávázásig olvastam a kérdés leírását. Onnantól rájöttem, hogy nem érdemes tovább folytatni.
2022. okt. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Romániából és Bulgáriából (kis túlzással)már tényleg fél ország lelépett.Ennek ellenére ezen országok se omlottak össze.Szóval ha valóban tömeges kivándorlás indulna el,akkor se történne semmi.
2022. okt. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
románia és a bulgária is bukott államok, annak ellenére amit egyes románérzelmű baloldali politikusok össze szoktak hazudni
2022. okt. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Én annak örülnék, ha az összes nyámnyila páva elhagyná az országot, utána lezárnák a határokat és soha többé nem léphetne be egyik sem.
2022. okt. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!